Karadeniz Pet

kuşlarım çiftleşmiyor lütfen herkez bildiklerini yazın

banada mesaj atabilirimsiniz ???

ben kısmetse olur diyenlerden değilim hocam bilinçli üreticiyim yavru almak istedğim zaman kullandığım yol bu öm dediğim gibi yumutladıktan sonra mama tarifi değişiyo yavrular çıktıktan sonrada mama tarifi değişiyo yani kuşların değil benim elimde onların üremesi. (üremelerine olanak sağlamakla alakalı yanlış anlaşılma ve polemik konusu olmazsa sevinirim)

Bana da tavsiyeniz gerekiyor :) ö.m. gönderirseniz sevinirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:19 -->-> Daha önceki mesaj 00:18 --

öm atıyorum 15 gün sonra heberdar edersin hayırlı olması dilerim.

Benim de Tavsiyeye ihtiyacım var :) Ö.m. gönderirseniz sevinirim.

Ben de bi Ö.M alabilirmiyim merak ettim şimdi :D

Evde beslenen tek çiftlerden yavru alması daha zordur,sürü hayvanı oldukları için kalabalık ortamı severler,tabi eşlerinide kendilerinin seçmesi büyük etken. Bu ikisi oldumu sonuç kaçınılmazdır.

O kadar kişi mesaj istemiş bir kişide Allah rızası için buraya paylaşmamış. İnsanlık öldü mü?

O kadar kişi mesaj istemiş bir kişide Allah rızası için buraya paylaşmamış. İnsanlık öldü mü?

insanlık ölmedi de kimseye özel mesaj atılmadı çünkü bende dahil yoksa sızardı zaten boşa öm dileniyoruz aptal gibi :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:43 -->-> Daha önceki mesaj 15:38 --

muhtemelen kırmızı pul biber kullanılıyordur yumurtlaması için devlet sırrı gibi saklayıp dikkat çekmeye gerek yok her kuş ve ortam koşulları sizin kuşlara uymaz ne zaman isterse ozaman yumurtlatmak hemde doğal yollardan biraz ütopik bence.

Aynen kardeş katılıyorum bu kuşlarda insanlar gibi hepsinin huyu suyu değişik yumurtlayacağı varsa her şartta yumurtluyor yoksa tüp bebek yöntemine başvursan gene olmuyor.

Madem isteyene özel mesaj atıyorsunuz forum ortamı paylaşın herkez görsün.
Bilgili birçok arkadaşımız her konuda açıklama yapıyoruz zaten, sizdeki bu gizemde nedir,tecrübesi olmayan arkadaşların ilgisimi?

bi arkadaşımız forumda paylaştı tahsin beyin öm sini :) ama arayıp bulmak lazım üstünden biraz zaman geçti çünkü

gerçekten mi! yarın onu bir araştırayım
sağolun söylediğiniz için :)

işte bahsedilen öm arkadaşlar, tahsin özden arkadaşımız yusufkral arkadaşımıza öm atmış oda forumda paylaşmıştı, buyrun :)

tahsin özden Nickli Üyeden Alıntı
merhaba hocam 3 aşamada anlatıcam eksiksiz
15 gün bu reçeteyi uyguladığında hiçbir sorunun kalmaz

1:kafes
hocam şimdi tüm kafesi boşalt çıplak teller olsun önce yuvalığı
temizle içine kuş kumu ve biraz yem koy kafese tak yuvaya paralel
yuvalık tüneği hizasında tahta tüneği yerleştir tüneğin bir ucuna
suluk ve gaga taşını erişilebilir mesafede tak diğer ucuna M.B. kemiğini
tak yem ve kum ayrı yemliklerde olsun bu aşamada kuşlara ek vitamin verme sade su kullan

2:mama
malzemeler
- 1 tane orta boy havuç
- 1 tane tavuk yumurtası
- 4-5 dal taze nane yada maydanoz
- 2 tane bebe bisküvisi
- 1 tane etimek
- yarım elma
hazırlanışı: hocam yumurtayı su kaynadıktan sonra 8dka kaynat iyice
pişsin sonra kabuklarını soy ama atma onlarda lazım bi kabın içerisine
yumurtayı rendenin küçük gözüyle rendele üzerine yarım havuç aynı yerde
rendele nane ya da maydanozları ve elmayı bıçakla ince ince doğra kaba
koy etimeği iyice ufala bebe bisküvisini ve yumurta kabuklarınıda havan varsa
havanda dövebilirsin iyice ufalansınlar havan yoksa kaşığın arkasıyla ezebilirsin
hepsini harmanla mamamız hazır yarısını sabah 07:00 ila 09:00 arası kuşlarına
ver 4 saatten fazla kalmamasına özen göster geri kalan yarısını saklama kabına
koyup dolapta bekletebilirsin ertesi sabah onu kullanacaksın kullanmadan 1 saat
kadar önce oda sıcaklığına getirmelisin soğuk olmaması için

3:bekleme
şimdi yaptığın herşeyi rutine bağlamalısın yemini değiştirirken akşam değiştiriyosan
hep akşam değiştir mamayı hep sabah ver o sabah mama veremezsen gün içerisinde
bir daha mama verme ertesi gün verirsin ne yapıyorsan hep aynı saatlerde yap muhtemelen
evde besliyorsun ve odayı havalandırman gerekecek ceryan almayan bi noktaya yerleştir
kafesini ve üzerlerine örtü koyma ve kuşlarını ilgisiz bırak onlara laf atma odada tv olabilir
ses olabilir yekten kuşlarla ilgilenme sadece ve rutinini bozma 15 gün sonra herşey tamamdır
herhangi bir olumsuzlukla karşılaşırsan haberdar edebilirsin ve kuşların altını sık sık temizleye
bilirsin sadece yaptıklarını her zaman yap sadece kuşlara laf atma demek istediğim bu

sabır sabır nereye kadar mı çiftleşene kadar :) biraz daha bekleyinn derim sonuçta ilk eşler 1 yıl 2 yıl bekleyenler ne yapsınn ayrıca mama veriyorsanız mama miktarına göre içine keçi boynuzunu toz haline getirerek katınn

Öm. Devlet sırrı bumuydu. Ben Çok daha fazlasını yaptım henüz olmadı. Saygılar

Maydanoz iyi faydalı ama kuşların boğazına yapışabilir. Yumurta kabukları da kaynamış yumurtanın ince zarı temizlenmez, kırılmış yumurtanın kabuklarını atmazsanız ince zarını daha kolay temizlenir, kurutup havanda dövdüğünüz zaman tamamen toz haline geltirebilirsiniz.

Geri