Karadeniz Pet

kuşlarım bana alışamadı...

• Konbuyu başlatan Sevda YAMAN
  • Başlangıç tarihi
S

Sevda YAMAN

Guest
Benim bir ciftim var. 1 sene oldu ama bir türlü bana alısmadilar. Cift oldukları icin alismaz deniyor.Sizce ne yapmaliyim?

Çift kuşlarınızı alıştırmak çok uzun bir süreç gerektirebilir, çok yoğun ilgi ister ikisinede ayrı ilgi göstermeniz gerekir siz olur yapabilirim derseniz yardımcı olabilirim...

Öncelikle kuşlarınızı eğitirken önemli olan sabırdır ve kesinlikle sizi tanımadan size alışamaz...

Eğitime başlamadan önce ilk olarak kuşunuzun birini kafesten çıkarın ve başka bir yere koyun birbirlerini görmesinler, daha sonra kafeste olan kuşunuza ilk olarak elinizi tanıtın onunla sessiz bir şekilde konuşun nazik olun sonra diğer aşamaları ben size buradan yardımcı olacağım şu an işim çıktı ama tekrar gelirim çok uzun sürmez... :)

Tamam. Yardım icin simdiden tesekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk olarak elinizi tanıtacaksınız, ilk olarak yukarıdaki işlemleri yapın, elinizi kafesin içine sokun ve kesinlikle hareket ettirmeyin... Elinizi tanısın, bu işlemi yaklaşık yarım saat yapın kuşunuz yetişkin ise 45 dk yapın, işlemi bir hafta süreçle yaparsanız ve 1 yerine 2 seans yaparsanız daha olumlu sonuçlar alırsınız...

Daha sonra kafeste elinize alıştıktan sonra kafesin içinde elinizin içine atlar, bu elinizi tanıdığını gösterir. Elinizi tanıdığına göre kafesten çıkarabilirsiniz, çıkarın daha sonra uçmak isteyebilir, uçsun ama siz pes etmemeli peşinden gitmeli ve elinizi ona uzatmalısınız, fakat uzatırken göğüs altı ayak üstünden yukarı göğsüne baskı yaparak parmağınızı uzatın, bu işlem uzun sürebilir burası sizin gösterdiğiniz ilgiye bağlıdır... Size alıştığı zaman sizinle iyi iletişim kuracaktır...

Kuşlarınız yetişkin ise alışması uzun sürebilir, bu nedenle çok sabırlı olmalısınız ve çok ilgi göstermelisiniz... Çünkü kuşların iç güdüsü birbirini kışkırtmaya yöneliktir...

Son düzenleme:
Geri