Karadeniz Pet

kuşlarım birbirleriyle ilgilenmiyor :(

Furkan EŞMELİ

Meraklı Üye
Selamün Aleyküm arkadaşlar size bir sorum olucak dişi kuşumun yanına eş alalı 1 ay oluyor fakat birbirleriyle hiç ilgilenmiyorlar erkek genelde öyle aval aval bakıp uyukluyor dişi ise çok hareketli bazen erkeğe kur yapmaya çalışıyor erkek pas vermeyince kızıp vuruyor dışarı çıkartıyorum erkek kaşınıyor sürekli ayaklarının altını kaşıyor tüylerini düzeltiyor dışarda hareketli aslında dişi uçtukça oda uçuyor peşinden ayrılmıyor fakat kafeste hiç ilgilenmiyor dişiyle kuşlarımın sorunu nedir acaba bu arada dişi kuş alışkın erkekte ilgilenmeyince oda bnle ilgileniyor sanırım beni eşi olarak görüyor ama bn fazla ilgilenmiyorum ztn hafta içi evde olmuyorum hafta sonlarıda dışarı fln çıkartıyorum ama zamanlarının çoğunu kafeste geçiriyorlar kuşlarım birbirine alışırmı acaba ? :confused::confused::(
nHm2mx.jpg

dgW3v8.jpg

mUfbIb.jpg

eU5yJZ.jpg

Q819gB.jpg

Son düzenleme:
Öncelikle kuşlarınız eş tutmuşlar kafesleri 1-2 hafta ayırın hatta yavru almak için siz 1 ay ayırın sonra dişi kuşu erkek kuşun kafesine koyun yani kullanıcağınız kafese erkek dursun baskın dişi olmuş erkek baskın olması lazım bu arada kuşlar kızgın mı ve foto atarsanız iyi olur.

Son düzenleme:
Öncelikle kuşlarınız eş tutmuşlar kafesleri 1-2 hafta ayırın hatta yavru almak için siz 1 ay ayırın sonra dişi kuşu erkek kuşun kafesine koyun yani kullanıcağınız kafese erkek dursun baskın dişi olmuş erkek baskın olması lazım bu arada kuşlar kızgın mı ve foto atarsanız iyi olur.
Q819gB.jpg

Son düzenleme:
Fotoğraf güncelse erkek tüy değiştiriyor.
Biraz sürer. Haftada 2-3 gün mama ve vitamin takviyesi yapın.
fotoğraflar güncel daha şimdi çektim mamalarını veriyorum eş tutmuşlarmı yada tutarlar mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:22 -->-> Daha önceki mesaj 16:20 --

erkek çok durgun tüy değişiminden midir acaba ?

Son düzenleme:
fotoğraflar güncel daha şimdi çektim mamalarını veriyorum eş tutmuşlarmı yada tutarlar mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:22 -->-> Daha önceki mesaj 16:20 --

erkek çok durgun tüy değişiminden midir acaba ?

tüy çok döküyorsa tüydedir ve tüye giren kuş durgun olur.kavga etmiyorlarsa sıkıntı yok :)

Son düzenleme:
kavga sayılmaz çoğu eşler de oluyor öyle şeyler.

alışırlar elbette ama kızışmaları lazım yavru almak için kafesleri ayırın dediğim gibi ve mama vitamin verin.

tamam kardeşm sağol bakalım almaya çalışırım Teşşkkür ederim bilgilendirdiğin için

Geri