petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlara Tasma Takıyorlar :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve OzanEsmrsy tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. OzanEsmrsy
    Gizli

Selam arkadaşlar ilginç bir konuya değinmek istedim belki bazılarınız konudan haberdar ama bilmeyenler olabilir başlıkta olduğu gibi ufak bir araştırma yaptım bende bu konu hakkında birşeyler paylaşmak istedim

Tasmanın ismi (HARNESS) Orta boy ve büyük boy papağanlar için üretilmiş olsada cennet ve sevda papağanlarında kullanılması uygun değildir.Zaten istesenizde kullanamazsınız Çünkü ülkemizde satışı yoktur ve bazı ülkelerde satışı yasaktır

Tasma olduğu için bize alışık olmayan kuşumuzu rahatça dışarı çıkarabiliriz diye düşünürseniz büyük bir yanılgı içinde olursunuz.Kuşunuzun size çok bağlı ve komut eğitimi olması gerekiyor ve dışarı çıkınca karnı oldukça aç olması gerekiyor elinizden yem vermek için.Konu ile ilgili eğitim videoları Tasma ile beraber CD ile veriliyor gerçcekten ciddi bir eğitim gerekiyor aksi takdirde kuşunuz ciddi anlamda zarar görebilir ..

2. Hayat
    Gizli

Hayat Guest

ne gerek var tasmaya yazık hayvancıklara ya. :(

3. OzanEsmrsy
    Gizli

Gerek yok tabi bende karsiyim.. :)

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. Elif AKDOĞANOĞLU
    Gizli

kuş bu yahu :) tasma çok saçma geldi bana. kuş dediğin özgürce gezecek uçacak. kafes fikri bile alışılması zor, ama dışarı kaçmasın biz evde yokken bir yerlere düşüp kendine zarar vermesin gece huzurlu güvenli uyusun diye kafes kullanıyoruz.

5. Gökhan KARAALİ
    Gizli

Sultan papaganinda cok şık durmus

6. kaksoy
    Gizli

kaksoy Guest

arkadaşlar bu bildiğiniz köpek tasmasi gibi kuşu açık alanda disarda dolastirayim tasmasi değil bu tasmanin kullanilacağı yerler etrafi bombos yerlerde kuşu serbentçe sizin kontrolunuzde uçurabilmektir yani disarda köpek gibi dolastirmak değildir esas maksadi ve çoğunlukla büyük boy kuslar için kullanilir muhabbet ve sultan papağanları zaten ev içinde serbest uçuş yapabilir ama büyük boy papağanlar ev içinde kuçuk kuşlar gibi uçuş yapamazlar şunun gibi kullanilir bu tasma

Demonstration of the AVIATOR harness with macaws - YouTube

7. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    martı karga falan alır götürür sonra :D

8. OzanEsmrsy
    Gizli

Onada Takarız Birtane :)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu komut öğretme