petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarda ve yuvalıkta bit

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kuzey Kara tarafından 20 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar, patlattığımda kırmızı kan dolan küçük canlılar kafesi istila etmiş. Nasıl mücadele ederiz. Kuşlar yumurtada. Acaba yuvalığı mı değiştirsem? Böyle olmaz. Dişi yatar mı yumurtalara?

Arkadaşlar bir çift muhabbetim var. Şimdi odanın duvarlarını filan sarmış bit mi pire mi her neyse. Küçük beyaz da var kahverengi de var. Kan kırmızısı da var lütfen yardım. Odayı ilaçlatmayı düşünüyorum.

#1 Kuzey Kara, 20 Şubat 2016
    Son düzenleme: 20 Şubat 2016
  2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Ardap sprey sikarsaniz o kısma inşaallah kurtulursunuz kuşlarınızin ensesine vilmectin damlatin ve standart yuvalık ise değişim yapın yumurtaları yeni yuvalıga aktarın geçmiş olsun

3. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Hocam kuşları odamda besliyordum. Odanın duvarlarında tek tek öldürüyorum bitleri iki saattir. İnsana geçer mi? Ne zaman kaybolur bu mahlukatlar. Yarın toptan değişicem yuvalığı ve kafesi.

Nasıl kurtuluruz bu illetten? Duvarlarda geziyorlar resmen...

4. Fatih BUYURUCU

Fatih BUYURUCU Active Member

Beğenileri:
    3
    Geçmiş olsun inşallah başıma gelmez herhangi bir tecrübem yok bu konuda fakat insana geçmediğini biliyorum.

5. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    #5 ilkerinside, 21 Şubat 2016
    Son düzenleme: 21 Şubat 2016
  6. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yuvayı değiştirin yavrular cıksa bile bu pis asalaklar onları öldürür önce yuvayı geğiştirin ve sipreyleyin pit sipreyi alın

7. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Gecmis olsun basima geldi ic daraltan bir durum. Insana kolay kolay gecmez ama siz yine de eczaneden koruyucu sampuan alin. Havalar tam isinmamisken olmasi sansiniza ben yazin sicaginda cok ugrasmistim. Odaniz icin de eczanelerde toz ilaclari var kökünden temizliyor. Tekrar gecmis olsun

8. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    Size de geçmiş olsun..peki neden olarak nasıl bir sonuca ulaştınız..neden kaynaklandı sizce..başkaları içinde yaşayan birisi olarak yazarsanız faydalı olur..

SM-P600 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Geçmiş olsun. İnsana geçse de birkaç günden fazla yaşamaz üstünde.

Yuvalığı hemen değişin.
    Tüm ekipmanı temizleyin.
    Bu durumda vilmectin en etkili ilaçlardan biri.. Kullanımı:
    2 günde bir tüylenmiş tüm kuşlara 1-2damla ensedeki tüyleri aralayip derisine.
    İlacı yaparken her seferinde yuvalıği da temizleyin 5 tur sonra bitten eser kalmayacaktır.
    Koruyucu olarak 3-4 ayda bir kez damlatabilirsin.

10. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Herkese teşekkürler o zaman odaya yayılan kuş bitleri de ölür öyle değil mi? beslenemeyince.

11. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  12. Pasa89

Pasa89 Member

Beğenileri:
    0
    Genelde kafes icinin hijyen olmamasindan ama.bazen paklasaniz da bir yerden bulasir. Benimkiler kulucka zamaninda kafesi adam akilli temizleyemedigimden olmustu sanirim. Malum rahatsiz olmasinlar yumurtalar sallanmasin diye ustunkoru temizliyordum esyalara eve geçmesinden kokrmustum ama cozumu basitmis. Yusuf beyin onerisi ise yarayacaktır. Ozellikle enseye ve kanat altilarini ilaclatip yuva tunek suluk kafes tabinini iyice temizlerseniz 4 5 gunde tamamen kurtulursunuz. Geçmiş olsun

13. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    Bende şuan öyle bir sorun yok Allah'a şükür..olmayacağının da garantisi yok tabiki..cevap için teşekkürler...

#13 ilkerinside, 21 Şubat 2016
    Son düzenleme: 21 Şubat 2016

Sayfayı Paylaş