Karadeniz Pet

kuşları kızıştırmak için 10 günlük ayırma programı

alperkuyumcu

Meraklı Üye
arkadaşlar ben bu progarmı başka bir yerde buldum kendim uyguladım çok faydasını gördüm ve şimdi sizinle paylaşmak istiyorum bu arada programı hazırlayan Burak Yücekaya arkadaşimiza teşekür ederim10 GÜNLÜK EŞ KUŞLARI AYIRMA PROGRAMIMIZ KUŞLARIN BİRBİRLERİNİ OZLEYİP KIZIŞTIRMAK İÇİN
İlk Gün
Evet Beklenen Saat Geldi Grup İçerisinde Uzun Zamandır Uğraşıp Ama Yavru Alamayanların Kuşlarını 10 Günlük Bir Programa Sokma Zamanı Hergün Sırasıyla Gidip ALLAHIN İzniyle Kuşlarınızı Kızıştıracağız Pekiiiii Bu 10 Günde Neler Olacak
- İlk Gün (YARIN) Kuşları Ayırmak İle Başlayacağız
- 2 3 4 5 6 7 8 9 Günler Beslenme ( KIZIŞTIRMAK İÇİN )
- 10.Gün Büyük Gün Olacak İnşallah Neyse Kimseyi Bu Konuda Zorlamayacağım Uymak İsteyen Uyar Yanlış Düşünüyorsun Diyenede Saygu Duyarım Uygulamak İsteyenlerin Aklını Karıştırmasın Bozuşuruz O Zaman Neyse Gelelim İlk Gün Pazar Günü Yapılacaklara
- Kuşlarımızı Ayıracağız Birbirini Görmeyecek Şekilde Eveet Kafesimizi Hazırladık UNUTMAYIN ÇİFTİ BİRLEŞTİRECEĞİNİZ KAFESTE ERKEK KALMALI Dişiyi Başka Bir Kafese Alın Kullanacağınız Kafeste Erkek Olacakki Dişiyi Yanına Koyduğunuzda Kafesi Yadırgamayacak Haa Şunuda Belirteyim Kuşlarınızın 4-5-6 Aylıktan Büyük Ve Dişinin Erkekten Baskın ( Boy Olarak İri Olmaması Gerek ) ki Erkek Baskınlık Kurabilsin İlk Önce Yuvalığı Taktıgınızda Tam Yuvalık Deliği Hizzzasına Gelecek Bir Tünek Takın Kuşlarınızı Birleştirdiğinizde O Tünekte Durunca Yuvalığa Erişim Kolay Olsun Örnek Resimdeki Gibi Yapabilirsiniz Kullandığınız Tüneklerin Sallanmaması Çiftleşme Esnasında Daha Kolaylık Sağlayacaktır Tahta Tunek Kullanmanız Hem Tırnak Hemde Sağlamlık Açısından İyi Olut Dişimizi Başka Kafese Aldık Yuvalığı Çıkartıyoruz Ne Dişide Ne Erkekte Olmayacak Gerekli Yemi Vs Koyduk Aynı Odada Olup Birbirini Görmemeleri Gerekliki Özleyip Kızışmalarını Sağlamamız Gerek İlkgün Kuşları Birbirinin Yanına Gitmek İçin Tellere Tutunup Otuşeceklerdir Pazar Günü İçin Kuşlara Yem Su Verin Başka Birşeye Gerek Yok Pazartesi Alacağınız Malzemeler
- Nijer Tohumu
- Mama İçin Gerekli Malzemeler YaDa Hazır Mama Quik Önerilir
- Kullandığınız Vitamin Varsa O Yoksa AVİ-VİT Ve Avimineral Tavsiye Ederim
Bu Aldığınız Malzemeleri Pazartesiden İtibaren Kullanmaya Başlatacağız Lütfen Kafanıza Göre Kullanmamanızı Rica Ederim Şimdilik YapılmaSı Gerekenler Bu Kadar 10 Günü Hergün 1 Gün Öncesinden Yarın Ne Yapılmssı Gerektiğini 10 ar Gün Paylaşacağım Hepsini Birden Sormayın Söylemem
(muhabbet kuşu yardım)
- Millet Toplan 10 Günlük Programımızın İlk Günü Bugun Yaptık Kafeslerinizi Ayırdınız mı Bilmiyorum Ama İnşallah Yapan Vardır Neyse Lafı Fazla Uzatmadan 2.Günümüzde Ne Yapacağımızı Listeleyelim Bugun Pazar Oldugu İçin Petshoplar Kapalıdır Ama NİJER,AVİ-VİT,AVİMİNERAL Ve Keçiboynuzu Tozunu(1 Liralık Yeter ) Pazartesi Mutlaka Alın Alamayan Varsa Yarın Almaları İyi Olur Ha Ben Vitamin Almayacağım Benim Vitaminim Var Diyen Varsada Oda Olur Ancak Aviminerali Tavsiye Ederim Sıradan Vitaminlerin İçinde Olmayan Fosfo Çinko Vs vs Şeyler Mevcut Neyse İLk Gunumuz Kafes Ayırma