Karadeniz Pet

Kuşları Ayırdım Ama Hamilemi ?

mavilim98

Yeni Üye
Selam Aleyküm Çiftin kafesine bugun bi parça portakal taktım dişi kuş erkege yedirmedi kavga ettiler onun yüzünden ve portakalı çıkarttım 2. günde kavga devam etti dişi yanına yaklaştırmıyor erkeği kanat çırpıyor bende sıkıntı olmasın ve kızışmaları için istemeyerek ayırdım ancak dişi kuşta bi farklılık var 2 gündür hamilemi yoksa yanlışmı yaptım ?
3jYAk2.jpg

R9oQj6.jpg

p8BEOm.jpg

Disi kusta yumurta yok. Gayet normal duruyor. Madem ayirdiniz 10 gun kadar ayri dursunlar. Seslerini duysunlar birbirlerini gormesinler. Sabrederseniz sonuc alirsiniz. Gule gule besleyin

Disi kusta yumurta yok. Gayet normal duruyor. Madem ayirdiniz 10 gun kadar ayri dursunlar. Seslerini duysunlar birbirlerini gormesinler. Sabrederseniz sonuc alirsiniz. Gule gule besleyin

Rahatladım şimdi teşekkür ederim :) evet 10 günlük bi kızıştırma programı ayrıca onu uygulayacağım sonucu görelim.

Bence bu disi de yumurta olabilir ne zamandır beraberdiler ve kavga çok mu siddetliydiki ayirdiniz

Bence bu disi de yumurta olabilir ne zamandır beraberdiler ve kavga çok mu siddetliydiki ayirdiniz
Sanırım 2-3 aya yakın bir süre oldu ilk defa böyle kavgalarını gördüm anlaşıyorlardı normalde sıkıntı yok portakal soydum yarım kattım bi tüneğin tarafına dişi geçti yemeye başladı erkege izin vermedi derken kavga çıktı erkek yaklaştıkça kovdu erkegi tünegin ortasına geçti kanat çırptı bagırmaya basladı felan erkek yuvaya girdi :) ertesine güne kadar portakal asılıydı çıkarmadım baktım ertesi gün öglende devam ediyor kavga ayırdım. bide dişi kızışmaya başladı o yüzden.

Dişinin olduğu küçük kafeste suluk var mı?
başka suluk yoktu bende bir yemligi yıkayıp içine su doldurup astım ayrıca bir sorum daha oalcak ustad
82D32k.jpg

Bu kuşun ceresinin bitimindeki,ucundaki o beyaz çizgi normalmi ? Ve bu kuşu aldım alalı tünekte farklı bir duruşu var dik durmuyor şu şekilde duruyor yanına yaklaşınca veya ara sıra dik duruyor.
P6PAnv.jpg

Geri