Karadeniz Pet

Kuşlarım bitlendi galiba

Alparslan66

Meraklı Üye
Arkadaslar bugun fark ettim kuslarimin kafesinde küçük küçük böcekler geziyor hemen tüm herseyi değiştirdim diger kafese aldim kuslari eskisini de sicak su deterjan ve elma sirkesi ile iyice dezenfekte ettim ama kuslara birsey yapamadim onlarda varmi bilmiyorum daha dogrusu internette gece ışık kapaninca kaşınır diyor ama benimkilerde öyle bi kasinma yok acaba bu yaptigim yolla gecmismidir kafesten bitler ayrica kuslar icinde ne yapmam gerekir bi yardimci olursaniz sevinirim k bakmayin biraz uzun oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:05 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

Kimse yokmu yardim lutfen

Kafese uyguladiginiz sey guzel olmus benzer sorunu cok eskiden kendi kusuma uygulamistim ve ise yaramisti simdi anlatiyorum pet shoplardan bir tane bit spreyi alin o yikadiginiz kafesin her tarafina bolca sıkın ve biraz bekletin daha sonra belki bir hortum yardimiyla balkon lavabo gibi bir yerde bolca yikayin ve kurutun bu kafesinizi bitlerden temizleyecektir (ayni islemi yem ve su kabinada uygulayin ama onlari temizlerken daha dikkatli olun iyice yikayin kuslariniza zarar gelebilir) kuslara gelince elinize alisiksa kuslar baska bir kisi yardimi ile kuslarinizi avucunuzda tutarken birisi ya da siz kanatlarini acsin her bir kanatin altina birer kez (yaklasik 30 cm uzaktan) sikmaniz yeterli olur bu islemi ayda 1 tekrarlayin insallah saglikli olurlar :)

Son düzenleme:
Geri