Karadeniz Pet

Kuşlarım eş mi tutuyor ?

İbrahim ÇİÇEK

Meraklı Üye
arkadaşlar ben kuşlar çiftleşmiyo diye umudu kesip odamıza (oturduğumz) odaya koydum gözümüzün önündeler önceden dişi erkeği ynına yaklaştırmıyordu tüneklerin sonlarında duruyorlardı dişi erkerği sürekli dövüyodu şimdi öpüşüyorlar öpüşürkende yeni civciv sesi gibi cik diye kısık bir ses geiyor güvercinler ağızlarına kusarkenki gibi bir görüntü oluşuyor demn arketttim erkek dişiyi kaşıyor dişinin kafa kafesin tellerinde erkeğin kafa dişide , sonrada dişi ya yuvalıkt ya yerde yuvalıkt OLDUĞU ZAMAN erkek gelip yuvalığın tüneğinde ya ötüyor ya da kafasını yuvalığa sokup ötüyor ozamanda dişi çıkıyor yuvalıktan tüneğe dişi yuvalıkta ise erkek ya tünektedir ya yuvalığın tüeğinde bunlar neyin belirtileri şimdiden teşekkütler

Dişi yuva hazırlıgına başlamış. Çiftleşme ya olmuş, yada yeni olacaktır. Kalamar kemigi takmadıysanız takın. İyi forumlar

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

şimdi pekiben yapcam heyecanlandm :D yuvalığın içindeki malzeme azalmış küçücük talaşlar kalmş sişi kuşun kuruğu nefesiyle birlikte aşağı yukarı kalkıyor bişey koysamda kafese o kendisi yuva yaparmı ve ne koymalıyım yuvaya ekeğin gagası mavi mor sişinin beyaz ve hafif bir kahverengilik var

Kiizismaya baslamis kusunuz yuvalikta talas olsun ytr ama kusunuz onlari kafesin tabanina doktuyse hic tekrr talas koymaya falan kalkismayin o kendine gore ayarlamis zaten

yalnız bizim tvnin yanında kafesleri yer değişikliğinden bişi olur die değiştirmek istemiom bi bilgi versenz

Benim kafesimde tv.nin arkasindaydi ama 3 tne yavru aldim uzerlerini örtün ön tarafi duvardankalan tarafi acik tutun ama hava girain icine kafeside temiz tutun tbi yemini suyunu vitaminini kalamar kemigini eksik etmeyin

kardeş açık konuşçcam kuşların kafesini temizlerim 2-3 gün sonra die düşünüodm olayı gördüm kaldı mı öyle 2.cisi kafesin arkasında yuvalığı var sağ tarafında duvar var ön tarafında hemen koltuk ve 1 m ilersinde duvar var kafesin sol tarafı bize bakıyo ve kuş kanatlarını ve ağzını açıyo sürekli :( nooolcak ama aynısı ilk yumurtalarında da oldu erkek yoktu ozmn

Bence hiç ellemeyin, yem su verin yeter.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ben ilk üretimimi oturma osasındayken olduydu tv nini yanında... dişi yuva hazırlıyor yakında yumurtlarlar siz rahatsız etmeseniz eger kavgaları yoksa... erkek yuvadayken kur şarkıları söylüyordur kızıştıgı için... yuvayı elemeyin o kendi istedigi gibi ayarlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:07 -->-> Daha önceki mesaj 02:07 --

yerlerinide degiştirmeyin ayrıca

zten normalde dişi bizle konuşur erkek bakar ama şimdi konuşmaya kalksak erkek dişinin önüne geçip konuşuyor vağırıyor konuşmayın artıkder gibi :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:57 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

sanırım burada kalamar kemiği yok kalamar kemiğindeki vitaminli şeylerden bi mama yapsam olurmu bide hayvanlar anca gagataşlarına asıldılar :(

zten normalde dişi bizle konuşur erkek bakar ama şimdi konuşmaya kalksak erkek dişinin önüne geçip konuşuyor vağırıyor konuşmayın artıkder gibi :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:57 -->-> Daha önceki mesaj 10:23 --

sanırım burada kalamar kemiği yok kalamar kemiğindeki vitaminli şeylerden bi mama yapsam olurmu bide hayvanlar anca gagataşlarına asıldılar :(

Mamayı her gün hazırlayıp veremezsin, kalamar kemiği temin etmeye çalış.. gagataşı diye aldığınız seyi kuşlar mecburiyetten yiyorlar, kalamar kemiğinin verdiği kalsiyumu alamaz ondan.

Kalamar kemiginin fiyati ne kadar ortalama?

tamam temin etmeye çalışırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

abi yine sordum petdhopa yok yok dio adamalar

Geri