Karadeniz Pet

Kuşlarda Eşleme Yavru Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bilgi için teşekkür ederiz Ümit :)

Yararlanacak kişiler elbet olacaktır yararlanmak istemeyenler durumundan memnundur ;)

Kuşları ayırmadan bunları yapsak kızıştıkları halde neden olmuyor?
Ayırdığımızda kuşlar birbirini görmelimi ayırdığımızda sürekli birbirlerine ötüyorlar.

Arkadaşlar Hepinize Merhaba

Öncelikle Sitede Bazı Arakadaşlarımızın Yavru Alamamaktan Yakındığını Gördüm
Kuşlardan Yavru Alabilmeniz İçin En Önce Gereken Şart Kuşlarınızın Sağlığı Ve Üremeye Hazır Olup Olmadığıdır Bunlar Yoksa Zaten Kuşlarınıza Ağzınız İle Yedirseniz Sonuç Alamazsınız

Muhabbet Kuşu Seçici Kuştur Diğer Kuş Türleri Gibi Dişili Erkekli Attığınızda Çoğu Zaman Hüsran Olur Ben Bu Güne Kadar Üretimhanemde Kuşlarımı Eşlediğim Yöntemleri Sizler İle Paylaşacağım Bu Güne Kadar Tahminen %90 %95 Verim Aldım
Belki Bileniniz Vardır Belki Daha Önce Sitede Yazılmıştır Olur Ya Şimdiden Kusura Bakmayın

ÖNCE DİŞİ VE ERKEĞİ AYIRIYORUZ Yemlerini Sularını Veriyoruz Bu Ayırma İşlemi En Az 2 Hafta Sürecektir.
Bu Süre İçerisinde Kuşlarınıza 2 Yada 3 Günde Bir Zaman Süresi Açılmayacak Mama Takviyesi Yapın Her İki Kuşunuzada
Yaptığınız Mamanın İçinde Muhakkak Bu Saydıklarım Olacak
Bir Mamalığa Yarım Çay Kaşığı Atacaksınız Yani Kuş Başı Yarım Kaşığa Denk Gelecek 2 Kuş Olduğu İçin Aşağıda Belirttiğimin 2 Katını Atın

Bir Kuşa

1-Beyaz Susam(1 Çay Kaşığı)
2-Haşhaş (Yarım Çay Kaşığı
3-Nijer (Yarım Çay Kaşığı)
4.İrmik Unu (1 Çay Kaşığı)

Mamayı Nasıl Yaparsanız Yapın Bunları Siz Sonradan Ekliyeceksiniz İçine Kuş Başı Yarım Kaşık Özellik İle Nijer Ve Haşhaşş Diğerlerinden Birer Kaşık Atsanızda Sıkıntı Olmaz 3 Günde Bir Verin Bunu Örneğin Kuru Mama Kullandın İçine Yarım Yumurta Ezdin Havuç Rendeledin İçine Yukarıda Belirttiğim Malzemeleri Atın Bu Kaba Taslak Bi Mama İnternette Daha İyisini Daha İçeriklisini Yaparsınız O Sizin Seçiminiz Ama Yukarıda Belirttiğim Malzemeleri Eklemeyi Unutmayın

BURASI ÖNEMLİ

2 Haftanın Sonunda Kuşlarımıza Mama Takviyesini Yaptık Şimdi Kuşlarımızı Eşe Atmaya Geldi Erkek Ayrı Kafeste Dişi Ayrı Kafesteydi DİŞİYİ ALARAK ERKEĞİN BULUNDUĞU KAFESE ATIYORUZ kesinlikle Erkeği Alıp Dişinin Yanına Atmıyoruz
Bol Yavrulu Günler Dilerim

Bu Yazı Tamamen Şahsıma Aittir Herhangi Bir Forumdan Alıntı Değildir Hepinize İyi Forumlar

Duranettin Bey Kuşlar Birbirini Görmezse Daha İyi Olur Seste Sıkıntı Yoktur Zamanla Kuslar Kafesi Sahiplenecektir Nasıl İlk Aldıgınız Kusu Eve getirdiğinizde ilkkez girdiği bi ortamda afallıyo eziliyo sesi solugu kesiliyo

zamanla erkek kafesini sahiplenecektir siz dişiyi erkeğin yanına attıgınızda dişi erkeğe göre baskın olamayacaktır çünkü oranın sahibi erkektir öyle düşünün ve kızışmıştır aynı şekilde dişinizde eğer dogru bi şekilde yaparsanız verim alırsınız ben sıkıntılı kusları bu şekil eşliyorum bu gune kadarda cogu kez işe yaramıştır

Duranettin Bey Kuşlar Birbirini Görmezse Daha İyi Olur Seste Sıkıntı Yoktur Zamanla Kuslar Kafesi Sahiplenecektir Nasıl İlk Aldıgınız Kusu Eve getirdiğinizde ilkkez girdiği bi ortamda afallıyo eziliyo sesi solugu kesiliyo

zamanla erkek kafesini sahiplenecektir siz dişiyi erkeğin yanına attıgınızda dişi erkeğe göre baskın olamayacaktır çünkü oranın sahibi erkektir öyle düşünün ve kızışmıştır aynı şekilde dişinizde eğer dogru bi şekilde yaparsanız verim alırsınız ben sıkıntılı kusları bu şekil eşliyorum bu gune kadarda cogu kez işe yaramıştır

eski kafeste hangisi kalacak ozaman yoksa eski kafesi hiç kullanmayacakmıyım iki ayrı yeni kafesmi lazım.

duranettin bey eşleme yapacagınız kafeste erkeği bırakın dişiyi ayırın ardından zamanı gelince dişiyi erkeğin yanıa atarsınız

yaptığınız mama önemli :) özelden yaptığınız mamanın resmini atarmısınız

İki kuşun kafeslerini yan yana tutarsak olurmu:)

Ümit bey'in isteği üzerine konu kapatılıp arşive gider.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...