Karadeniz Pet

Kuşdan soğudum..

Melih Eren

Yeni Üye
Elime hiç mi gelmez gelsede anında gidiyor uyuz oldum kuşdan soğumaya başladım arkadaşlar deli etti beni

Sen mi ondan soğudun, o mu senden soğudu bunu bi tespit etmek lazım.
b306106kahkaha.gif

Bence gayet normal muhabbet işi çok sabır gerektiren bir iş sabırsızlara göre değil. Bazen bende soğuyorum 1-2 gün hiç ilgilenmiyorum yani arada bir olabilir.
En önemlisi bilinçli davranmak.

Sabretmeniz gerek kuşunuz kaç aylık,ne zamandır çabalıyorsunuz ne yapıyorsunuz?

Kuş 2 aylık 9 gündür cabalıyorum elime almaya calısıyorum geliyor ama hemen kaçıyo sonra az bişi sevdiriyo ondan sonra cıyaklamaya başlıyo

Kardeş kuşu avuçlama elinin üstüne alıştır. Önce kafesin içine elini sok ve elinin üstüne çıkmasını sağla. Buna bir süre devam et. Daha sonra Elinin üstündeyken kafesin dışına çıkar. Ve diyelim elinden uçtu kafesin üstüne veya herhangi biryere kondu yanına git karnına doğru elini uzat tekrar eline çıkmasını sağla. Böyle b öyle Alıştırırsın. Sonra omzuna kafana sağına soluna işte istediğin yere konar. Hadi kolay gelsin :)

Birincisi 9 gün gerçekten az bir süre en az 15 gün denemelisiniz,ikincisi kuş ele alınmaz siz elinize almaya çalıştıkça süreyi uzatıyorsunuz.Kuşu mıncıklayıp ele almadan sevmeyi deneyin yem verin elden

Bende alalı 3 gün oldu. Gerçekten sabır isteyen bir iş, ama kuşunuza güde 1 saatinizi verirseniz çok faydalı oluyor, ben nerdeyse 1,5 saatimi veriyorum konuşuyorum hafif bir şekilde, kafasını okuşuyorum çok hafifçe sonra elimi kafeste tutuyorum kendisi geliyor bir süre sonra konuyor parmağa. :)

abi ben sokakta bir kuş yakaladım 2.5 ayda elime zor alıştı bu sabır ister ve kuşun karekterine bağlıdır.

İlk başta sevgi, sabır, öz veri ve güven arkadaşlar öyle hemen bu iş olur diye düşünmeyin aldanırsınız bence kuşu ve kendinizi fazla yıpratmadan kuş besleme işini bırakın. (Haddimi aştıysam Özür dilerim )