Karadeniz Pet

kuşlar için çubuk kraker yem :)

eda1624

Meraklı Üye
arkadaşlar uzun süredir vermiyordum bu krakerden 2 gün oldu aldım kafeslerine taktım havalar çok soğuk olduğu için vermeyi düşündüm...yediler ve aman allah ne kafesin içinde duruyorlar nede saldığımda sabit duruyorlar...bir otarafa bir butarafa şaşkın bir şekilde onları izliyorum...kafes içindede kıpır kıpır hepsi hiç susmuyorlar...birden fazlamı enerji aldılar acaba... uyurken bile susmuyorlar... herkeze tavsiye ederim tabii zararlı değilse..

kaliteli markaları (vitakraft vs) rahatlıkla kullanın bir sıkıntı yapmaz. iyi markalar balla yapıştırılıyor ancak diğer bazı markalarda tutkal kullananlarını ilan etmiştik 3-4 yıl önce başka bir sitede (site kapandı). bu krakerleri evde siz de kolayca yapabilirsiniz. yeminizi bir miktar balla karıştırın ve tahta bir çubuğa bulayın. alüminyum folyoya sarıp 10 dakika fırınlarsanız aynı ürünü daha kaliteli tohumlarla üretmiş olursunuz. hatta bir arkadaşım meyve kuruları da karıştırıyordu onları hazırlarken. kuşlar bayıla bayıla yiyordu. sizin kuşlar biraz enerji patlaması yaşamışlar :) 2 haftada 1 çubuk asarsanız sıkıntı yok ama aksi durumda eğer çok uşan kuşlar değillerse hemen yağ bağlarlar.

teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. her akşam 2 saat salıyorum, hareket var yani kuşlarımda marka ismi verebilirseniz dikkat ederim alırken. :)

teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. her akşam 2 saat salıyorum, hareket var yani kuşlarımda marka ismi verebilirseniz dikkat ederim alırken. :)

vitakraft, bonnie ve champion ürünlerini rahatlıkla alabilirsiniz :) ilk sıradaki önerim tabiki vitakraft. almanyada da bulunmuştum. almanyadaki muhabbet kuşları meşhurdur, büyük kısım insan bu yemi tercih ediyor. ben de ucuz diye 2 kg yem getirmiştim yanımda :D türkiyede maalesef çok değişik fiyatlara satılıyor. mutlaka internetten araştırın, ben hep online alıyorum ürünlerimi. daha ucuz oluyor. bir de türkiyede bu markanın kaliteli olduğunu bilen stokçular var. yemi ucuzken alıp depolayıp fiyat arttığında piyasaya sürüyorlar. petshoptan alacaksanız son kullanma tarihine bakın.

Vitakraft kraker Türkiye piyasasında bulunmuyor.

Vitakraft kraker Türkiye piyasasında bulunmuyor.

Merhaba, ilgili ürün hala piyasada mevcut ve taze geliyor. Sadece stok sorunu var belirttiğim gibi. Aşağıdaki linkte halen aktif satışı mevcuttur. Ankara'da henüz rastlayamadım ama İstanbul'da büyük petshopların hepsinde rahatlıkla ulaşılabiliyor.

SİTE1

SİTE2

SİTE3

İstanbulu bilmiyorum ama internette hiçbir pet sitesinde Stokta olmaması tekrar ithal edilmedigi anlamına geliyor.

Merhaba, ilgili ürün hala piyasada mevcut ve taze geliyor. Sadece stok sorunu var belirttiğim gibi. Aşağıdaki linkte halen aktif satışı mevcuttur. Ankara'da henüz rastlayamadım ama İstanbul'da büyük petshopların hepsinde rahatlıkla ulaşılabiliyor.

SİTE1

SİTE2

SİTE3

stok yok dostum gelmiyor ithalatında sorun oluyor bu ürünlerin yemde uzun süre yoktu son 2 aydır mevcut

Son düzenleme:
ithalatı sıkıntılı biliyorum. yem için keşfe çıktığım ve sürekli kuş alışverişi yaptığım tanıdık petshoplardan öğrenmiştim. yem türkiyeye girdiği anda hızlıca alınıyor ve piyasays sunulmuyor. bu da daha sonra fiyatını 3e katlıyor. şöyle bir örnek vereyim. 2011 yılında almanyadan 1kg paket ballı premium vitakraft yemi 2€ (1€=2.01 TL idi) dan almıştım. türkiyede o dönemde satış fiyatı minimum 13 lira civarıydı. aylarca piyasada bulunamadı sonra birden patladı hemen kapışıldı. daha sonra bir ara yoğun bulundu piyasada, aynı paketi 9 tlden aldım. mesele tamamen dağıtım sıkıntısı. 2014 yılında yine ilk 3 ayda piyasaya girer, mayısta iyice yayılır, ağustostan sonra bulunamaz :( ancak dediğim gibi bir de pahalı olması nedeniyle çok tercih edilmiyor genelde ve netten stoklu satış yapan yerlerde bulunabiliyor. ben yemi Ankara'da sorduğumda 500gramına 13 tl istediler, netten 8 tl ye 5 hafta önce aldım. durum tamamen bulmak için inatlaşmak :D

Benim bir çift var. Dün saat 6 gibi kraker taktım bugün neredeyse bitmek üzere.
Çok mu hızlı yiyorlar ne?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Versela laga krakerde vitakraft kadar olmasada ortalamanın üstü kalitede ve bulunabiliyor. Ballı da var ama meyveli krakeri tercih ederim

Geri