petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlar Neden Tüylerini Yolar?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve TayfunErbilen tarafından 24 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. TayfunErbilen

Kuşlarım her zaman olmasada sıklıkla tüylerini yoluyor :) Ya da belkide tüyleri döküldüğü için yoluyordur emin değilim ancak bunun özel bir sebebi olabilir mi?

Sadece muhabbet kuşumda değil, aynı şekilde papağanımda öyle yapıyor. Bu bir memnuniyetsizlik göstergesi mi yoksa doğal bir durum mu?

Ben tıpkı diğer hayvanlardaki deri, tüy değişimi gibi bir şey olduğunu düşünüyorum ama birde bilen kişilerden öğrenmek istiyorum doğrusunu.

2. Bilge DALKILIÇ

Ben de tüy değişimindendir diye düşünüyorum fakat yalnız kalmaktan stres yapıp tüylerini yolan kuşlar da var diye biliyorum.Yine de doğrusunu bilen kişilerden cevap beklemeniz daha doğru olur..

3. berke

berke Guest

2 yıllık kuş sahibiyim yaz gelince kuşların hepsi tüy döker ama yoluyorsa başka
    :)

4. TayfunErbilen

Ya yolmakta demiyelimde, kanatlarını gagalarıyla didikliyorlar haliyle tüyleri dökülüyor.. Birde bazen alıp seviyorum, severken tüy döküyorlar :)

Sayfayı Paylaş