Karadeniz Pet

Kuşlarim çiftleşmiyor.

• Konbuyu başlatan sefa onder
  • Başlangıç tarihi
S

sefa onder

Guest
Merhaba 1 yil önce eş olaraktan 2 tane kuş aldım.alırken adam 2 aya yumurta verir dedi ama erkek dişi ye göre bìraz ufak ve dişi dominant erkegi yanaştirmiyor bile. Kızıştırıcı felan aldım ama yine çiftleşmediler. Ne yapmam gerekir.

1 yıldır olmadıysa daha olmaz dişinizi değiştirmenizi öneririm erkekten boyca küçük olsun

Muhabbet kusunu degistirmeni onermem.

Nedeni ondada 1 yil beklersin es tutma + yuvaya alisma vs. Kusunu Salma Kafesden asla

Vitamin Kalarmar, Kus kumu mama yap

Gerisi sabir ben 1 bucuk sene bekledim sesiz sakin 4 gunde yem su degistirdim ve bi gun farkidna olmadan yuvdan 2 yumurta gordum ve bugun 1.ci yavrulari cikdi

Son düzenleme:
Erkek dişiye göre ufak olduğunda genelde çiftleşme olmuyor. Ben de aynı problemi yaşadım daha önce.
Eğer dişi halen kızgınlık dönemindeyse, şöyle iri, baskın, güzel bir ingiliz kırması ya da hollanda bir erkek alabilirsiniz.

Muhabbet kusunu degistirmeni onermem.

Nedeni ondada 1 yil beklersin es tutma + yuvaya alisma vs. Kusunu Salma Kafesden asla

Vitamin Kalarmar, Kus kumu mama yap

Gerisi sabir ben 1 bucuk sene bekledim sesiz sakin 4 gunde yem su degistirdim ve bi gun farkidna olmadan yuvdan 2 yumurta gordum ve bugun 1.ci yavrulari cikdi

Seninki istisna olmuş benim iki çiftimde tanıştıktan en fazla 1 ay sonra yumurtladı

Ya suan bakıldıgında erkek disinin etrafinda dört dönüyor. Disinin üstüne ayak atıyor ama disi onu gagalİyor. Erkek biraz daha búyüse çiftleşme olurmu.

Seninki istisna olmuş benim iki çiftimde tanıştıktan en fazla 1 ay sonra yumurtladı

Her kusa Göre degisir Benimkiler Jumbo + Jumbo-Kirmasi ? -= 4 Yumurta dolu :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:53 -->-> Daha önceki mesaj 18:53 --

Ya suan bakıldıgında erkek disinin etrafinda dört dönüyor. Disinin üstüne ayak atıyor ama disi onu gagalİyor. Erkek biraz daha búyüse çiftleşme olurmu.

Disin yaslimi ? Ve disinin disi oldugundan eminmisin

Ya dusini gaga eti acik maviden beyaza kacior erkeginse pempe den kahverengine kacior.

1 yıldır olmadıysa daha olmaz dişinizi değiştirmenizi öneririm erkekten boyca küçük olsun

Oyuncak yada kıyafet değilki bu değiştirilsin.
1 yıldır beslenen kuşla sahibi birbirine alışmıştır ayrıca nereyle değiştirceksin ki petshopa mı teslim edeceksin yazık olur hayvancağıza vicdan elvermez,
birine sahiplendirme yapsan herkes iyi bakamaz,bedava kuşa hiç bakmaz malesef.
Değiştirmeden başka yollar bulunmalı olmuyorsa da çiftleşmeleri zorunlu değil bence.
Ölene kadar bakılmalı.

Geri