Karadeniz Pet

Kuşlarım çiftleşmiyor

brtysl

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba.Siteyi muhabbet kuşuyla ilgili araştırma yaparken gördüm ve çok beğendim emeği geçenlerin eline sağlık.Yalnız benim bir sorunum var
Yaklaşık 2 ay kadar önce bir arkadaşım bana damızlık oldugunu söylediği bir çift kuş hediye etti.Özellikle damızlık oldugunu bile bile almış kuşları çünkü benim damızlık kuş istedigimi biliyordu.Ama sorun şu ki erkek çiftleşmek istedigi halde dişi sürekli kanatlarını çırparak kovuyor erkeği.Normal vakitte yanyana durup birbirlerini seviyorlar ama erkek çiftleşmeye yyeltendiği anda dişi tüm gücüyle kanatlarını çırpıyor erkeği yanından ayırana kadar ya da yere atana kadar.Yardım ederseniz çok sevinirim.

Resim eklerseniz daha iyi yardımcı olunabilir

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Öncelikle çiftleşmelerini istiyorsanız oyuncakları çıkartalım hepsini. Erkek dişiye göre kızgın durumda havuç rendeleyip verebilirsiniz kızışmaları için.

Tüm oyuncakları çıkardım şimdi.2 aydır dişide tık yok.Erkek hep çiftleşmek istiyor ama dişi izin vermiyor.Napmalıyım şu saatten sonra ?

Bekleyeceksiniz yapacak pek bişey yok şu aşamada dişilerin kızışması geç oluyor.Ama Dişinin kızışması için dediğim gibi havuç ya da Nijer tohumu verilebilir.

Aynı durum bende de var ikisi de kızışmış durumda ama tık yok :D

yapacağın teksey bi petshoptan kus maması nijer tohumu vsalman gerek dişi kuşun henüz kızışmamış bunları yaparak dişini hazırlarken erkeğinide sıkı bir besiye çekmiş olursun yapacağın tek sey bunu yapmak kafesi yerden yukarı bi yere bırak ve fazla rahatız etme kuşlar kendine gelince çiftleşirler

Dişi kızışmamış yani kızışgınlığı geçmiş beklemeniz lâzım. Nijer tohumu ve havuçlu mama desteği yapılabilir.

Hepinize teşekkür ederim.Peki bu durumun sebebi ,adamın aslında eş olmayan kuşları vermiş olması olabilir mi ?

arkadaşlar dediklerinizi yaptım.kuşlara kızgınlaştırıcı yem verdim ama hala dişi çiftleşmek istemiyor.ara sıra erkek dişiye kusuyor seviyor dişiyi ama çiftleşmeye gelince dişi kanatlarını erkek ondan uzaklaşana kadar çırpıyor.yeni fotograflarını çektim.eski fotografları da konuda mevcut.herhangi bir gelişme bir farklılaşma var mı.çiftleşmeleri yakın mıdır.bilgi verirseniz sevinirim.

Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:47 -->-> Daha önceki mesaj 15:46 --

arkadaşlar yardmcı olursanız sevinirim

Tüm oyuncakları çıkardım şimdi.2 aydır dişide tık yok.Erkek hep çiftleşmek istiyor ama dişi izin vermiyor.Napmalıyım şu saatten sonra ?

Yemlerine birer kaşık nijer tohumu koy vitaminleri eksik etme yapabiliyorsan mama yap , yaşadıkları ortamda onlara uygun olsun

Nijerin kızışmada çiftleşmede cok faydası var geriside zamana bırakacaksın.

Yemlerine birer kaşık nijer tohumu koy vitaminleri eksik etme yapabiliyorsan mama yap , yaşadıkları ortamda onlara uygun olsun

Nijerin kızışmada çiftleşmede cok faydası var geriside zamana bırakacaksın.

5-6 ay olmak üzere.iki aydır kızıştırıcı yem de veriyorum ama çiftleşmiyorlar.dişi erkegi temizliyor arada bir erkek dişiye kusuyor ama nedense çiftleşmeye gelince dişi kanatlarını çırpıp uzaklaştırıyor erkegi.daha ne kadar beklemeliyim.bu saatten sonra beklesem de boşuna mı beklemiş olurum ?

5-6 ay olmak üzere.iki aydır kızıştırıcı yem de veriyorum ama çiftleşmiyorlar.dişi erkegi temizliyor arada bir erkek dişiye kusuyor ama nedense çiftleşmeye gelince dişi kanatlarını çırpıp uzaklaştırıyor erkegi.daha ne kadar beklemeliyim.bu saatten sonra beklesem de boşuna mı beklemiş olurum ?

Hiç birşey için geç değil anlattıgın gibiyse vitaminleri eksik etme sadece bir de ortam uygun olmalı sessiz onları rahatsız edici bakınışlardan kacınılmalı . Yani kendi hallerine bırak sen onları gelir gerisi sadece sabır . Zamanı geldiğinde çiftleşeceklerdir. Yuvalıga kus yemi veya talaş felan koy çiftleşmelerini hızlandrmış olursun.

kuşlar eş olduysa,sıkıntı olmaz ayır ikisini 1-1.5 hafta,daha sonra tekrardan koy aynı kafese faydalı olacaktır

bende oda işe yaramadı ben nAPSAM :)

aslında evde tek çiftle üreme yapmak çok zor şans olacak insanda.mesela çift kuşunu üretimciye bıraksan 2-3 haftada yumurta alırsın,ses ve görüntü olayı bu kuşların üremesinde çok önemli bir faktör

kuşlar hazır kardeş zaman ile olur sen mama ve vitamin takviyesi yap gerisini onlara bırak

Geri