Karadeniz Pet

kuslar cok aşırı su tuketiyorlar?

• Konbuyu başlatan ErenHtp
  • Başlangıç tarihi
E

ErenHtp

Guest
Kuşlarım çok fazla su tuketiyorlar yani sabah sulugu dolduruyorum 3 4 saatte bitiyor sulari cok az kalıyor normal midir bu ?

Kaç kuştan bahsediyoruz acaba? Dışkıları ne durumda?

2 kuş. çiftler yumurtlucaklar galiba disi kizgin diskilar sivi degil gayet kivaminda normal boyutta

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Takip edin çok endişe etmeyin derim. Bütün suyu içmiyorda olabilirler. Yıkanmaya felanda çalışıyor olabilirler suyla. Gerçi yıkanma için son zamanlarda havalar fazla soğuk.

yaklasik 25 derece lik odadalar onlara yumurta mamasi veriyorum belkide ondandir

suluklarada dikkat et belki damlatma vardır.sulukların boyutunu bilmiyorum ama içerek bu kadar bitirmeleri imkansız gibi geliyor bana

Dun vermistim bide bugun verdim yaptigim ilk mamaydi afiyetle bol bol yediler hosuma gitti

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:05 -->-> Daha önceki mesaj 23:04 --

suluklarada dikkat et belki damlatma vardır.sulukların boyutunu bilmiyorum ama içerek bu kadar bitirmeleri imkansız gibi geliyor bana

Mantıklı belkide ondandir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:07 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

Mama malzemesi

Etimek
Misir unu
Bebe bisküvisi
Cok az ceviz badem fındık
Kirmizi mercimek ogutulmus
Pirinc unu
Havuc
Yumurta
Az elma

Bırak içsinler , sudan zarar gelmez..

benim paşada sağlam su içiyor ama oda çok sıcak ona bağlıyorum ben

1-) suluklarda delik yada sızdırma olabilir.
2-) ısı kaynagının yanında ise buharlaşma olabilir.
3-) kendilerini yıkama gereksinimi olabilir.
4-) suluğun takıldığı yer sağlam mı? su içmeye geldiklerinde yerinden oynayıp su akıtıyor olabilir.

1-) suluklarda delik yada sızdırma olabilir.
2-) ısı kaynagının yanında ise buharlaşma olabilir.
3-) kendilerini yıkama gereksinimi olabilir.
4-) suluğun takıldığı yer sağlam mı? su içmeye geldiklerinde yerinden oynayıp su akıtıyor olabilir.

bence bu dogru bunlardan kesın bırı cunku 2 kus o kadar sulugu bıtıremıyorlar en son basıma geldı suluk sorunum var dı kamera koydum sonunda kanatlarıyla suyu dısarı sıcratıp yıkandıklarını gordum onun ıcın bı spres yardımıyla cok az ustlerıne puskurt ıse yarayacaktır benım fıkrım

Sulugun yalnızca altını degil üstünü de kontrol edin çatlak var mi hava alıyor mu diye cunku hava alınca alttan damlatiyor basınçtan ötürü yani yoksa iki kuş icin cok geldi bana da o kadar su

Bir çift muhabbet.
Ama hep bir çift :(

Geri