petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuslar akilli yemlige nasil alistirilir...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Sayar tarafından 28 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar bugun akıllı yemlik alip kafese disardan takdim yalniz bir turlu girip yemiyorlar.Diger yemlikleri cikartip oyle deneyim dedim belki ac kalip akilli yemlikten yerler diye dusundum.Ama yine yemediler kuslar ve yavrulari cok otmeye baslayinca dayanamadim diger yemlikleri geri taktim.Akilli yemlikten yemeleri icin bir yolu yokmudur acaba...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    akıllı yemlikte yem olduğunu öğrenmeleri gerekiyor. tüneğe ve suya yakın yere koyun. ızgaralarına biraz yem saçın. 1-2 gün içerisinde alışırlar

3. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Tunegin bir yanina kendi alistigi yemligi, diger yanina da akilli yemligi koyarak bir deneyin isterseniz.
    Akilli yemlik seffaf oldugundan yemleri gorup once dis taraflarini kemirmeye baslarlar yemligin, sonra kesfederler yeme nasil ulasacaklarini.

4. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Diğer yemlikleri koymayin aciktiklarinda mutlaka yerler akıllı yemlikten

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yavru zamanı riske gerek yok yemlikleri takın akıllı yemlikte takılı kalsın dikkatleri çeker

6. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Tesekkur ederim arkadaslar.Sabah kalktigimda alt hazneye yem kabuklari birikmis.Yemege baslamislar sanirim :)

#6 Mustafa Sayar, 29 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 29 Mayıs 2016
  7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    kuslarınız en az 2 aylık olmadan akıllı yemlik kullanmayın . alıştırırkende göreceksiniz 2 kademesi var 2. bos yem gelmeyen kademeye yem dokun ve akıllı yemligin yanına dal darı asın veya iç kısmına koyun dikkatini çekip incelemeye gelecektir

8. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Soylediginiz gibi yem gelmeyen 2.kademeye gormeleri icin koymustum yemi sabah kalktigimda ise kabuklari alt haznede gordum.Alismaya basladilar sabahta yediklerini gordum.Diger yemliklerde her gun kabuklari uflemekten gina gelmisti acikcasi :) ve yemleri kafes tabanina cok dokuyorlardi. Bunda oyle bir sey olmaz sanirim kabuklar direk alta iniyor..

#8 Mustafa Sayar, 29 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 29 Mayıs 2016
  9. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    :) hayırlı olsun bundada begenmedi yem olduğunda eselenip alt hazneye döktükleri olur en temizi bir yem eleme makinesi haftada 1 geçirmek yetiyor çok kus yoksa :)

10. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    öncelikle alışmalarına sevindim. bunda tabana yem atmasalar da bazı gıcık kuşlar (bende var bi tane) sevdikleri tohumlara ulaşabilmek için tüm yemi aşağı indirebiliyor :)

11. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Soylediginiz gibi yemleri hep alttaki hazneye gidiyor.Bu akilli yemligide kullanmanin bir anlami yok sanirim.Digerinde de yemleri ufluyorduk bunda da oyle...

Sayfayı Paylaş