Karadeniz Pet

Kuslar sürekli artıyor [Yardım]

WhayBee

Meraklı Üye
Günaydın herkese. Arkadaslar bundan 1 yıl önce falan sanırım 1 çift kuş aldık. Şimdi 21 tane kuş oldu ve hala yumurtalar var. 2 dişi toplamda 4 er kez falan üst üste kuluçkaya yattı. Şimdi benim sıkıntım şu. 21 kuşla gönül bağı kurduk 1 odanın hepsi onlara ait, sabah açıyoruz akşama kadar uçuyorlar akşam yakalıyoruz uyuyorlar. Çoğu kuşun adı bile yok. 10'dan fazlasını Petshop'a satmak istiyoruz ama gönül bağından dolayı bir türlü cesaret edemiyoruz. Onların olduğu oda kardeşime ait ve üniversiteden geldi. Sizce ne yapmalıyız ? Siz olsaydınız bu durumda ne yapardınız ? Tüm fikirlere ihtiyacım var arkadaşlar

pet shop tan önce burada satış ilanı verin,baktınız satılmıyor pet shop a satarsınız.bunu sizde düşünmüşünüzdür sanırm fakat sorduğunuz için söyledim,pet shop alış fiyatını burada paylaşırsanız belki farklı önerilerde gelebilir.

Sıkıntı şu ki gönlümüz el vermiyor satmaya. Mesajda yazdıgım gibi gönül bağı kurduk baya bi. Ama bir şekilde azaltmamız lazım. Eşe dostamı versek acaba.
Petshop 12.5 ve 15 tl arası alırım dedi

geçtiğimiz pazar günü gördüm Ankara Optimum daki petshop kafes + yemlik + suluk + 1 adet muhabbet kuşunu (mağazanın girişine koyduğu fiyat etiketli kafesteki mavi kuş gayet düzgündü) 49 tl den satıyordu,bu şartlarda pet shop un verdiği fiyat iyi görünüyor.bakıyorumda satış ilanı verenlerin kuşalrıda birden bire alıcı bulmuyor.

bir kaç tanesinide hayvan sever tanıdığınız varsa onlara verirsiniz oldu bitti :)

Bence kuşlarınızı ilk etapta eşe dosta hediye etmeye çalışın. Daha sonra da forumdan satış konusu açın.

Yetıskın kuslar ınsancıl olmaz. 2-3 aylık varsa tanıdıklarınıza hedıye edın. Gerı kalanlarıda forumda uygun fıyata uetıcılere verın. Onlarında es olmak, anne-baba olmak hakkı. Karar yınede sızın.

İstanbul da ben 17,5 e veriyorum tanesini bilgin olsun biraz daha araştır bence bir ikinci sorum kuşların strese girmiyor mu üst uste kuluçka yapınca yavrularına zarar vermiyor mu

Strese giriyor 2 kez yavruya zarar vermeye calisti son anda yetistik ama anlık oluyor. Evet eşe dosta vermek istiyorum aslında. İsimleri bile yok ve anne baba olmak onlarında hakkı biliyorum. Bu yüzden vermek istiyorum ama insan güvenemiyor işte. En iyisi tanıdıkları aramak. Çünkü para falan karşılığında kuşları satmak istemiyorum, üretici falan değilim sadece " neyse satarız sonra" diye diye birden çoğaldılar :)

eğer satıcaksanız hakkınızı da alın pet shopa 15e satıcağınıza burada ki kardeşlerimize 30dan da satarsınız hem bi kazanç olur ama öncelik tanıdık eş dost olsun bence

forumdan sahiplendirmen bencede en güzeli sonuç olarak bu forumun olusturulma amacı bu hobiyle ugrasan insanları bi şekilde bulusturmak değilmi

yapacağın en güzel iş buradan satış ilanı koymak bence

vay be hocam :D ben yavrulasın diye bakıyorum adamın maşallah 21 tane olmuş benimkiler hala aynı :D maşallah

Geri