Karadeniz Pet

kuşlara havuç vermek dogru mu

• Konbuyu başlatan Burak YİĞİT
  • Başlangıç tarihi
B

Burak YİĞİT

Guest
kuşlarıma şimdi havuc kesip verdim yiyorlar bir skınıtı olurmu havucla ilgili ?

hayır hiçbir sıkıntı olmaz havucu sever kuşlar benimkilerde yiyor havuç onları kızıştırır doğal kızıştırıcı diyebiliriz havuç için

saolasın taner abim bir anda cok yediler ilk defa verdim korktum :) bide hangi yemi kullanıyosun nerden temin ediyosun abi söylebilirmisin.. url sini atarsan cok daha iyi olur bisürü farklı seyler cıkıyor :)

66p40k.jpg

hala yumurta yok..

yumurta kolay kolay olmaz biraz bekliyeceksiniz dişi daha kızışmamış erkek kızışmış aynı benim kuşlar :D bu arada nijer ve havuç yumurta irmik pirinç unu bebe bisk ile mama yapıp verin

yumurta kolay kolay olmaz biraz bekliyeceksiniz dişi daha kızışmamış erkek kızışmış aynı benim kuşlar :D bu arada nijer ve havuç yumurta irmik pirinç unu bebe bisk ile mama yapıp verin

hocam bebe bisküvisi zararlı diye duymuştum süt var diye içinde kimisi tavsiye ediyor kimisi etmiyor ?

havuç sorun olmaz burunlarınını resimlerini yollasana cinsiyetlerine bir bakayım burnunu cek

hocam bebe bisküvisi zararlı diye duymuştum süt var diye içinde kimisi tavsiye ediyor kimisi etmiyor ?

Evet süt var ama süt tozu kullanılıyor kuşa direk süt içirmiyoruz yani ben 2-3 aydır veriyorum bi sıkıntıda yaşamadım maşallah

havuç sorun olmaz burunlarınını resimlerini yollasana cinsiyetlerine bir bakayım burnunu cek

http://i.hizliresim.com/R6NLvR.jpg buyur abi bu kadar yaklasabiliyrm arkalarını dönüyolrar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 23:29 --

birde erkeğin tüy dökümü ve ishali bir türlü gecmiyor arada kabarıp durgunlasıyor. havuc ishalken sıkıntı yapar mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet süt var ama süt tozu kullanılıyor kuşa direk süt içirmiyoruz yani ben 2-3 aydır veriyorum bi sıkıntıda yaşamadım maşallah

Sütü direk içirmeniz gerekmiyor zararlı olması için. Bu zamana kadar kadar görünen sorun olmaması bişey olmadığı anlamına da gelmiyor. Kuşlarda sütü sindirecek kazein enzimi yoktur. Bu nedenle bir damlası dahi zararlıdır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:15 -->-> Daha önceki mesaj 03:11 --

http://i.hizliresim.com/R6NLvR.jpg buyur abi bu kadar yaklasabiliyrm arkalarını dönüyolrar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 23:29 --

birde erkeğin tüy dökümü ve ishali bir türlü gecmiyor arada kabarıp durgunlasıyor. havuc ishalken sıkıntı yapar mı

Kuşlara maydonoz(sapı hariç), avokado, patlıcan, soğan hariç her türlü meyve sebze verilebilir. Meyve sebze ve yeşilliğin ishal yaptığı da doğru değil. Ama ishal olduysa eğer meyve sebze verilmemelidir. O ndenle havuca ara verin. Pirinç unu katın suyuna. Patates haşlayın verin. Geçmezse avidiare kullanın. Tüy dökümü ise normal.

Sütü direk içirmeniz gerekmiyor zararlı olması için. Bu zamana kadar kadar görünen sorun olmaması bişey olmadığı anlamına da gelmiyor. Kuşlarda sütü sindirecek kazein enzimi yoktur. Bu nedenle bir damlası dahi zararlıdır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:15 -->-> Daha önceki mesaj 03:11 --

Kuşlara maydonoz(sapı hariç), avokado, patlıcan, soğan hariç her türlü meyve sebze verilebilir. Meyve sebze ve yeşilliğin ishal yaptığı da doğru değil. Ama ishal olduysa eğer meyve sebze verilmemelidir. O ndenle havuca ara verin. Pirinç unu katın suyuna. Patates haşlayın verin. Geçmezse avidiare kullanın. Tüy dökümü ise normal.
kanarya yemi yerine pirinç unu mu vereyim hocam ? pirinç ununu suyuna mı katcaz bu arada ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:38 -->-> Daha önceki mesaj 03:34 --

bu arada kuşun son hali bu foto
66br9P.jpg

bunlarıda şimdi cektim
B9NrEL.jpg
5RXgkD.jpg
http://i.hizliresim.com/PEN067.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pirinç ununu suyuna katın. Kanarya yemini ben bi bu forumda duyuyorum. Kanarya yemi besleyicidir. Kendi yemi yerine ishal bitene kadar sadece kanarya yemi verin madem.
Dışkısı hafif kırmızı mı bana mı öyle geldi?

Maşallah kuşunuz iglesmiş

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendi tecrübelerime dayanarak bir kuşa verilecek en faydalı şey havuçdur.
2. olarakda hergün taze su...

hocam benmi yanlış anlıyorum maydanoz vermek sakıncalımı ben haftda 3-4 kez veriyorum afiyetle yiyorlar :)

2 side erkek gibib duruyor burnunu iyiyce cek sarılı olanı

Geri