Karadeniz Pet

kuşları alıştırdık , ava çıkacağız :)

• Konbuyu başlatan SefaKaraa
  • Başlangıç tarihi
S

SefaKaraa

Guest
Orta asyada atalarımız yüzyıllarca kartalları avlarda kullanmışlar ve bu gelenek hala devam etmekte. Karadeniz'de bıldırcın avında atmacalar kullanılmakta. bende evdeki sinek kelebek sivrisinek vs uçarları yakalamaları için veletleri eğitiyorum :) antrenmandan bir video :)
http://www.youtube.com/watch?v=bC294GWhxtg

Moderatör tarafında düzenlendi:
:D çok iyiymiş, aslında teşvikle daha iyi olabilirler bence. Kafesin üzerinden elinize her geldiklerinde bir parça yiyecek birşeyler verebilirsiniz. sonra kafein üzerine bırakıp tekrarlarsanız ve her seferinde aynı ses tonuyla seslenmeniz öğrenmelerini güçlendirebilir. İkiside çok güzel maşallah.

Maşallah kuşlarınıza

teşekkürler :) dişi olan erkekten sonra geldiği için onu taklit ediyor sürekli. o ne yaparsa onu yapıyor :)

Maşallah :) Bizim Çırpımız da böyle alışmıştı. Artık tek ıslıkla elimize geliyor :)

[MENTION=6234]SefaKaraa[/MENTION] [MENTION=6145]Erman ARSLAN[/MENTION]
Benim kuş parmagimi uzatinca geliyor kacmiyorda geziniyor kolumda ama cagirinca gelmiyor nasil alistiriyorsunuz:) yem gosteriyorum falan avcumda elim yakinlardaysa atliyor uzaktaysa bakip bakip gelmiyor . normaldese uçarken bilmediği yere konmakta zorlaniyor.
Masallah

Son düzenleme:
Benim kuş parmagimi uzatinca geliyor kacmiyorda geziniyor kolumda ama cagirinca gelmiyor nasil alistiriyorsunuz:) yem gosteriyorum falan avcumda elim yakinlardaysa atliyor uzaktaysa bakip bakip gelmiyor . normaldese uçarken bilmediği yere konmakta zorlaniyor.
Masallah

Baya bir alıştırma gerekiyor bunun için ama bir süre sonra öğrenir. Buradaki en önemli şey, yapmasını istediğiniz şeyi vazgeçmeden sabırlı bir şekilde öğretmek bence. Kolunuzdayken başka bir noktaya bırakın ve sonra çağırın mesela, yiyecekle kandıramıyorsanız sevdiği bir oyuncak veya ilgisini çekebilecek birşeyler olabilir.

yakaladıkları sinek falan varmı ben göremedim :D sinek falan yiyebilirler verenlerin oldugunu duymuştum ama iğrenç geliyor :D
şuan sadece alıştırma aşamasındalar. ileride onlarda olucak. tut dedinmi bacağa yapışacaklar. çenelerinide güçlendiriyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:10 -->-> Daha önceki mesaj 00:05 --

Masallah
7

kafesin üzerinden alıyodum ben sürekli. kolumu uzatıp ayaklarına ikisininde çıkmasını sağlıyodum. aslında şuan çağırmaktan çok kolumu kaldırınca direk geliyolar. şuan sadece sesle gelmelerini sağlamaya çalışıyorum. ama hareketi görmeyince gelmiyolar :D

Geri