petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşlar mama yemiyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve buzmavi tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

?

Ev Hobi muhabbetler için en uygun(ucuz+kaliteli) yem hangisidir)

Anketin kapanma tarihi 16 Ocak 2014.
  1. Witte Molen

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Vitakraft

66,7%
  3. Verselelaga

11,1%
  4. kendi karışımımız :)

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Bonnie

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Bravo302

22,2%
  1. buzmavi

buzmavi Guest

arkadaşlar mama yaptım kuşlara verdim ama umursayıp bakmıyoalr bile....
    yemlikleri içinden alıyorum;1 -2 saat sonra kıyameti koparıyolar mamaya bakmıyolar bile....bende yemlikleri taktım...

ne yapayım sizce

2. hüseyin duman

hüseyin duman New Member

Beğenileri:
    0
    mamayı nasıl yaptınız kıvamı nasıldı bunlar önemli herşeyi doğru yaptım tutturdum ama yinede yemiyorlar diyorsanız kuşların daha önce hiç mamayla tanışmadığından dolayıdır zamanla alışacak ve yemeye başlayacaklar biraz sabır ve alıştırma işi....

3. buzmavi

buzmavi Guest

kuşalr daha yavru 4 5 aylık civarılar..evet mamayla daha önce hiç karşılaşmadıalr :) kuş merak edip bi tanıda bile bakmıyo? mam kabına koydum yemliğe koydum.kafesin içinde mamayı gezdirmediğim yer kalmadı :)

4. hüseyin duman

hüseyin duman New Member

Beğenileri:
    0
    dediğim gibi biraz sabır ara sıra yap ver sonunda yiyecekler

5. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    yumurta haşladıgınız zaman evde dilim kesin bu dilimi tellere takın kuş bakacaktır tadına aynı şekilde havucuda bu sekilde yapın buna alıştıktan sonra mama hazırlarsanız kuş hep yer benim kuşlarım mama takınca saldıryorlar resmen haftada 1 gün veriyorum ben

6. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Hocam yaptığınız karışımın üzerine biraz yem serpin bu şekilde çözersiniz probleminizi.

7. buzmavi

buzmavi Guest

teşekkürler tavsiyeleri dinleyeceğim saolun
    yem serpmekle başlayım olmazsa tellere yumurta takayım

8. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben o şekilde alıştırdım şimdi maşallahları var.

9. buzmavi

buzmavi Guest

maşallah allah nazardan saklasın...
    ben ne kaadar üzerine düşersem okadar aptallaşıyolar :)
    yıllar önce 2 yıl uğraştım bi yavru alamamıştım artık bıraktım 1 ay sonra makine gibi yavru verdiler...

10. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    dayı boşuna zahmet etme bu şekilde alıştıramazsın.1 yumurtayı kaynamaya başladıktan sonra 15 dk haşla.yarım havucu rendele.içine dövülüp toz haline getirilmiş 6-7 tane bebe büskivisini koy.3ünü elinle hafif hafif karıştır.yemliğe koy.muhabbet kuşunu masanın üstüne koy.yanına yemliği koy merak edip bir iki gaga atar.ondan sonra elinle ufak bir parça al önüne at.ilgisini çekerse yemeye başlıcak.sonra kaba yönelip masanın üstünde yemeye başlıcak.doyana kadar bırak yesin ondan sonra kafesin içindede yer.

11. buzmavi

buzmavi Guest

yegen bu kuşlar alışkın kuşlar değil :) öle olsa zaten bişekilde elden alıştırırdık....
    iyi niyetin ve TAVSİYEN İÇİN ÇOK SAOL :)

12. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    eyvallah bizden.

13. buzmavi

buzmavi Guest

güncel ankete katılmanızı rica ediyorum....

14. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

Bonnie yemleri bence...

15. buzmavi

buzmavi Guest

arkadaşlar bu benim kuşlar biraz gıt..... en pahalı yem vitacraft avustralian aldım yemi yemiyolar,zor bela yiyolar.içine marka vitte molen mineral bloğu ve enerji bloğu aldım koydum..umurlarında bile değil??? muhabbetler meraklı canavar gibi canlılardır benimkiler aksine uysal uyuz...nasrettin hocanın hindisi gibiler...AKSİNE ÇOK İYİ BAKIYORUM.AKŞAMA KADAR GÜNEŞ GÖREN YERDELER YEMLERİ HİÇ EKSİK OLMAZ.SULARI HERGÜN TAZELENİR.......

artık şans diyelim....

Sayfayı Paylaş