Karadeniz Pet

Kuşlarda Eşleme Yavru Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ümit BAY

Paylaşımcı Üye
..........................

Son düzenleme:
Müdür bence bu işler şans işi biraz.Vallahi yan komşu var.Sadece çocuğu istedi diye aldılar 2 kuş.Kaç kere yumurtaları çıktı onlar bile hatırlamıyo.Kuşları bi köşeye atıyolar soğuktan donmuşmu umurlarında değil.Ben her gece peluş battniyeyle sarıyom yine tık yok

Senin Şansın Tutmamışsa Kuşların Üremiyorsa Battaniye İle Sarmayı Bırak Dediklerime Kulak As Yoksa Bu Şekilde Komşunu Seyretmeye Devam Edersin Bu İşler Zaman Zaman Şans İşi %20 30
Ama %90 da Tecrübe İşi İyi Forumlar Dilerim

paylaşım için tesekkürler

Güzel paylaşım... O yazdığınız gıdaları yiyen kuşlar düz duvara tırmanır.:)

O Gıdalar Kuşlarınız Ayrıyken Kuşlarınızı Gayet Güzel Hazırlıyor Eşe Attıgınızdada Aksilik Olmazsa Zaten Farkı Göreceksiniz

paylaşım için sağol peki bu ayırdıgın kuşlar birbirlerini göeceklermi yoksa görmemelerimi lazım onuda söylerisen cok iyi olur

çift kuşlarımıza versek bu mamalrı bir faydası olurmu çünki bazılarımızn kuşları çift ve yavru alamıyoruz

Senin Şansın Tutmamışsa Kuşların Üremiyorsa Battaniye İle Sarmayı Bırak Dediklerime Kulak As Yoksa Bu Şekilde Komşunu Seyretmeye Devam Edersin Bu İşler Zaman Zaman Şans İşi %20 30
Ama %90 da Tecrübe İşi İyi Forumlar Dilerim

ben elde çifleşen kuşlarda gördüm sahiplerin elinde çifleşiyolar ve hiç mama nijer vs vermeden normal doğal çifleşme...daha sağlıklı olmazmi belki de boş cıkan yumrtarlarin sebebi kıziştir ma durumundan kaynaklaniyordur...

paylaşım için sağol peki bu ayırdıgın kuşlar birbirlerini göeceklermi yoksa görmemelerimi lazım onuda söylerisen cok iyi olur

Bir birlerini görmeyecekler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:52 -->-> Daha önceki mesaj 18:51 --

çift kuşlarımıza versek bu mamalrı bir faydası olurmu çünki bazılarımızn kuşları çift ve yavru alamıyoruz
Tabiki Faydalı olur ama aşırıya kacmayın

Arkadaşlar mama çok güzel ama irmik tüm mamalarda 4 _5 ay sonra hayvan da sindirim sisteminde ileri derce sornlar yartıo irmik hayvanın midesinde şşiyo ve sindirmi zorlaştırıyo buda benim görüşüm.

ben elde çifleşen kuşlarda gördüm sahiplerin elinde çifleşiyolar ve hiç mama nijer vs vermeden normal doğal çifleşme...daha sağlıklı olmazmi belki de boş cıkan yumrtarlarin sebebi kıziştir ma durumundan kaynaklaniyordur...

Arkadaşlar Yazdığım Yazıyı İyi Okuyunuz Evde 1 2 takımı olup yavru alamamaktan kuşları eş tutmayan arkadaslar için yazımı yazdım o kuş eş tutmuşsa zaten gerek yok normal mamasını verirsin. Yumurta boş çıkma olayını mama ile probiyotik ile çözersin zaten şunu kuşa verdinmi nijer boş yumurtaya sebeb oluyo ama bu şekilde mama ile karıştıgında yumurta doluluk oranı artar 15 günde toplamda 5 mamalık vericeksiniz herhangi zararı yoktur herşeyin fazlası zarardır her canlıda bunu unutmayın

Nijer fazla verildimi kuşlarda görme bozuklugu yapar
Haşhaş kuşlarınızda fazla kullanıldığında yağ kitlesi yapar
İrmik Kuşlarda pek bi zararı yoktur
Bu saydıklarımda. Baya aşırı verildiğinde olur

brbirlerini görmücekler peki seslerini duysalar sorun olurmu kafesleri üstüste koyucam birbirlerini göremezler seslerini duyarlar o zaman ?

Bilgilendirme için teşekkürler arkadaş..

Bir Kuşa

1-Beyaz Susam(1 Çay Kaşığı)
2-Haşhaş (Yarım Çay Kaşığı
3-Nijer (Yarım Çay Kaşığı)
4.İrmik Unu (1 Çay Kaşığı)

Bunları mamanın içine direk mi ekleyecez? Yoksa rondoda çekmek dövmek filan gerekiyor mu ?

Eş tutmayan verim alamadıgınız kuslarda deneyin bunu sesden bişey olmaz duysunlar bir birlerini zamanı gelince dişiyi erkeğin. Yanına atın erkek yerinden oynamasın
ÖNEMLİ SAKIN AMA SAKIN BU MAMAYI VE KATKI MALZEMELERİNİ YUMURTADA YATAN KUŞLARA VERMEYİN KESİNLİKLE

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:59 -->-> Daha önceki mesaj 19:30 --

Rondoda cekmeyin o malzemeleri

Teşekkürler paylaşım için inşallah işe yarar

ümit bey siz üretici olarak bir kuşa hashas veriyorsanız bence yanlışı basta yapıyorsunuz hashas neyin hammaddesi sizce neyse kuş çiftleşmesi oneli degil bence tohumun olması onemli 5 aylık kusta çiftleşiyor ama yavru yok bu kuşların tek ama tek özelliği birbirleri arasındaki ses iletişi bence bunu ingiltereden form sitesinden konuştugum bir ureticiden ögrendim kesinlikle mama dan baska yemden baska bir sey vermeyin dedi ve kuşları kesinlikle stres altında tutmayın çok ustüne düşmeyin ve ilgilenmeyin dedi bende ondan sonra yavru alamaya basladım tek çiftim vardı olmaz dedi 2 çift aldım ilgiyi kestim ve su anda iki çiftimde yumurtada yatıyor üçüncü çiftde 1 haftaya kalmaz yumurtlar saygılarımla ümit bey bence ilgi özen az olacak kuş sayısı fazla olacak seslerinden dolayı kızışacak...

Yanlış Biliyorsunuz 100 Den Fazla Muhabbet Kuşum var şuan kümesimde. Sıkıntılı kuşlarda arada bir mamasına atmak zorunda kalıyorum gelin yumurta doluluk oranına bakın kuşların boylarına Sağlıklarına Bak .

Evet Baskentli Ben Bir Üretici Olarak Bu Kuşlara Evde Kus bakan cogu kişiden üretimhanede daha iyi bakıyorum

Benim size tek diyeceğim bilmediğiniz konularda ingiltereden co almanyadan hans ile konustum diyip yorum yapmayın tamamen yanlış biliyosunuz bunuda TÜRKİYEde ki bir forum sitesinden türk bir üreticiden öğrenmiş ol kardeşim hayırlı forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...