Karadeniz Pet

Kuşlar Hakkında Bir Kaç Soru...

• Konbuyu başlatan Mehmet Kurt
  • Başlangıç tarihi
M

Mehmet Kurt

Guest
m1fsj.jpg

m1frm.jpg

Bir arkadaşım diğer kuşlarına yer açmak için bu kuşları bana vermeyi önerdi ücretsiz olarak.Bende yavru alma zevkini yaşamak istiyorum.Bu mavi kuşun 2.eşiymiş söylediğine göre kusma,kaşıma vs herşey var ama daha çiftleşmemişler öyle söyledi.

Şimdi sorularıma gelirsek

Bu kuşlardan yavru alma imkanım olur mu ? Beklemekten yana bir sıkıntım olmaz.

Dişi kuş ile erkek kuş arasında bir cüsse farkı var bu çiftleşmede sıkıntı oluşturur mu ?

Ayrıca sizlerde yaşı ve türü hakkında yorumda bulunursanız çok memnun olurum teşekkürler...

Sarı kuşun ceresi mor mu? Detaylı resim paylaşır mısınız?

m1nkw.jpg

m1nlx.jpg

Buyrun iki tane resim daha.Sarı kuşun ceresi koyu kahverengi kızışmış durumda şuan...

Erkek kuşun dişiden iri olması durumunda çiftleşmede sıkıntı olabileceğini okumuştum bir yerde, iki kuşta güzel, erkek çek, dişi yerli, belli bir süre bekleyin, olmazsa kuşlardan birini değiştirirsiniz, bu zaman zarfında kuşları kafesten dışarı salmayın, mama takviyesi yapın, kafese yuva takın belki yumurtlarlar....Dişinin irisini tam göremedim ama galiba erkeğin yaşı dişiden büyük, ayrıca kızışan her dişi çiftleşecek diye bir şey yok...

Erkek kuşun dişiden iri olması durumunda çiftleşmede sıkıntı olabileceğini okumuştum bir yerde, iki kuşta güzel, erkek çek, dişi yerli, belli bir süre bekleyin, olmazsa kuşlardan birini değiştirirsiniz, bu zaman zarfında kuşları kafesten dışarı salmayın, mama takviyesi yapın, kafese yuva takın belki yumurtlarlar....Dişinin irisini tam göremedim ama galiba erkeğin yaşı dişiden büyük, ayrıca kızışan her dişi çiftleşecek diye bir şey yok...

Teşekkürler cevabınız için.Yukarıdaki yorumda ceresi mormu denmiş onun üzerine bende kahverengi kızışmış diye belirttim.İllaki çiftleşecek diye bir kanun yok.Şuan arkadaşımda kuşlar ve yuvalıklarıda takılıydı gördüğüm kadarı ile.Dişi erkeğin ikinci eşi.Önceki eşin ölünce bununla eş tutturmuş.Daha öncedende 3 ağız yavru bakmışlar ölen dişi.Erkek 2 yaşında dişi ise 9 aylık diye belirtti.Kendi yavrularındanmış bu kuşlar arkadaşın.Sizinde belirttiğiniz gibi dişi kuşta iris yok.Kafa üzerindeki çizgiler hiç olmamış kanında lutinoluk var sanırsam.Bu gidişle yanıma alacağım gibi kuşları...

ilk defa bu kadar kahverengi cere gördüm. iyi kızışmış maşallah :)

Kuşlar üretime hazır dişi çok fena halde kızışmış ne yedirmişler onu bukadar kızıştıracak herhalde uzun zamandır folluk takmıyorlar kuşların çekoslavak ve çok güzeller maşallah sen bu kuşlardan güzel yavrular edinirsin

ayrıca kuşlarda eşler arasındaki boyut sorunu çiftleşmede sorun olmaz

Kuşlar üretime hazır dişi çok fena halde kızışmış ne yedirmişler onu bukadar kızıştıracak herhalde uzun zamandır folluk takmıyorlar kuşların çekoslavak ve çok güzeller maşallah sen bu kuşlardan güzel yavrular edinirsin

ayrıca kuşlarda eşler arasındaki boyut sorunu çiftleşmede sorun olmaz

Teşekkürler yorumunuz için.Bugün aldım kuşları yanıma. Yuvalıkları 10 gündür takılıymış bende çıkartmadım getirirken öylece duruyor şimdi.Kusma,kaşıma şuanda mevcut benim gözlemlediğim kadarıyla arkadaşımda kusma,kaşıma var ama çiftleşme yok demişti.Sanırım aynı şekil devam ediyor.

Geri