Karadeniz Pet

kuşlarım arasında neler oluyor

• Konbuyu başlatan erdal beyazıt
  • Başlangıç tarihi
E

erdal beyazıt

Guest
Lütfen dalga gecmeyin yeniyim acemiligme verin :)

Bana 2 tane 1 dişi biri erkek kus hediye etti babam erkek 7 aylık dişi 1 senelik dişi kus erkege rahatlık vermiyo gagalarıyla birbirlerinin gagalarına vuruyolar sonra hicbişey olmamıs gibi durup etrafı izliyolar artı birde cıt cıt agızlarıyla ses cıkarıyolar dişi kus cok hırcın erkege göre erkege yemek bile yedirmiyo nerdeyse :)

Ne oluyor bana anlatın ne yapmam lazım :)

konu başlıınızı değiştirdim lütfen lütfen acil gibi başlıklar yazmıyoruz..onun yerine kuşumun ayağına ne oldu gibi açıklayıcı bir konu başlığı yazıyoruz

herkez öyle diyo ama bazılarıda oturdugunuz odadan kesinlikle kusları ayırmayın sizin sesinizi duysunlar diyo. birde dişinin yaptıkları pek cifleşmek icin oldugunu düşünmüyorum pek anlamam orasıda ayrı bişey siz biliyosanız dogrumu böyle şeyler normalmı dişi kus arada hırcınlasıyo erkege rahatlık vermiyo :)

herkez öyle diyo ama bazılarıda oturdugunuz odadan kesinlikle kusları ayırmayın sizin sesinizi duysunlar diyo. birde dişinin yaptıkları pek cifleşmek icin oldugunu düşünmüyorum pek anlamam orasıda ayrı bişey siz biliyosanız dogrumu böyle şeyler normalmı dişi kus arada hırcınlasıyo erkege rahatlık vermiyo :)

tek olsa haklısın insana alışması için kafesi yanına alabilirsin ama çiftin var ve yavru istiyorsan en uygunu budur.
çiftleşmek için olduğunu düşünmüyor musun :)) ne yapıyor ki enseye tokat mı :) kuş bu ufak bi yakınlık varsa artık yavaş yavaş samimiyet kuruyor eş tutuyor demektir (bu da garanti değil tabi).

:) :) evet cok haklısnız. oturma odasında sesli bi ortamda olması sıkıntımı yaratır peki öbür odaların ısı derecesi düşük kusların zarar görebilcegine inanıyorum

soğukta kalmasından iyidir ya.oturma odasında ısıtıcıya uzak bir kenarda dursunlarda yem su vs dışında fazla ilgilenme o zaman.bizim buralar devamlı sıcak o konuda pek sıkıntımız olmuyor belki bi yöntemi vardır bilmediğimiz :)

Eğer cok cok soğuk değilse birşey farketmez ne üreticiler gördümde kuslar 13 derecede duruyor . Yeter ki Hava sirkülasyonu olan bir yer olmasın eğer ki oda sıcaklığı 10 veya altındaysa sıkıntı yaratır fakat 13 15 derecelerde hiçbir şekilde sıkıntı olmaz Denenmiştir . Eğer onları sakin bir yerde muhafaza edersen vede yüksek bir yer olursa kendılerını rahat hissederler o kadar kişinin olduğu bir ortamda Dişi hiç bir zaman kendini hazır hissetmeye bilir . hadi olduda çiftleştiler eminim ki rahatsız olacaktır stresten yumurtalara bakmıyacaktır kıracaktır . en kötüsüde yavrulara yatmayacaktır . Cünki Dişi kus geceleride yumurtulara yatar yani doğal ortamlarında nasılsa öyle olması gerekir ve gece olduğu zaman yapacağı tek işin yumurtalara yatmak olduğunu iç güdüsel olarak bilir .

Dediginz gibi yüksek bi ortama koydum:) ama oda biraz soguk yinede icime sinmedi pek ama sonucta evin ici o kadar ısıda da hasta olma sorunu olmaz heralde

Eğer gerçekten içime sinmedi diyorsanız geceleri daha Soğuk olacağı için üstlerine küçük eski bebek battaniyelerinden örtebilirsiniz ama önleri açık olsun yani size bakan tarafları açık olsun üst ve arkası kapalı olabilir . Hastalık konusunada gelecek olursa siz vitaminlerinide haftada 2 kere yada 1 kere verebilirsiniz . Sonuçta onlarda Doğal ortamlarında ağaç kovuklarında yada dal üzerinde yaşıyorlar yani tüylü oldukları için bir sorun olmıyacaktır 1 haftaya kalmaz yeni yerlerine alışırlar :)

kuslarımın yerlerini değiştirdim dünden beri 3 kere baktım hep aynı durumdalar ne kıpırrdama var ne bişey kendi hallerinde sinmiş etrafa bakıyolar bu normalmı :)

Eğer cok cok soğuk değilse birşey farketmez ne üreticiler gördümde kuslar 13 derecede duruyor . Yeter ki Hava sirkülasyonu olan bir yer olmasın eğer ki oda sıcaklığı 10 veya altındaysa sıkıntı yaratır fakat 13 15 derecelerde hiçbir şekilde sıkıntı olmaz Denenmiştir . Eğer onları sakin bir yerde muhafaza edersen vede yüksek bir yer olursa kendılerını rahat hissederler o kadar kişinin olduğu bir ortamda Dişi hiç bir zaman kendini hazır hissetmeye bilir . hadi olduda çiftleştiler eminim ki rahatsız olacaktır stresten yumurtalara bakmıyacaktır kıracaktır . en kötüsüde yavrulara yatmayacaktır . Cünki Dişi kus geceleride yumurtulara yatar yani doğal ortamlarında nasılsa öyle olması gerekir ve gece olduğu zaman yapacağı tek işin yumurtalara yatmak olduğunu iç güdüsel olarak bilir .

arkadaşa katılıyorum benim kuşlarda diyer odada duruyor ve ısıtıcı yok dışarısı 8 derece iken oda sıcaklıgını bilmiyorum ama nasıl alıştırırsan öyle gider sadece ani hava degişikligi olmasın sıcak soguk gibi bir tanıdıgım kuşlarını bahçede besliyordu bir şey olmadı ama yinede tercih senin.

Geri