Karadeniz Pet

Kuşlar anlaşıyor mu kavga mı ediyor belli değil

Zeytin&limon

Yeni Üye
Benim bir dişi kuşum vardı biz erkek diye almıştık dişi çıktı 4 ay sonra yanına bir erkek yavru aldım salma yöntemiyle almadım direk kuşu seçip aldım ilk kuşlarım olduğu için salma yönteminin olduğunu bilmiyordum sonradan öğrendim erkek kuşu kafese aldıktan sonra ilk başta güzel anlaştılar.
Bir süre sonra birbirlerini kekmeye başladılar ilk başlarda dişi olan erkek olanın yanına gidyordu erkek korktuğu için hep kaçıyordu bir süre sonra dişi erleğin peşini bıraktı artık erkek dişinin peşinde dişi hiç yüz vermiyor ve kekiyor dişi erkeği hep kekince erkek de hırçınlaşmaya başladı bazen birbirlerini kaşıyorlar bazen öpüşüyorlar ama çoğu zaman birbirlerini kekiyorlar özellikle dişi olan bize önceden de alışık olduğu için daha çok bizi görünce erkeği kekmeye başlıyor lütfen yardım ne yapmalıyım dişi ilk baştan beri kafese alışık olduğu için hakimiyet felan mı kurdu acaba anlamış değilim

Eğer birbirlerine Kanatacak şekilde bir zarar vermediği sürece hiçbir sıkıntı yok merak etmeyin kavga ederler sık sık çiftleşme isteği olduğundan dolayı uygun ortam sağlayın gerisini onlara bırakın şayet kanatacak derecede kavga ederseler ayırıp başka bir kuş ile değiştirin fakat yem kusuyorsa kaşıyorsa ellemenize gerek yok işler yolunda demektir. Her çift kuş kavga edip birbirinin tüylerini özellikle kuyruklarını yolarlar.

Eğer birbirlerine Kanatacak şekilde bir zarar vermediği sürece hiçbir sıkıntı yok merak etmeyin kavga ederler sık sık çiftleşme isteği olduğundan dolayı uygun ortam sağlayın gerisini onlara bırakın şayet kanatacak derecede kavga ederseler ayırıp başka bir kuş ile değiştirin fakat yem kusuyorsa kaşıyorsa ellemenize gerek yok işler yolunda demektir. Her çift kuş kavga edip birbirinin tüylerini özellikle kuyruklarını yolarlar.
Erkek olanın bir kere kanadı kanamıştı ama nasıl kanadığını görmedim sadece bir kere yaşandı bu olay

Yok sıkıntı yok o halde ki zaten çok kavga edip hırçınlaşsalar illaki farkedersiniz ek olarak hergün kavga edip birbirlerine zarar verirler eğer böyle bir durum yok ise ellemeyin.

Geri