Karadeniz Pet

Kuşları başka bir kafese aktarma (bit)

Onur SÜSLÜ

Meraklı Üye
Arkadaşlar Günaydın ;

Bir sorum olacak,yeni aldığım 8 göz pvc kafese kuşlarımı tahta kafesten taşıyacağım fakat (5 çift mevcut) 2 çiftim de bit mevcut.
4 gündür Biyodust kullanıyorum ama hala tüneklerde ve yerlerde bitleri görebiliyorum.
Şimdi ben bunları taşısam pvc kafesde de yer bulup üremeye başlayacaklar.
Bu 2 çift için en hızlı temizleme aracı,ilacı artık adı işlevi her neyse ondan lazım kullanmış olan birileri yardımcı olursa daha çok sevinirim.

''Deneyimli Arkadaşlardan Yardım Bekliyorum''

Son düzenleme:

bence öncelikle bitli kafesi at yada aşırı sıcak sirkeli su ile temizle kurumaya bırak kuşları tel kafese alabiliyorsan alıp banyo ver sirkeli sonra tedavi uygula

Teşekkürler Erkin kardeşim akşam dediğini uygulayacağım.

Arkadaşlar, eski kafesi kabaca silip güneşe bıraktığımızda , bitlerden kurtulmazmı?
şu ardap spreymi iyidir yoksa exobit gibi bit spreyleride yeterli gelirmi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ardap aldım dün akşam kafese tüneklere ve kuşlara sıktım etkisini ne zaman görebilirim mesela dün akşam saat 22:00 gibi ilaçlamayı yaptım fakat 1 saat sonra tekrar baktığımda tüneklerde 3-4 tane bit gördüm. Ayrıca bu ilaçlamayı ne kadar sürede bir yapmam gerekiyor ? Öneri ve yardım bekliyorum.

Bi petshop dan aldım kapak altında seri numarası vardı ona dikkat ettim dışında hiç bir şekilde etiket basımı yoktu ona baktım 55 TL e aldım. Bi arkadaşımda güvercin için kullanıyormuş tesadüf o söyledi şurada satılıyor diye.

Arkadaşlar Günaydın ;

Bir sorum olacak,yeni aldığım 8 göz pvc kafese kuşlarımı tahta kafesten taşıyacağım fakat (5 çift mevcut) 2 çiftim de bit mevcut.
4 gündür Biyodust kullanıyorum ama hala tüneklerde ve yerlerde bitleri görebiliyorum.
Şimdi ben bunları taşısam pvc kafesde de yer bulup üremeye başlayacaklar.
Bu 2 çift için en hızlı temizleme aracı,ilacı artık adı işlevi her neyse ondan lazım kullanmış olan birileri yardımcı olursa daha çok sevinirim.

Geçmiş olsun inşallah kısa zamanda kurtulursun .

Geri