petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım Çiftleşirmi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Tolga Tali tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Tolga Tali
    Gizli

Merhaba, 2 adet muhabbet kuşum mevcut.

Bunların çiftleşip çiftleşmeyeceğini merak ediyorum ona göre yuvalık takıcam

Resim;

1- Bu kuşlardan hangisi dişi , hangisi erkek?

2- Çiftleşmeye hazırlarmı?

3- Yuvalık takayımmı?

Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim :)

2. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Soldaki Benziyor Sanki AMa Daha Çok Dişi Gibi :/

3. Aziz SARI
    Gizli

Aziz SARI Guest

Bana kalırsa ikiside dişi , sağdaki limon grisi kesin dişi sağda ki de dişi gibi ama daha yakından çekerseniz ceresini yani burnunu o zaman daha net konuşuruz solda ki için.

4. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Yuvalık taktıgın zaman onları çiftleştirmeye hazır oldugunu hissettirirsin , eğer çiftleştirme üretme gibi bir hevesin var ise yuvalık takmada gecikme ben kuşları bir bucuk ay içerisinde eş tutturdum çiftleşmişler ben yokken ve suan yumurtaları var yuvalıgın içine de normal muhabbet yemi at illa kabuk atman şart değil ugrasma onlar onu hem yiyor hemde düzenliyorlar. Sadece sabret fazla rahatsız etme kuşları çiftleşirler zamanı geldiğinde.

Yanlız ŞUNU BELİRTMEK İSTERİM KUŞLARIN İKİSİDE DİŞİ SOLDAKİNİ DEĞİŞTİR DERİM SAĞDAKİ GÜZEL YAVRULAR VERECEKTİR , BİR ERKEK KUŞ AL O KAFESE .

5. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Evet Detayli Bir Resim Atabilirsen Kesinleşir Şu Sağdakini Yolcu Et Bence

6. Aziz SARI
    Gizli

Aziz SARI Guest

sağdakini nereye yolcu ediyor kardeş . Sağdaki yumurtlamaya hazır bir dişi ,

7. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Sağdaki güzel yavrular verecektir soldakini yolcu etsin .

Soldaki de dişi ben burdan zoomlayıp gördüm ceresini , zaten durusuda gösteriyor dişi oldugunu.

8. Tolga Tali
    Gizli

Buyrun ceresi yakından

9. Aziz SARI
    Gizli

Aziz SARI Guest

Dişi maalesef .:) Sen bunu kızışmış bir erkekle değiş hatta soldaki dişiyi de götür o seçsin eşini bir aya kadar yumurtlar o zaman .

10. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Kuşların ikiside dişi ben olsam soldakini erkekle değiştirirdim yuvalığıda hemen tak.

11. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Soldaki dişi kızışkın kardeş yanlız sağdaki de kızışmaya çok yakın nijer tohumuylan kızıştırabilirsin ama öncesi erkek lazım o kafese

Bana sorarsan sag taraftaki kuşun rengi daha cok güzel hoş , soldaki herkeste olan her yerde olan kuşlardan. Sağ taraftaki kuşun biraz daha genc oldugu için yanına bir tane eş al onlar mutlaka anlaşacaklardır ama yavru olmasın. Soldaki az daha büyük geldi bana o eş sececektir.

12. Tolga Tali
    Gizli

Yardımlarınız için teşekkürler, soldakini başka kafese koydum , sağdaki kuşa ise çok yakında bir eş alacağım :)

13. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    İkiside disi bbunlarin :)

14. Aziz SARI
    Gizli

Aziz SARI Guest

Çok iyi edersiniz bence ikisine de erkek alın daha hızlı yavru alırsınız. :)

15. Abdullah Yaman
    Gizli

Kesinlikle ikisi de dişi kardeş boşa uğraşma birini değiştir :)

16. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    aynen sağdaki güzel demi sağdakinin renkleri cok güzel farklı renklerde yavru getirir o :) diğeri standart yeşil soldakini değiş bencede dedigim gibi

17. muhabbet_kuşu755

Beğenileri:
    0
    o kuşları asla çiftleştiremezsin ikiside dişi gagalarının üstünde bulunan cere adı verilen renkli et parçası kahverengi,açık mavi krem ya da beyaz sa dişidir ama koyu mavi koyu mor morla mavi karışımıysa erkektir birini değiştir

18. ali cahid

ali cahid Member

Beğenileri:
    0
    Her ikisi de dışı bu kuşların.

19. serhat usta

serhat usta New Member

Beğenileri:
    0
    hay maşallah geçen yılın konusunu nerden buldunuz o dişiler kim bilir ne oldu belki yavrusu bile olmuştur...

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. mavi ve yeşil muhabbet kuşu çiftleşirmi