İle Başladık Yarın Aldığınız Nijerden Her Yemliğe 1,5-2 Çay Kaşığı Ekliyoruz Ve Yemi Karıştırıyoruz Akıllı Yemlik Veya Geniş Papağan Yemliği Kullanan Varsa Nijer Miktarını Arttırabilir Hem Dişi Kuşun Hemde Erkek Kuşun Yemlerine Nijeri Koyuyoruz Yarın İçin Herhangi Bir Sebzeyi İkram Edebilirsiniz (Az Miktarda),Mamamız İçin 1 Tane Yumurtayı Tamamen Kaynatın ve Havuç Rendeleyin Hazır Aldığınız Mamayı Yadawww.fb.com/muhabbetkusuyardim Sayfamızdaki Mama Tarifini Yapanlar Kuş Sayısına Göre Rendelediği Havucun İçine Havuçların Tane Tane Olmasını Sağlayacak Ama Çokta Kurutmayacak Kıvamda Mamadan Ekleyip Havuçla Karıştırın Örnek 1 Takım Kuşu Olanlara Çeyrek Havuç Yeterli Olacaktır Havuç Ve Mamayı Karıştırdıktan Sonra Kaynattığınız Yumurtadan Yine Yeteri Kadarını Hem Beyaz Hem Sarı Olmak Şartı İle Havuçlu Mamamızın Üstüne Rendeleyip YARIM ÇAY KAŞIĞI KEÇİ BOYNUZU TOZUnuda Katıp İyice Karıştırdıktan Sonra Dişi Ve Erkek Kuşa Verebilirsiniz Mama Yumurtalı Olduğundan Kafeste 4-5 Saaten Fazla Durmasın Bozulacaktır Bu Şekilde Pazartesi Günkü Beslenme Şemamızıda Hallettikten Sonra Salı Günü İçin Beklemeye Başlıyoruz ŞİMDİDEN KOLAY GELSİN HERKESE
Not : Özelimden Programı Paylaştın mı Diye Sormamanızı Rica Ediyorum 10 Günlük Programımız Her Akşam 8-9 Arası Gruptan Paylaşılacaktırki Sabit Paylaşma Zamanımız Olsun Eğet Saati Kaçıran Olurda Grubu Biraz Dolaştığında Görmesş Mümkün Olacaktır
- Eveeet Toplanalım 3.Güne Hazırlık İçin Yazıyı Fazla Uzatmadan Hemen Detaylara Gireyim Kuşları Ayırmamızın Yarın 3.Günü Erkek Ve Dişinizde Değişiklik Var mı ? Yorumlayın Hele Bakalım Nasıl Gidiyoruz. Şimdi Yarın İçin Erkek Kuşu Delirtecek Bir Video İle Başlayacağız Salı Günü Mama Vermeye Gerek Yok Ama Rendelenmemiş Havuç Verebilirsiniz Havuç Herzaman Kuşları Kızıştırmada Büyük Rol Oynar Öncelikle Kuşumuzun Suluğuna Avi-vit Alanlar İçin İçerisindeki Kaşığın Yarısı Dolacak Şekilde Suluğa Koyuyoruz Avi-viti Karıştırdıktan Sonra 24 Saat Sulukta Kalması Gerekli 24 Saat Sonunda Vitaminin Etkisi Gideceğinden İçsede Pek İşe Yaramayacaktır Avivit Kullanmayanlar İçinde Kendi Kullandığı Vitamininden 7-8 Damla Suyuna Koyup Aynı Şekilde 24 Saat Sonra Suyu Temiz Su İle Değiştirmelidir Vitaminimizi Koyduk Yuvalığı Alıp Erkrk Kuşun Olduğu Yani Çifti Kullanacağınız Kafese Koyun Erkek Yuvalığa Alışma Suresinde Dişiyi Yanına Koyduğunuzda Yuvalığı Garipsemesin Yuvalığımızıda Taktıktan Sonra Aşşağıdaki Linkten Kuşlarımıza Sık Sık Dinletiyoruz Erkek Kuşunuz Kendi Kendine Kur Yapmaya Başlarsa Doğru Yolda Gidiyoruz Demektir Gün İçerisinde Ara Sıra Dinletmeniz Kuşların Kızışmasında Büyük Etken Sağlayacaktır (örn : ÜRETİM HANEDEKİ KUŞLAR ÇABUK YUMURTA YAPMASI ORTAMDAKİ BAKIM KADAR SESTEN KAYNAKLANIR BİR ÇİFT EŞİNE KUR YAPARKEN BU SESTEN ETKİLENEN DİĞER KUŞLARDA EŞİNE KUR YAPAR ) Bu Videomuzu 10.Güne Kadar Sık Sık Dinletin Kuşlarınıza Daha Öncede Verdiğim Bu Linkten Grubumuzdan Bir Üyemizin Kuşları Çiftleşmişti Videodan Sonra Kendisi Burdaysa Okuyorsa Yorum Olarak Kendini Belirtsin Salı Günkü Programımızda Bu Kadar Herkese İyi Akşamlar(muhabbet kuşu yardım)
Video Linki : https://www.youtube.com/watch?v=lkioggWgTzc
