Karadeniz Pet

Kuşlarım çok kavga ediyor

muhabbet18

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba benim uzun süredir kavgalarına dahi şahit olmadığım ilk kukuçkalarında 3 yavru yapan ve en büyük yavruları şuan 29 günlük olan eş kuşlarım son bir haftadır çok kavga ediyorlar kavgaya başladıklarının ikinci günü erkeğin ayağı kanamış bastığı yerler hep kan olmuş bayağı kan kaybetmiş sanırım ben de erkeği ayrı kafese koydum birkaç gün ayrı kaldı ama yavrularından ayrı duramıyordu yavrular da kafalarını sürekli yuvalıktan uzatıp babalarını çağırıyorlardı ben de geri koydum ve koyar koymaz yavruları beslemeye başladı sanırım dişi yeterli besleyemiyor ve son zamanlarda çok asabi elimi kafese soktuğum zaman elimi parçalayacak gibi üstüne atlayıp saldırıyor ben de erkeği ayırıyorum ve günde birkaç saat kafese koyup yavruları beslemesine izin veriyorum ve dünden beri erkek dişinin saldırmasına karşılık vermeyip sadece kaçtığı için dişi erkeğe dokunamıyor bile ama dişi hala saldırgan bi de dişi arada sakinleşir gibi oluyor ve erkek dişinin ağzına kusuyor fakat sonra yine erkeğe saldırmaya başlıyor sizce dişinin sorunu nedir acaba yavrular yeme düştükten sonra yavruları ayırsam dişi yine erkekle kavga edermi çünkü benim tahminimce dişi yavruları kıskanıyor o yüzden kavga ediyor sizce ne yapmam gerekli yardımcı olursanız sevinirim.

Dişinin yavruları kıskanması olası bir ihtimal, dişiyi ayırmayı denediniz mi.Erkek daha güzel bakıyor diyorsunuz zaten.Belki dişi tek kalırsa sakinleşebilir.

Aslında diğer kafeste erkeğin eski karısı vardı ve sanırım kısır olduğu için şimdiye kadar hiç yumurtlamadı ve çiftleşme belirtisi de göstermiyor ancak diğer dişiyle hiç de iyi anlaştıkları söylenemez o yüzden koymamıştım şimdi koydum kavga etmiyorlar bakalım erkek yavruları daha iyi besliyor bi de dişi kuş kızışmadan yavrulamıştı yavrulardan çabyk sıkılmasının sebebi bu olabilirmi bi de ben şimdi ayırdım ya yavrular büyüdükten sonra tekrar birleştirince yine çiftleşirlermi?

Aslında diğer kafeste erkeğin eski karısı vardı ve sanırım kısır olduğu için şimdiye kadar hiç yumurtlamadı ve çiftleşme belirtisi de göstermiyor ancak diğer dişiyle hiç de iyi anlaştıkları söylenemez o yüzden koymamıştım şimdi koydum kavga etmiyorlar bakalım erkek yavruları daha iyi besliyor bi de dişi kuş kızışmadan yavrulamıştı yavrulardan çabyk sıkılmasının sebebi bu olabilirmi bi de ben şimdi ayırdım ya yavrular büyüdükten sonra tekrar birleştirince yine çiftleşirlermi?

bence kıskanıyo olabilir ve kuşu ayırmanı tavsiye ederim benim dişi kuş az daha öldürüyordu zor kurtarrdım biraz tek kalsın bence

Son düzenleme:
Yavrular yeterince büyük. Dişiyi ayirip yavrulari kafes tabaına koyun. Tabanda ızgara varsa çıkartın. Yavrularkendi başına yem yemeye başladıklarında ayırır dişiyle tekrar eşleştirirsin erkeği. Bu sürede de dinlenmiş olur dişi.

Eyvallah beyler dişiyi ayırdım yavrular büyüyene kadar ayrı dursun bakalım yavrunun teki yuvadan atladı iki gün önce hatta yerde bile durmuyor tünekte duruyor annesi gibi çok hareketli kuş :) ancak diğer ikisinin yuvadan çıkmaya niyeti yok gibi kendim çıkarıyımmı yoksa kendilerinin çıkmasını mı bekleyim?

Teşekkürler herkese

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 12:21 --

Yavruların üçü de yem kırmaya başladı ama hep kafesin tabanında duruyorlar, en büyük olan çok az da olsa uçabiliyor diğerleri uçamıyor bi de su içtiklerini hiç görmedim zaten tüneğe çok nadir çıkıyorlar sizce ayırmalımıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

Güncel!!!!

Merak etme onlar su içmeyi de öğrenir. İç güdüsel bir durum. Bence sadece otur izle. Zaten babaları gerekeni gösterir yavrulara. Hayırlısı olsun.

Teşekkürler herkese

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 12:21 --

Yavruların üçü de yem kırmaya başladı ama hep kafesin tabanında duruyorlar, en büyük olan çok az da olsa uçabiliyor diğerleri uçamıyor bi de su içtiklerini hiç görmedim zaten tüneğe çok nadir çıkıyorlar sizce ayırmalımıyım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

Güncel!!!!

Baba rahatsız etmiyorsa beraber dursunlar.İyice yem kırmayı öğrendiklerine emin olduğunuzda ayırabilirsiniz. Erkek de dinlenmiş olur.

Geri