Karadeniz Pet

Kuşlarım Çiftleşmiyor :S

• Konbuyu başlatan [ACEMI]Kuscu
  • Başlangıç tarihi
A

[ACEMI]Kuscu

Guest
Merhaba ,
Oncelıkle Belırteyım Benım onceden beslediğim akıllı bir muhabbet kuşum vardı elime gelir, omzuma konar,kafama konar,parmagımı şıklatınca elıme gelıp elımle çiftleşen bir erkek kuşum.
Ben buna yaklaşık 6 ay önce Bir eş aldım Dişi . İlk Başta Dişiden kaçtı Şimdi kur yapıyor gidiyor kaşıyor felan filan tam 6 aydır bu şekilde denemedıgım yapmadıgım yontem kalmadı nijer mama vs. Dişi istekli fakat erkek dişinin üstüne çıkmıyor . Acaba elime alıştıgındanmı Tavsiyeleriniz ve önerileriniz nedir ?
SAYGILAR :(

Resimler:
10013796_10202768770475961_425854001_n.jpg

1080109_10202768770955973_514009793_n.jpg

10003053_10202768771195979_1425723264_n.jpg

Bu resımler erkegındı .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence biraz daha sabret birbirlerine alışıcaklardır. :D

Dişi daha yavru olabilir. Aldığınızda 1bucuk 2 ayliķ olsa şuan 8 aylık diyelim 8 aylık kuş çiftleşebilir ama 1 yaşındada çiftleşebilir 1bucuk yaşındada o kuşun kendini hazır hissetmesiyle ilgili birşey biraz daha bekleyin inşallah çiftleşeceklerdir.

ben bugün bir veteriner arkadaşa sordum vite se forte diye vitamin verdi üremeyi tetikliyormuş kuşunun durumuna göre veterinere sorup kullanabilirsin.

Kardeşim hiç elleme, onlar evinin neşe kaynağı. Çiftleştiklerin de yavru alacaksın, mutlu olacaksın biliyorum ama onlar istediği zaman çiftleşirler. Tıpkı insanlar gibi 2 birey birbirini çok sever mutlu olur eş olurlar evlenirler vs. ama onlara haydi kalkın çocuk yapın diyemezsin. Senin yapacağın tek şey inan bana sularını sık sık temizle ılık suda kat çeşme suyu kullanıyorsan (çeşme suyu tavsiye etmiyorum.) yemlerini sürekli üfle ki senin akıllı yemliğin varsa buna gerek yoktur. Vitaminlerini verebilirsin (nijer tohumu veya nijer tohumu ile karışık yemler var ama benim tavsiyem direk nijer tohumu alıp yemlerine katman.) bunları yap onları fazla rahatsız etme kardeşim onlar da bir aile bunu unutma.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

İYİ FORUMLAR.

Dişi daha yavru olabilir. Aldığınızda 1bucuk 2 ayliķ olsa şuan 8 aylık diyelim 8 aylık kuş çiftleşebilir ama 1 yaşındada çiftleşebilir 1bucuk yaşındada o kuşun kendini hazır hissetmesiyle ilgili birşey biraz daha bekleyin inşallah çiftleşeceklerdir.

Dişi 1 Yaşından Büyük Teşekkürler

Benimde kuşlarım aynı pozisyonda,bende beklemeyi tercih ediyorum.yapacak bişi yok artık :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

En mantıklısı beklemek. Sonucu yakın zaman içinde göreceksiniz. Bazı kuşların yapısında olabiliyor mesela bazı kuşlar seviyor birbirlerini kaşıyorlar öpüşüyorlar ama icraat yok bazılarıda kafese atmışsın eşini tak bi bakmışsın öpüşüp kaşınıyorlar, ertesi gün bi bakıyosun çiftleşiyorlar. Kuşların yapısına göre değişir.

İYİ FORUMLAR.

Duyarlılıgınız Beni sevindiriyor . Teşekkür ederim hepinize . F5 E basarak yenı yormlar beklıyorum.

kardeş dişinin yaşı uremeye el verişliyse aldığından beri 6 ay içinde olmadıysa %80 olmaz dişiyi değiştirin derim

Geri