petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlara doğal tünek yapımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve muselman tarafından 30 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Internette satıldığını gördüm ve bende hemen kendime bir tane yaptım.

Bu konu hakkında bir anlatım video su ekleyecegim.
    Kafesinize doğal bir görünüm yapmak isterseniz yada kuşlarınız için doğal bir ortam hazırlamak isterseniz bu İlginizi çekebilir. Şimdi internetten buldugum bir kaç resimi sizlerle paylaşıyorum.

bazen kafes lere uygun çubuk bulmak zor oluyor. özellikle kenarları düz olamayan kafesler icin. Bu yüzden sadece bi tarafa sabitleme şansı doğuyor. Bunlardanda kendime yaptım.

1 adet iki taraflı vida
    2 adet geniş çaplı pul
    1 adet kelebek somun

İki tarafli vidayi bulmuş olduğum ağac dalina monteledim üzerine pul gecirdikten sonra Telden gecirdim. Daha sonra telin dış kısmından diğer pulu atıp kelebek somun ile sıktım.

Umarım işinizi görür ;)

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Çok güzel olmuş eline sağlık.
    Bende de var bunlardan kuşlar çok seviyor, rahat ediyor.

3. Doğu kan

Doğu kan New Member

Beğenileri:
    0
    ilk defa görüyorum bunu. fotoğrafı yarın gidip pet shopcuya göstereyim elinde vardır belki. fiyat konusunda bilgi veririm

#3 Doğu kan, 30 Ocak 2016
    Son düzenleme: 30 Ocak 2016
  4. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Bence bunu yapmayın.
    İşin en zevkli tarafı kendiniz uğraşmaniz.

Kafesinize uygun bir ağaç dalı bulmanız sizin daha avantajınıza :) kiraz ağacı daha iyi oluyor.
    (Kalın olanlardan seçerseniz, tırnak törpülemede iyi olur yada aşırı uzamaya engel olur.)
    Hırdavatciya gidip bu malzemeleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

En önemlisi fiyat bakımından daha ucuza getirip kendi kuşunuz için birsey yapmak daha çok haz verir.

İyi forumlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:13 -->-> Daha önceki mesaj 03:00 --

Levent bey, kusura bakmayın daha önce açtığınız konuyu görmedim.Telefonla girdiğim için Forumda da arama yapmamıştim. Bende video eklicektim ellerinize sağlık.

Erdi_ÖZTÜRK bunu beğendi.
  5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Rica ederim [MENTION=17854]muselman[/MENTION]. Bu kalın tahta kemirmeleri için iyi ancak parmaklarının kavraması gerek tüneği ayak sağlığı açısından. Bence bu tüneği kafesin aşağısına yakın bir yere tak üste ince bir tünek tak.

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Hem doğal hem de kemirme ihtiyaçlarına bir çözüm olur.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kafese doğal ortam