Karadeniz Pet

Kuşlara brokoli

• Konbuyu başlatan kaksoy
  • Başlangıç tarihi
K

kaksoy

Guest
Herkese selamlar

Arkadaşlar brokolinin yararlarını heralde herkes biliyordur brokoli bir vitamin deposudur... Ve kuşlarınıza en azindan haftada bir verebiliyorsaniz vermenizi tavsiye ederim. Ben yumurta mamasinin içinide katıyorum benimkiler baya bi seviyolar haftada 1 defada sadece brokoli veriyorum kafalari tohumlu gibi olduğu için kafese koyar koymaz saldiriyo benimkiler hatta ilk basta tek veriyodum fena kavgalar çikiyodu artik 2 tane atiyorum ona rağmen arada didişiyorlar

Brokolide A vit., E vit.,B1, B2 vit., C vit., sodyum, potasyum, protein gibi vitaminler bulunur vitaminleri mümkün olduğunca doğal olarak vermenizi tavsiye ederim ben diğer takviye vitaminleri haftada 1 gün veriyorum sonuçta kimyasal ilaç

benimkilerde severek yiyolar haftada bir bende veriyorum

o iki brokoli yarım saatte bitiyo valla elimde gördükleri an tellere yapisiyorlar

Maşallah saldırdıkları belli :)

muhabbet kuşlarının yeşile karşı zaafları var ondandır :D

ozelikle yavrusu olan kuslara vermek gerekir bunu verdiginizde kuslarda sorun yasanmaz mamanin icine ay cekirdegi, findik, brokoli katarsaniz yavru hem biraz enerji dolu olur hemde saglikla uzun yasar ama genede allah bilir.

ben o mamanın içine brokoli, yumurta, ceviz, badem, fistik, havuç, yumurta kabuğu, bal, bebe biskuvisi ve galeta koyuyorum enerji patlamasi yaşiyolar benimkiler :))))

brokoliyi haşlayıpmı veriyosun yoksa öylecemi veriyon?

Geri