Karadeniz Pet

Kuşlara Tasma Takıyorlar :)

• Konbuyu başlatan OzanEsmrsy
  • Başlangıç tarihi
O

OzanEsmrsy

Guest
eoMA7K.jpg

Selam arkadaşlar ilginç bir konuya değinmek istedim belki bazılarınız konudan haberdar ama bilmeyenler olabilir başlıkta olduğu gibi ufak bir araştırma yaptım bende bu konu hakkında birşeyler paylaşmak istedim

Tasmanın ismi (HARNESS) Orta boy ve büyük boy papağanlar için üretilmiş olsada cennet ve sevda papağanlarında kullanılması uygun değildir.Zaten istesenizde kullanamazsınız Çünkü ülkemizde satışı yoktur ve bazı ülkelerde satışı yasaktır

Tasma olduğu için bize alışık olmayan kuşumuzu rahatça dışarı çıkarabiliriz diye düşünürseniz büyük bir yanılgı içinde olursunuz.Kuşunuzun size çok bağlı ve komut eğitimi olması gerekiyor ve dışarı çıkınca karnı oldukça aç olması gerekiyor elinizden yem vermek için.Konu ile ilgili eğitim videoları Tasma ile beraber CD ile veriliyor gerçcekten ciddi bir eğitim gerekiyor aksi takdirde kuşunuz ciddi anlamda zarar görebilir ..

e7Gbae.jpg

Knq7Rx.jpg

eXzvjK.jpg

Gerek yok tabi bende karsiyim.. :)

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kuş bu yahu :) tasma çok saçma geldi bana. kuş dediğin özgürce gezecek uçacak. kafes fikri bile alışılması zor, ama dışarı kaçmasın biz evde yokken bir yerlere düşüp kendine zarar vermesin gece huzurlu güvenli uyusun diye kafes kullanıyoruz.

arkadaşlar bu bildiğiniz köpek tasmasi gibi kuşu açık alanda disarda dolastirayim tasmasi değil bu tasmanin kullanilacağı yerler etrafi bombos yerlerde kuşu serbentçe sizin kontrolunuzde uçurabilmektir yani disarda köpek gibi dolastirmak değildir esas maksadi ve çoğunlukla büyük boy kuslar için kullanilir muhabbet ve sultan papağanları zaten ev içinde serbest uçuş yapabilir ama büyük boy papağanlar ev içinde kuçuk kuşlar gibi uçuş yapamazlar şunun gibi kullanilir bu tasma

Demonstration of the AVIATOR harness with macaws - YouTube

martı karga falan alır götürür sonra :D

Geri