Karadeniz Pet

Kuslar akilli yemlige nasil alistirilir...

Mustafa Sayar

Meraklı Üye
Arkadaslar bugun akıllı yemlik alip kafese disardan takdim yalniz bir turlu girip yemiyorlar.Diger yemlikleri cikartip oyle deneyim dedim belki ac kalip akilli yemlikten yerler diye dusundum.Ama yine yemediler kuslar ve yavrulari cok otmeye baslayinca dayanamadim diger yemlikleri geri taktim.Akilli yemlikten yemeleri icin bir yolu yokmudur acaba...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akıllı yemlikte yem olduğunu öğrenmeleri gerekiyor. tüneğe ve suya yakın yere koyun. ızgaralarına biraz yem saçın. 1-2 gün içerisinde alışırlar

Tunegin bir yanina kendi alistigi yemligi, diger yanina da akilli yemligi koyarak bir deneyin isterseniz.
Akilli yemlik seffaf oldugundan yemleri gorup once dis taraflarini kemirmeye baslarlar yemligin, sonra kesfederler yeme nasil ulasacaklarini.

Diğer yemlikleri koymayin aciktiklarinda mutlaka yerler akıllı yemlikten

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavru zamanı riske gerek yok yemlikleri takın akıllı yemlikte takılı kalsın dikkatleri çeker

Tesekkur ederim arkadaslar.Sabah kalktigimda alt hazneye yem kabuklari birikmis.Yemege baslamislar sanirim :)

Son düzenleme:
kuslarınız en az 2 aylık olmadan akıllı yemlik kullanmayın . alıştırırkende göreceksiniz 2 kademesi var 2. bos yem gelmeyen kademeye yem dokun ve akıllı yemligin yanına dal darı asın veya iç kısmına koyun dikkatini çekip incelemeye gelecektir

kuslarınız en az 2 aylık olmadan akıllı yemlik kullanmayın . alıştırırkende göreceksiniz 2 kademesi var 2. bos yem gelmeyen kademeye yem dokun ve akıllı yemligin yanına dal darı asın veya iç kısmına koyun dikkatini çekip incelemeye gelecektir
Soylediginiz gibi yem gelmeyen 2.kademeye gormeleri icin koymustum yemi sabah kalktigimda ise kabuklari alt haznede gordum.Alismaya basladilar sabahta yediklerini gordum.Diger yemliklerde her gun kabuklari uflemekten gina gelmisti acikcasi :) ve yemleri kafes tabanina cok dokuyorlardi. Bunda oyle bir sey olmaz sanirim kabuklar direk alta iniyor..

Son düzenleme:
Soylediginiz gibi yem gelmeyen 2.kademeye gormeleri icin koymustum yemi sabah kalktigimda ise kabuklari alt haznede gordum.Alismaya basladilar sabahta yediklerini gordum.Diger yemliklerde her gun kabuklari uflemekten gina gelmisti acikcasi :) ve yemleri kafes tabanina cok dokuyorlardi. Bunda oyle bir sey olmaz sanirim kabuklar direk alta iniyor..

:) hayırlı olsun bundada begenmedi yem olduğunda eselenip alt hazneye döktükleri olur en temizi bir yem eleme makinesi haftada 1 geçirmek yetiyor çok kus yoksa :)

öncelikle alışmalarına sevindim. bunda tabana yem atmasalar da bazı gıcık kuşlar (bende var bi tane) sevdikleri tohumlara ulaşabilmek için tüm yemi aşağı indirebiliyor :)

öncelikle alışmalarına sevindim. bunda tabana yem atmasalar da bazı gıcık kuşlar (bende var bi tane) sevdikleri tohumlara ulaşabilmek için tüm yemi aşağı indirebiliyor :)
Soylediginiz gibi yemleri hep alttaki hazneye gidiyor.Bu akilli yemligide kullanmanin bir anlami yok sanirim.Digerinde de yemleri ufluyorduk bunda da oyle...

Geri