Karadeniz Pet

kuşlar mama yemiyor?

• Konbuyu başlatan buzmavi
  • Başlangıç tarihi

Ev Hobi muhabbetler için en uygun(ucuz+kaliteli) yem hangisidir)

• Kullanılan toplam oy
    9
  • Anket kapatılmış .
B

buzmavi

Guest
arkadaşlar mama yaptım kuşlara verdim ama umursayıp bakmıyoalr bile....
yemlikleri içinden alıyorum;1 -2 saat sonra kıyameti koparıyolar mamaya bakmıyolar bile....bende yemlikleri taktım...

ne yapayım sizce

mamayı nasıl yaptınız kıvamı nasıldı bunlar önemli herşeyi doğru yaptım tutturdum ama yinede yemiyorlar diyorsanız kuşların daha önce hiç mamayla tanışmadığından dolayıdır zamanla alışacak ve yemeye başlayacaklar biraz sabır ve alıştırma işi....

kuşalr daha yavru 4 5 aylık civarılar..evet mamayla daha önce hiç karşılaşmadıalr :) kuş merak edip bi tanıda bile bakmıyo? mam kabına koydum yemliğe koydum.kafesin içinde mamayı gezdirmediğim yer kalmadı :)

yumurta haşladıgınız zaman evde dilim kesin bu dilimi tellere takın kuş bakacaktır tadına aynı şekilde havucuda bu sekilde yapın buna alıştıktan sonra mama hazırlarsanız kuş hep yer benim kuşlarım mama takınca saldıryorlar resmen haftada 1 gün veriyorum ben

Hocam yaptığınız karışımın üzerine biraz yem serpin bu şekilde çözersiniz probleminizi.

teşekkürler tavsiyeleri dinleyeceğim saolun
yem serpmekle başlayım olmazsa tellere yumurta takayım

Ben o şekilde alıştırdım şimdi maşallahları var.

maşallah allah nazardan saklasın...
ben ne kaadar üzerine düşersem okadar aptallaşıyolar :)
yıllar önce 2 yıl uğraştım bi yavru alamamıştım artık bıraktım 1 ay sonra makine gibi yavru verdiler...

dayı boşuna zahmet etme bu şekilde alıştıramazsın.1 yumurtayı kaynamaya başladıktan sonra 15 dk haşla.yarım havucu rendele.içine dövülüp toz haline getirilmiş 6-7 tane bebe büskivisini koy.3ünü elinle hafif hafif karıştır.yemliğe koy.muhabbet kuşunu masanın üstüne koy.yanına yemliği koy merak edip bir iki gaga atar.ondan sonra elinle ufak bir parça al önüne at.ilgisini çekerse yemeye başlıcak.sonra kaba yönelip masanın üstünde yemeye başlıcak.doyana kadar bırak yesin ondan sonra kafesin içindede yer.

yegen bu kuşlar alışkın kuşlar değil :) öle olsa zaten bişekilde elden alıştırırdık....
iyi niyetin ve TAVSİYEN İÇİN ÇOK SAOL :)

arkadaşlar bu benim kuşlar biraz gıt..... en pahalı yem vitacraft avustralian aldım yemi yemiyolar,zor bela yiyolar.içine marka vitte molen mineral bloğu ve enerji bloğu aldım koydum..umurlarında bile değil??? muhabbetler meraklı canavar gibi canlılardır benimkiler aksine uysal uyuz...nasrettin hocanın hindisi gibiler...AKSİNE ÇOK İYİ BAKIYORUM.AKŞAMA KADAR GÜNEŞ GÖREN YERDELER YEMLERİ HİÇ EKSİK OLMAZ.SULARI HERGÜN TAZELENİR.......

artık şans diyelim....

Geri