Karadeniz Pet

Kuşlarım cinsi ve yaşı lütfen acemiyim

Altinoran

Yeni Üye
Turkuaz gibi olan erkek bulutumsu beyaz olan dişi
Sorularim şu ki
1. Irkları nelerdir
2. Tahmini yaşları
3. Bunlar çift olabilirler mi
3. Soru için detay:
Pet Shop tan aldığımız bir kuş bi yerden kardeşim almıştı dişi o çok ilgiliydi erkeğe ama yanında büyük duruyor diye geri verdik bunu aldılar. Bu da ilk günden beri çok ilgisiz
Erkek ayak atıyor üstüne çıkıyor kuyruğunu surturuyor ama dişi çoğu zaman kaçıyor yada ayak atmaya başlayınca hemen gagaliyor
Yaklaşık 1 aydır yuva takılı 1 hafta önce dişinin dışkısı kremsi bir renkte dolgun ve sanki sosis gibi şekli vardi yaklaşık yarım santim felandi ama şimdi normal
Birde dişi yaklaşık 1 haftadır yuvasında çok vakit geçiriyor beni görünce de korkup yuvaliga kaçıyor erkek genelde tunekte yada yuva kapısından dişiyi gagaliyor çok kere erkeğin dişinin ağzıyla öpüşüp ağzından tohum tanesi aldığını da gördüm
Çok uzun oldu sanırım ama aklımda çok soru olduğu için birde ilk defa kuş beslemeye başladığım için oldu kusura bakmayın
Resim ekledim akşam eve geçince detaylı resim eklerim.
IMG-20160815-WA0000.jpg

Ekli dosyalar

• 1477081122312304346933.jpg
    1477081122312304346933.jpg
    801.2 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Elimde şuan apexisol var multivitamin
A. D3. E. C. Yazıyor
Birde b-vitaxi var oda tüy döktüren yazıyor ama onu vermiyorum sanırım tüy döktürüyor
Onun dışında da bir yem kabına kilo ile satılan karışık yem diğer yem kabına da
My yem kizistirici veriyorum
Vitamin mineral protein yazıyor meyveli
İçinde keten kenevir Nijer aspur perilla varmış bu ikisini veriyorum yem olarak

Dişi yumurtlamak için küçük duruyor zamanı var gibi ve Kuşlar yerli sağlıkla besleyin

Dişi yumurtlamak için küçük duruyor zamanı var gibi ve Kuşlar yerli sağlıkla besleyin
Bende öyle tahmin ettim az önce yaş belirleme konusunda kafadaki siyah halkaya göre daha 4 aylık felan ama 1 ay oldu alalım anlamadım hala aldığımda da kafasında o siyah halkalar vardı
Yuvaligi çıkarsam mi acaba
Dişi içini pislemis

Ilk fotolar 1 ay önceki halleri 2. Foto bugün ki halleri

Merhaba,

Dişi küçük daha yuvalık falan takmayın henüz. 8 aylık olduktan sonra eşleştirilmesi öngörülür.

merhaba biz alırken kuş erkek dediler ama bir de bile birilerine sorayaım dedim, dişi mi erkek mi ?

Yuvaligi çıkardım şimdi kardeş kardeş oynuyorlar
Erkek daha büyük sanırım
Sürekli disiye kur yapıyor dışı hala sessiz sakin ara sıra tersliyor yem yediklerini göremiyorum ama yumurta maması yapınca koşa koşa gidip yiyorlar ikisi de

Merhaba fotoğraftan anladığım kadarıyla bu kuş dişi.

Geri