Karadeniz Pet

Kuşlarım daha küçük olmasına rağmen ....

• Konbuyu başlatan Fuat E. GÜL
  • Başlangıç tarihi
F

Fuat E. GÜL

Guest
Muhabbet kuşlarım daha küçük olmalarına rağmen öpüşmeye başladılar erkek kuşu alalı 4 saat anca oldu , ilginç değilmi ? İkiside 3 aylık kadar , yumurtalık almama gerek varmı ?

en fazlada dişi öpüyo

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yok kardeşm daha 3 aylıkken yumurta yapmaz onların ki oynaşma daha çok küçükler yavru olmaz

normal ve iyi olmuş eş tutmuşlar büyüyünce yavru gelir folluk takmayın şimdilik 1 yaşına varınca takarsınız saten anlarsınız folluk istediğini.

bende de aynı durum var bence normal. ama yuvalık almayın hemen derim biraz daha gelişsinler ben öyle yapacağım

bende de aynı durum var bence normal. ama yuvalık almayın hemen derim biraz daha gelişsinler ben öyle yapacağım
yuvalık alınması fark etmez bu yaşlarda yumurta yapmaz ama 8 9 aylık olduğunda takarsanız iyi olur yuvalığa alışmaları da zaman alıyor

kuşa en erken 8 aylıkken folluk takılır bence çünkü 9 ayda felan erişkin oluyolar gelişiyorlar 8 ayda takarsın 1 ayda saten tanırlar folluğu ben 9 aylıkken taktım kızışmışlardı 1 ya içinde saten yumurta aldım.

normal bir durum eş tutmuşlar işte

şu anda 4 aya yakınlarmış 2-3 aya kadar çiftleşirlermiş .

3-4 aylık eş tutan kuşlarım oldu, gerçi erken yaşta eş tutmaları kuşun ömrünü kısaltır derler bu bilgi kesin değil ama öyle 6 ay 9 ay da eş tutar diye birşey yok bence tamamen bakım ile alakalı

Geri