Mobil için : https://m.youtube.com/watch?v=lkioggWgTzc
- Gelelim 4. Günümüze (Yarın)
4,5,6,7,8 Günler Pek Yapılacak Şeyler Yok Aslında Hep Benzeri Şeyler Olacak Beslenme Bakımından Neyse Yarınki Programımızda Kuşlarımıza AVİMİNERAL Alan Varsa 8-9 Damla Suyuna O Vitamimizi Koyup Yine 24 Saat Sonunda Değiştirmeliyiz Yarın Kuşlarınıza 1 Adet Ballı Kreker Alın Ballı Krekerinde Kızıştırmada Etkisi Olduğu Bir Gerçek Dün Vermiş Olduğum Çiftleştirme Videosunu ( Link Aşşağıda) Yarında Ara Sıra Kuşlarınıza Dinleterek Kızıştırmaya Destekleyin Erkek Kuşunda Sağa Sola Kur Yapan Varmı Yoksa Hiç Mi Gelişme Yok
5.GUNUMUZ İÇİN YAPILACAKLAR HEMEN LİSTELEYELİM
- Yarın İçin Kuşlarınıza Yumurtalı Mama Yapın Mama+Havuç+Yumurta Ve Keçiboynuzu Tozu Yarım Çay Kaşığı
- Yemin İçine Yemlik Başı 1,5 Çay Kaşığı Nijer
- Vede Suyumuza 5-6 Damla Elma Sirkesi Nijerin Yağlandırma Riskine Karşı Eritme Ve İç Parazitlere Savaş İçin
VE Hergün Yapılacak Olan Videomuz
Video Link : https://www.youtube.com/watch?v=lkioggWgTzc
Mobil İçin : https://m.youtube.com/watch?v=lkioggWgTzc
PROGRAMIMIZIN 6.Günü
Suyunuzu Tazeleyin Ve Kuşlarınıza İstediğinizi Verin Aşırıya Kaçmadan Videoya Devam
PROGRAMIMIZIN 7.GUNUNE GECELİM HEMEN
(muhabbet kuşu yardım)
Programımızın 4.Gununde Dediğim Gibi 5 6 7 8 9 Günler Hep Besleme Olacağı İçin Değişen Pek Birşey Olmayacak Yarın İçin Kuşlarımıza AVi-vit veya Kendi Kullandığınız Vitamininizden + Yumurtalı Mama + Alabilen Varsa Ek Olarak Taze Nane Dalı 1 Tane Yoksada Sıkıntı Değil Vitamin Yine 1 Gun Kalacak VİDEOMUZU EKSİK ETMİYORUZ NE KADAR ÇOK DİNLETİRSENĞZ O KADAR ÇOK KIZISACAKTIR Hayırlı Akşamlar Olsun
8.Gün Programımız Kayıp Bugünü İstediğiniz Gibi Değerlendirin
9.GUN YEMLERE NİJER SUYUNA ÇAY KOYUN İÇTİĞİNİZ ÇAYDAN SULUGUN ÇEYREĞİ OLACAK KADAR EKLEYİN STRESTEN ALIR RAHATLATIR VİDEOMUZU DİNLETMEYE DEVAM DAHADA YAPMAM SİZE PROGRAM )
Selaaam Büyük Programımızın 10.Gününe İyi Kötü Geldik Kuşlarınız Kızıştımı Bilmiyorum Ama İnşallah İyi Sonuçlar Alabilir Şimdi Arkadaşlar Yarın Kuşları Birleştireceğimiz Gün Kuşları Birleştirmeden Önce Erkek Kuşun Kafes Temizliğini Yapınki Daha Sonra Rahatsız Etmeyesiniz Şimdi Yapılacakları Sıralıyorum
- Erkek Kuşun Çifti Kullanacağınız Kafesi Birleştirmeden Temizlik Bakımını Yapın
- Yemliklerin İçine 1,5 Çay Kaşığı Nijer Tohumunuda Ekliyoruz
- Çifti Birleştireceğiniz Kafesi Kimsenin Rahatsız Etmeyeceği Bir Yere Koyuyoruz
- Suluktaki Su Taze Su Olsun
Evet Dişimizi Aldık Elimize Erkek Kuşun Kafesine Koyuyoruz Ve Kuşları Kendi Haline Bırakıyoruz Kuşlar 5 Dk Yan Yana Kaldıktan Sonra Hemen Arkadan Kuşları Rahatsız Etmeden Videomuzu Açıyoruz Ve Kuşları Kendi Haline Bırakıyoruz Video Linki Aşşağıdadır Videoyu Sık Sık Dinletin Arka Arkaya
Video Link : https://www.youtube.com/watch?v=lkioggWgTzc
Mobil İçin : https://m.youtube.com/watch?v=lkioggWgTzc
Not : Bu Dönemde Kuşu Tüyde Olan Varsa Yada Tuye Girdiyse O Kişiler Birleştirmesin Tuyden Çıktıktan Sonra Birleştirsinler Kuşun Tuyde Olup Olmadığını Vücudunda Kafasında Kürdan Şeklinde Tüylerin Olmasından Ve Aşırı Tüy Dökmesinden Belli Olur bu program alıntıdır en kullandım faydasını gördüm

