petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşlara havuç vermek dogru mu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak YİĞİT tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Burak YİĞİT
    Gizli

kuşlarıma şimdi havuc kesip verdim yiyorlar bir skınıtı olurmu havucla ilgili ?

2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hayır hiçbir sıkıntı olmaz havucu sever kuşlar benimkilerde yiyor havuç onları kızıştırır doğal kızıştırıcı diyebiliriz havuç için

3. Burak YİĞİT
    Gizli

saolasın taner abim bir anda cok yediler ilk defa verdim korktum :) bide hangi yemi kullanıyosun nerden temin ediyosun abi söylebilirmisin.. url sini atarsan cok daha iyi olur bisürü farklı seyler cıkıyor :)

4. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ben kuşçudan quik yem alıyorum 5 tl kuşlar güzelce yiyor yani hiçbir sıkıntısını görmedim ha internetten alacam diyorsan buyur Quik Muhabbet Kuşu Yemi 500gr GittiGidiyor'da 130293217

5. Burak YİĞİT
    Gizli

hala yumurta yok..

6. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    dişin birazdaha büyüsün hayırlısıyla olur inşallah benimkilerdede yok maalesef :( ama dişim yuvalıkla çok iglili yakında olacak inşallah hepimizin olur yumurtası

7. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yumurta kolay kolay olmaz biraz bekliyeceksiniz dişi daha kızışmamış erkek kızışmış aynı benim kuşlar :D bu arada nijer ve havuç yumurta irmik pirinç unu bebe bisk ile mama yapıp verin

8. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam bebe bisküvisi zararlı diye duymuştum süt var diye içinde kimisi tavsiye ediyor kimisi etmiyor ?

9. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    havuç sorun olmaz burunlarınını resimlerini yollasana cinsiyetlerine bir bakayım burnunu cek

10. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9

Evet süt var ama süt tozu kullanılıyor kuşa direk süt içirmiyoruz yani ben 2-3 aydır veriyorum bi sıkıntıda yaşamadım maşallah

11. Burak YİĞİT
    Gizli

http://i.hizliresim.com/R6NLvR.jpg buyur abi bu kadar yaklasabiliyrm arkalarını dönüyolrar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:15 -->-> Daha önceki mesaj 23:29 --

birde erkeğin tüy dökümü ve ishali bir türlü gecmiyor arada kabarıp durgunlasıyor. havuc ishalken sıkıntı yapar mı

#11 Burak YİĞİT, 21 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ekim 2014
  12. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sütü direk içirmeniz gerekmiyor zararlı olması için. Bu zamana kadar kadar görünen sorun olmaması bişey olmadığı anlamına da gelmiyor. Kuşlarda sütü sindirecek kazein enzimi yoktur. Bu nedenle bir damlası dahi zararlıdır.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:15 -->-> Daha önceki mesaj 03:11 --

Kuşlara maydonoz(sapı hariç), avokado, patlıcan, soğan hariç her türlü meyve sebze verilebilir. Meyve sebze ve yeşilliğin ishal yaptığı da doğru değil. Ama ishal olduysa eğer meyve sebze verilmemelidir. O ndenle havuca ara verin. Pirinç unu katın suyuna. Patates haşlayın verin. Geçmezse avidiare kullanın. Tüy dökümü ise normal.

13. Burak YİĞİT
    Gizli

kanarya yemi yerine pirinç unu mu vereyim hocam ? pirinç ununu suyuna mı katcaz bu arada ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:38 -->-> Daha önceki mesaj 03:34 --

bu arada kuşun son hali bu foto [​IMG]
    bunlarıda şimdi cektim[​IMG] [​IMG] http://i.hizliresim.com/PEN067.jpg

#13 Burak YİĞİT, 21 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ekim 2014
  14. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Pirinç ununu suyuna katın. Kanarya yemini ben bi bu forumda duyuyorum. Kanarya yemi besleyicidir. Kendi yemi yerine ishal bitene kadar sadece kanarya yemi verin madem.
    Dışkısı hafif kırmızı mı bana mı öyle geldi?

15. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah kuşunuz iglesmiş

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. Burak YİĞİT
    Gizli

yok kırmızılık yok

17. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Kendi tecrübelerime dayanarak bir kuşa verilecek en faydalı şey havuçdur.
    2. olarakda hergün taze su...

18. Burak YİĞİT
    Gizli

hocam benmi yanlış anlıyorum maydanoz vermek sakıncalımı ben haftda 3-4 kez veriyorum afiyetle yiyorlar :)

19. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Sakıncası yok ama inceliğinden boğzına yapışma durumu var. O nedenle sadece sapı verilmeli

20. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    2 side erkek gibib duruyor burnunu iyiyce cek sarılı olanı

Sayfayı Paylaş