petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşları alıştırdık , ava çıkacağız :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve SefaKaraa tarafından 15 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

Orta asyada atalarımız yüzyıllarca kartalları avlarda kullanmışlar ve bu gelenek hala devam etmekte. Karadeniz'de bıldırcın avında atmacalar kullanılmakta. bende evdeki sinek kelebek sivrisinek vs uçarları yakalamaları için veletleri eğitiyorum :) antrenmandan bir video :)
    http://www.youtube.com/watch?v=bC294GWhxtg

#1 SefaKaraa, 15 Temmuz 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Temmuz 2014
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  3. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    :D çok iyiymiş, aslında teşvikle daha iyi olabilirler bence. Kafesin üzerinden elinize her geldiklerinde bir parça yiyecek birşeyler verebilirsiniz. sonra kafein üzerine bırakıp tekrarlarsanız ve her seferinde aynı ses tonuyla seslenmeniz öğrenmelerini güçlendirebilir. İkiside çok güzel maşallah.

4. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah kuşlarınıza

5. Yusuf Yılmaz

Cok iyi :) Maşallah

6. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

teşekkürler :) dişi olan erkekten sonra geldiği için onu taklit ediyor sürekli. o ne yaparsa onu yapıyor :)

7. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah :) Bizim Çırpımız da böyle alışmıştı. Artık tek ıslıkla elimize geliyor :)

8. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

3-4 aydır tam ilgilenemiyorum sınava hazırlandığım için. yakında bakkala ekmek almaya yollayabiliriz heralde :)

9. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    yakaladıkları sinek falan varmı ben göremedim :D sinek falan yiyebilirler verenlerin oldugunu duymuştum ama iğrenç geliyor :D

10. tarıkunlu

tarıkunlu New Member

Beğenileri:
    0
  11. Ezgi Yılmaz

Ezgi Yılmaz New Member

Beğenileri:
    0
    [MENTION=6234]SefaKaraa[/MENTION] [MENTION=6145]Erman ARSLAN[/MENTION]
    Benim kuş parmagimi uzatinca geliyor kacmiyorda geziniyor kolumda ama cagirinca gelmiyor nasil alistiriyorsunuz:) yem gosteriyorum falan avcumda elim yakinlardaysa atliyor uzaktaysa bakip bakip gelmiyor . normaldese uçarken bilmediği yere konmakta zorlaniyor.
    Masallah

#11 Ezgi Yılmaz, 15 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 15 Temmuz 2014
  12. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah çok iyiler.

13. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Baya bir alıştırma gerekiyor bunun için ama bir süre sonra öğrenir. Buradaki en önemli şey, yapmasını istediğiniz şeyi vazgeçmeden sabırlı bir şekilde öğretmek bence. Kolunuzdayken başka bir noktaya bırakın ve sonra çağırın mesela, yiyecekle kandıramıyorsanız sevdiği bir oyuncak veya ilgisini çekebilecek birşeyler olabilir.

14. SefaKaraa

SefaKaraa Guest

şuan sadece alıştırma aşamasındalar. ileride onlarda olucak. tut dedinmi bacağa yapışacaklar. çenelerinide güçlendiriyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:10 -->-> Daha önceki mesaj 00:05 --

7

kafesin üzerinden alıyodum ben sürekli. kolumu uzatıp ayaklarına ikisininde çıkmasını sağlıyodum. aslında şuan çağırmaktan çok kolumu kaldırınca direk geliyolar. şuan sadece sesle gelmelerini sağlamaya çalışıyorum. ama hareketi görmeyince gelmiyolar :D

Sayfayı Paylaş