Karadeniz Pet

Kuşlar sıcaktan bunaldı

R

Rossi

Guest
İstanbul çok sıcak kuşlar salonda balkon kapısı açık ama çok sıcaklıyolar kanatlarını açıyolar pencerenin önüne koysam bişi olurmu :):(

cereyanda kalmazsa sorun olmaz ama kargalar yiyebilir. Benim arkadaşın kafesini kırıp kuşları yemişlerdi. Dikkatli olmakta fayda var.

Bence pencere önüne koymak pek iyi bir fikir değil rüzgar eserse hastalanabilirler. Boş bi spreye su koyup yüz kısmına gelmeyecek şekilde sıkarsanız serinletebilirsiniz. Ya da kuşlarınız suyla oynamayı seviyorsa küçük bi kaba az miktar su koyun kendileri oynasınlar. Daha sonra rüzgar almayan bi odada kendi kendilerini kurulamalarına izin verin.

Cereyanda kalmayacak şekilde sorun olmaz demiştim zaten. Sprey kuşları rahatsız ediyor. Tavsiye edilen bir yöntem değil. Banyo konusunda katılıyorum size.

ben gunduzleri balkona birakiyorum dostum sende öyle yap ama ceryanda kalmasinlar yoksa hasta olabilirler... birde guneş gelince gölgeye koymaya dikkat et. balkonda. arasida da kontor etmeyi unutma. başka kuşlarda rahatsiz edebilir.

Benim kuşlarda Kayseri'de soğuktan donacaklar. Felaket soğuk oluyor özellikle akşamları

Burası da çok sıcak. Özellikle öğlen sıcağında güneşliği çekiyorum bir nebze olsun güneşten koruyor. Ve banyoluklarını takarım. Banyoluğun içine girip kendini sallamaları yok mu. İşte o an huzur bu diyorum. :)

Aman ne can çekmesi bu yaz adam akıllı hiç güneş göremedik, insan sivrisineği özler mi? Biz özledik bre yoktu hiç adam akıllı güneş yoktu çok soğuk geçti bu yaz.

aaah ah hayalimi anlatıyorsun :) . şaka bir yana her mevsimi olduğu gibi yaşamak en iyisi. gerçekten 2 senedir bir gariplik var. Hayırlara gelsin. geçen sene de burada (Konya da) kar yağmadı.

Geri