Karadeniz Pet

kuşlarım çiftleşmiyor

oguzhan5881

Meraklı Üye
Önce bir dişi kuşum vardı sonra yanına erkek aldım dişi erkekten büyük ama eş tuttular birbirlerini kaşıyorlardı yem falan kusuyorlar. 1 yılı geçti beraberler ama hala çiftleştiklerini görmedim. ikiside kızgın durumda erkek dişiye sürekli yem kusuyor dişide sürekli yuvaya girip çıkıyor. ben yaklaşınca hemen yuvaya giriyor. balkonda duruyolar gündüz gece içeri alıyorum . bekliyorum uzun süredir ama hala yumurtlamıyor. bir ara poposu şişi daha önce fotoğraflarını falan atmıştım herkes yumurtası var dedi ama yumurtlamadı. erkek sürekli dişiye kur yapıyor ama dişi karşılık vermiyor kurlarına.çiftleşmelerini nasıl sağlayabilirim

Kuslarin yerinin sabit kalmasi ciftlesme konusunda onemli bir durum bildigim kadariyla...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kuslarin yerinin sabit kalmasi ciftlesme konusunda onemli bir durum bildigim kadariyla...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
kuşları zaten balkonda kapının önünde duruyor gecede odanın iç tarafında balkon kapısının önüne koyuyorum çok fazla yer değişikliği olmuyor ama içerde durunca çok neşesizolduklarını gördüm o yüzden dışarı koyuyorum

Yer değişikliği kusun karakterine bagli olarakoda icinde dahi yer degistirsen bundan etkilenirler yuvalarinin alistiklari yerde kalmasini dikkat eder muhabbet kuslari ozellikle dişiler cok hassas bu noktada.

Ayrica disi yuvaliga ilgisini arttirabilirsiniz , ornegin cubuk tarçın kiyip yuvaliga koyarsaniz kokusu dikkatini cekecektir , telefon kulakliklariyla son ses telefondan muhabbet kusu ciftlestirme sesi ac bu sesin yuvalik icinden geldigini görmesi acaba bendemi anne olsam ic gudusunu harekete gecirir , ekton s- e veya hobi e-s multivitaminleri sularina ekle , haftada 2 defa 2 cay kaşığı nijer tohumu ekle yemlerine , haftada 2 -3 yumurta mamasi , 7 gun ayirma yöntemi uygulaya dişi yuvaligin olduu tarafta kalsin ,

Ozetle ;
7 gun Ayirma yontemini uygularken
(yuvaliga tarçın kıy - yuvalik icinden kulakliklarla ciftlestirme sesi +hobi e-s veya nekton e-s multivitamin + haftada 2 defa 2 cay kasigi nijer ekle yeme+ haftada 2 -3 defa yumurta mamasi ) .

not 1 : oda sabahlari güneş ışığı almasi amaciyla perdeleri aç .
not 2 : gun icinde su kontrolu dışında odaya grme girseniz bile onlarla ilgilenmeyin .

7 gun sonra kuslari birlestirin , dedigim seyleri yapmaya devam edin 1 ay boyunca , 1 ay sonra hala sonuc yoksa kuslardan pasif (kızışmamış ) olani degisitirin.

Yer değişikliği kusun karakterine bagli olarakoda icinde dahi yer degistirsen bundan etkilenirler yuvalarinin alistiklari yerde kalmasini dikkat eder muhabbet kuslari ozellikle dişiler cok hassas bu noktada.

Ayrica disi yuvaliga ilgisini arttirabilirsiniz , ornegin cubuk tarçın kiyip yuvaliga koyarsaniz kokusu dikkatini cekecektir , telefon kulakliklariyla son ses telefondan muhabbet kusu ciftlestirme sesi ac bu sesin yuvalik icinden geldigini görmesi acaba bendemi anne olsam ic gudusunu harekete gecirir , ekton s- e veya hobi e-s multivitaminleri sularina ekle , haftada 2 defa 2 cay kaşığı nijer tohumu ekle yemlerine , haftada 2 -3 yumurta mamasi , 7 gun ayirma yöntemi uygulaya dişi yuvaligin olduu tarafta kalsin ,

Ozetle ;
7 gun Ayirma yontemini uygularken
(yuvaliga tarçın kıy - yuvalik icinden kulakliklarla ciftlestirme sesi +hobi e-s veya nekton e-s multivitamin + haftada 2 defa 2 cay kasigi nijer ekle yeme+ haftada 2 -3 defa yumurta mamasi ) .

not 1 : oda sabahlari güneş ışığı almasi amaciyla perdeleri aç .
not 2 : gun icinde su kontrolu dışında odaya grme girseniz bile onlarla ilgilenmeyin .

7 gun sonra kuslari birlestirin , dedigim seyleri yapmaya devam edin 1 ay boyunca , 1 ay sonra hala sonuc yoksa kuslardan pasif (kızışmamış ) olani degisitirin.
şimdi dişi yuva takılı olan kafestemi kalacak

Kafesin.yerini.ve.yönünü.dahi.değiştirmeyin.
Ayırma.yöntemine.gitmeyin.
Sorun.kuşlarda.değil.sizin.yer.değişikliği.yapmanızda.

bu yer değişikliğini yapmaya daha 1 hafta önce başladım daha öncede durum aynıydı aydında yaşıyorum hava yeni yeni soğumaya başladı normalde hep balkondalar ve o balkona pek çıkmayız bide normalde yuvaya dışkı yapmaz diye biliyorum ama bu aralar yuvaya bayaa dışkı yapıo daha az önce temizledim yarın bi daha olur

Geri