Karadeniz Pet

Kuşlar Hasta Ama Hastalıkları ne? (Resimli)

• Konbuyu başlatan gelsene33
  • Başlangıç tarihi
G

gelsene33

Guest
aradaşlar pethsoptan aldığım 2 kuşta hasta çıktı nasıl iyileştirrim bunları...

mavi olanın poposunda dışkı lekeleri var...

sarı ise durmadan burnu akıyordu 3 veya 4 gündür ama halsizlikleri devam ediyor...

Not: pethshop'cunun verdiği bi ilaç kullanıyorum üşümeler için baytril mi neyse anti biyotik olanı

20140601_081328.jpg

20140601_081354.jpg

evet onu yaklaşık 4 gündür iyi etmeye çalışıyorum

fazla kullanmadım antibiyotik sadece dün ve bugün verdim peki ne yapmam gerekli?

Sarı olan bence biraz sıkıntılı vetriner e götür

mavi olanı yanından ayırayımmı onuda etkilermi kuştan anlayan bi veteriner varmıda sanki tarsus'ta kuşu 20 tl ye aldık 50 tl muayene ücretş talep edecek oda iyi olursa tabi zor gibi görünüyor ya bakalım...

mavi olanı yanından ayırayımmı onuda etkilermi kuştan anlayan bi veteriner varmıda sanki tarsus'ta kuşu 20 tl ye aldık 50 tl muayene ücretş talep edecek oda iyi olursa tabi zor gibi görünüyor ya bakalım...

Genede bir hayvanı kurtaracaksın bir hayatı ö yüzden neves için almayın bakacaksanız alın

Akın kardeş ne için uğraşıyoruz sanıyorsun öldürmek içinmi? Eğer öyle bi niyetim olsa salarım doğaya buraya konu açıpta arkadaşlar hayvanlarım bu halde diye yazma zahmetindede bulunmazdım sende olan vicdan merhamet bendede var emin ol amacım hayvanı biran önce sağlığına kavuşturmak bilgin varsa yaz yoksa konuya uğrama lütfen... Ayrıca veterineri ben düşünemedim okadar akıl yok bende naparsın çünkü akın söylesinde bende o değerli sözünü tutayım dedim forumda profosyonel onlarca insan var eğer hastalığının tanısını burada tespid edebilirsek veterinere vereceğimiz parayla havana ilaç takviyesinde bulunuruz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:58 -->-> Daha önceki mesaj 09:56 --

dedigim gibi vitamin ver suyuna damlat biraz bekle

sularını günlük değiştiriyorum biraz öncede sularına toz vitamin var ondan ekledim inş. biran önce sonuç verirler kaybetmek istemiyorum kuşlarımı...

Keşke petshoptan almasaydın ama olan olmuş artık, sarının durumu iyi değil, kesinlikle diğer kuştan ayır. Aynı durumdan benim dişi kuşum da öldü, veteriner çare olamadı maalesef, sen yine de varsa bir veteriner götür, Eskişehirdekiler kuşlar için muayene ücreti almıyor, Tarsusta durum ne bilmiyorum ama 50 lira filan tutmaz. En fazla 10 lira verirsin.

Son düzenleme:
dedigim gibi vitamin ver suyuna damlat biraz bekle

Keşke petshoptan almasaydın ama olan olmuş artık, sarının durumu iyi değil, kesinlikle diğer kuştan ayır. Aynı durumdan benim dişi kuşum da öldü, veteriner çare olamadı maalesef, sen yine de varsa bir veteriner götür, Eskişehirdekiler kuşlar için muayene ücreti almıyor, Tarsusta durum ne bilmiyorum ama 50 lira filan tutmaz. En fazla 10 lira verirsin.

ya almayayım diyorum şu petshoptan yine gittim aldım ne yapim alabileceğimiz adam gibi kuş besisi yapanda yok hocam herkez bi nazlı buluyoruz besi yapanı adamlar malını satmak istemiyor sanki kırk dereden kırk su getirme tabiriyle haraket ediyorlar veterinere götürecem artık yarına kadar dayanırsa bakalım...

ya almayayım diyorum şu petshoptan yine gittim aldım ne yapim alabileceğimiz adam gibi kuş besisi yapanda yok hocam herkez bi nazlı buluyoruz besi yapanı adamlar malını satmak istemiyor sanki kırk dereden kırk su getirme tabiriyle haraket ediyorlar veterinere götürecem artık yarına kadar dayanırsa bakalım...

Tarsusta tanıdığım kimse yok ama eğer istersen Mersinde üretici arkadaş çok. Yolun düşerse yönlendirebilirim. Üreticiler konusunda bencede haklısın, biraz nazlı davranıyorlar ama insan için kıymetli olanı elden çıkartmak'ta kolay olmasa gerek :) Önce arkadaş edin sonra kuş al benden tavsiye :D

bak arkadasim antibiyotik mumkun oldugunca az kullnamaya calis kullanma kilavuzunu uygula suyunu vitamini eksik etme kuslari sakin bir odaya al sesisz ustunude kafesin ortt hava alicak sekilde gunes alabilecegi bir yer varsa daha iyii yapabiliyosan taze portakal suyu agizlarina damlat ve bekle benim kuslar bu sene 2 defa hasta oldu bu yontemler ise yaradi gecmis olsun

benim bir arkadaşım kuşunda da aynı sorun olmuştu . onunda kuşunun poposunda dışkı lekesi kalıyordu küçük bir pamuk parçasıyla ( kulak temizleyiciler olabilir ) ılık suda pamuğu ıslatıp kuşun popo kısmındaki dışkıları temizlemişti ve iyi gelmişti. eğer veterinerden bir çözüm çıkmassa son çare bu yöntemi dene derim .Acil şifalar

Arkadasim sana vereceğim önerileri uygularsan inşallah biseyi kalmaz. Öncelikle kuslari birbirinden ayirmalisin durumu agir gibi duranin agzina 1 damla limon suyu damlat kursagini bir güzel bosaltsin. Ayrica oradaki bakteri varsa temizleyecektir bu yontem. Daha sonra suluk yemlik ve kafes güzelce dezenfekte olmalidir. Yemlikte bulunan yemleride at yeni yem koy. Yeni yem doldur eczaneden supravit alip suluguna 6 veya 7 damla damlar bu kuşunun vitamin problemini çözecektir. Kuslari bir sure ayni kafeste bulundurma. Diğer kusununda suluguna ayni şekilde uygula ama limon damlatma diski problemi yeni aldigin için hem ortam değişikliği hem de stresten olabilir. Bir sure takip et.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
dediklerinizi uyguladım, bugün sabah baktığımda hali çok iyi portakalın suyunu suluğuna koydum inş. iyi gelir. öğlen vitamin takviyesine devam edecem antibiyotik kullanmıyorum kısırlaştırmayalım bide hayvanları önerileriniz çok işime yarıyor Allah Razı olsun hepinizden..

Supravit antibiyotik değildir vitamindir çocuklar için kullanilir tüm kus yetiştiricileri hafta en az 1 defa uygular kuslarin vitamin ihtiyaclarini desteklemek icin

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri