Karadeniz Pet

Kuşlarım Çiftleşirmi?

• Konbuyu başlatan Tolga Tali
  • Başlangıç tarihi
T

Tolga Tali

Guest
Merhaba, 2 adet muhabbet kuşum mevcut.

Bunların çiftleşip çiftleşmeyeceğini merak ediyorum ona göre yuvalık takıcam

Resim;

Vp6nVR.jpg

1- Bu kuşlardan hangisi dişi , hangisi erkek?

2- Çiftleşmeye hazırlarmı?

3- Yuvalık takayımmı?

Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim :)

Soldaki Benziyor Sanki AMa Daha Çok Dişi Gibi :/

Bana kalırsa ikiside dişi , sağdaki limon grisi kesin dişi sağda ki de dişi gibi ama daha yakından çekerseniz ceresini yani burnunu o zaman daha net konuşuruz solda ki için.

Yuvalık taktıgın zaman onları çiftleştirmeye hazır oldugunu hissettirirsin , eğer çiftleştirme üretme gibi bir hevesin var ise yuvalık takmada gecikme ben kuşları bir bucuk ay içerisinde eş tutturdum çiftleşmişler ben yokken ve suan yumurtaları var yuvalıgın içine de normal muhabbet yemi at illa kabuk atman şart değil ugrasma onlar onu hem yiyor hemde düzenliyorlar. Sadece sabret fazla rahatsız etme kuşları çiftleşirler zamanı geldiğinde.

Yanlız ŞUNU BELİRTMEK İSTERİM KUŞLARIN İKİSİDE DİŞİ SOLDAKİNİ DEĞİŞTİR DERİM SAĞDAKİ GÜZEL YAVRULAR VERECEKTİR , BİR ERKEK KUŞ AL O KAFESE .

Evet Detayli Bir Resim Atabilirsen Kesinleşir Şu Sağdakini Yolcu Et Bence

Evet Detayli Bir Resim Atabilirsen Kesinleşir Şu Sağdakini Yolcu Et Bence

Sağdaki güzel yavrular verecektir soldakini yolcu etsin .

Soldaki de dişi ben burdan zoomlayıp gördüm ceresini , zaten durusuda gösteriyor dişi oldugunu.

Kuşların ikiside dişi ben olsam soldakini erkekle değiştirirdim yuvalığıda hemen tak.

Soldaki dişi kızışkın kardeş yanlız sağdaki de kızışmaya çok yakın nijer tohumuylan kızıştırabilirsin ama öncesi erkek lazım o kafese

Bana sorarsan sag taraftaki kuşun rengi daha cok güzel hoş , soldaki herkeste olan her yerde olan kuşlardan. Sağ taraftaki kuşun biraz daha genc oldugu için yanına bir tane eş al onlar mutlaka anlaşacaklardır ama yavru olmasın. Soldaki az daha büyük geldi bana o eş sececektir.

Yardımlarınız için teşekkürler, soldakini başka kafese koydum , sağdaki kuşa ise çok yakında bir eş alacağım :)

Kesinlikle ikisi de dişi kardeş boşa uğraşma birini değiştir :)

Kuşların ikiside dişi ben olsam soldakini erkekle değiştirirdim yuvalığıda hemen tak.

aynen sağdaki güzel demi sağdakinin renkleri cok güzel farklı renklerde yavru getirir o :) diğeri standart yeşil soldakini değiş bencede dedigim gibi

o kuşları asla çiftleştiremezsin ikiside dişi gagalarının üstünde bulunan cere adı verilen renkli et parçası kahverengi,açık mavi krem ya da beyaz sa dişidir ama koyu mavi koyu mor morla mavi karışımıysa erkektir birini değiştir

hay maşallah geçen yılın konusunu nerden buldunuz o dişiler kim bilir ne oldu belki yavrusu bile olmuştur...

Geri