bu gün bu programa başlıycam kuşlar iki yıldır bende biribirlerine kur yapıyolar ama çftleşme görmedim dişi erkeğe göre kalıp olarak biraz büyük gende deneyim mi

ben denedim çok olumlu sonuçlar aldım şimdi boy boy yavru mubişlerim var :D

ben 10 gün değil 1 hafta ayırdım
ve birleştirdim.
birleştirdikten 2 dakika sonra çiftleştiler, düştüler, çiftleştiler, düştüler:)

tam başaramadılar sanki.
ama önemli olan birbirleri için hissettikleri:)

dişi anında kuyruğunu dikti yukarı.
erkek 3-4 defa çıktı üstüne ama dengede duramadı uzun süre

Peki bolmeli kafes olsa oyle ayirsam olur mu ? Birbirlerini gormemeleri mi gerekiyor. Arasina bi perde gibi bi sey ceksem acaba olur mu.daha once yavru alinmis bi cift var bende. Yer degisikliginden dolayi ne ciftlesiyolar ne de yuvaya giriyolar

Son düzenleme:
bendekiler birbirlerini görmedi ama duydu.

hem duymamalı hem görmemeli diyenler var.
tam bilmiyorum hangisi daha etkili?

bendekiler birbirlerini görmedi ama duydu.

hem duymamalı hem görmemeli diyenler var.
tam bilmiyorum hangisi daha etkili?
Ne kadar uzaga koymustun ? Yan yana koysak kokusunu falan alirsa sikinti cikmaz heralde ?

kafesler üst üste idi
birbirlerini görmüyordu.
erkek yuvalı kafeste
dişi tek başına ikinci kafesteydi.

1 hafta sonra birbirleri için çıldırıyorlardı:)

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben erkek kuşuma krem tedavisi uyguluyorum skntı olurmu kafesten cikarmak zorunda kaliyorum ?

Geri