Karadeniz Pet

Kuşlarım Eş Olurmu ?

Fatih Köle

Paylaşımcı Üye
1-) Elimdeki kuşlarım eş olur mu eş tutarlar mı ? Dişi Sanırım 3 Aylık Falan Erkek Biraz Büyük fark edermi ?

2-) Erkek kuşun kuyruğu ve kanadı yok dökülmüş mü yolunmuşmu bilemedim tekrar çıkarmı?

3-) Erkek kuş sanırım biraz bakımsız kalmış ayağına bakarsanız şiş duruyor yada başka bir durum var tecrübeli arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

Resimler aşağıdadır.

116a0f.jpg

23dc71.jpg

381731.jpg

Dişinin Resileri;
101439.jpg

2.jpg

Son düzenleme:
Disi cok kucuk. Tutacagini sanmiyorum. Tuy 1 yada 1,5 aya cikar. Avi vit ve mama verin.

ayağındaki mantar olabilir mi ?

ayağındaki mantar olabilir mi ?

Bilemiyorum bende mantar ise ne yapmam lazim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:29 -->-> Daha önceki mesaj 21:26 --

Disi cok kucuk. Tutacagini sanmiyorum. Tuy 1 yada 1,5 aya cikar. Avi vit ve mama verin.
Avi vit bit olmasin diye kullniyorum sprey. Baska çeşitleri de varmu onlarida mi almam lazim. Ayruca forumda bircok mama tarifi vs. Var. Sizin onerebileceginiz mama varmu yoksa hazir mi alayim

krem var onlardan sürmen lazım ama ustalar daha iyi bilir belkide yaradır , kuşlar eş olurlar ama dişi küçük olabilir yavru alamasın erkek 1 yaşında var ama dişiyi anlamadım bi foto atar mısın 3. foto gibi.

Son düzenleme:
krem var onlardan sürmen lazım ama ustalar daha iyi bilir belkide yaradır , kuşlar eş olurlar ama dişi küçük olabilir yavru alamasın erkek 1 yaşında var ama dişiyi anlamadım bi foto atar mısın 3. foto gibi.

İlk mesaja ekledim dişinin resimlerini...

Erkeğin ayak parmağı ve en önemli uzun parmağı kapanmıyor gibi görünüyor.
Bu kuş için çok önemli bir parmak eğer o parmağını kapatamıyorsa eş tutsalar dahi çiftleşme esnasında başarılı olamayacaktır. Sorun ne görmeden birşey söyleyemem ama görüntü hiç iyi değil derhal bir uzmana yada bir petshopa gösterip gerekli tedaviyi başlatın.

Dişiniz çok küçük en az 5 ayı var bu sürede eş tutup tutmadıklarını hal ve hareketlerinden anlarsınız.
Acele etmeyin. Kış sonuna kadar bekleyin derim.

Erkeğin ayak parmağı ve en önemli uzun parmağı kapanmıyor gibi görünüyor.
Bu kuş için çok önemli bir parmak eğer o parmağını kapatamıyorsa eş tutsalar dahi çiftleşme esnasında başarılı olamayacaktır. Sorun ne görmeden birşey söyleyemem ama görüntü hiç iyi değil derhal bir uzmana yada bir petshopa gösterip gerekli tedaviyi başlatın.

Dişiniz çok küçük en az 5 ayı var bu sürede eş tutup tutmadıklarını hal ve hareketlerinden anlarsınız.
Acele etmeyin. Kış sonuna kadar bekleyin derim.
Tesekkurler. Bekleyelim ve gorelim.

Bilemiyorum bende mantar ise ne yapmam lazim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:29 -->-> Daha önceki mesaj 21:26 --

Avi vit bit olmasin diye kullniyorum sprey. Baska çeşitleri de varmu onlarida mi almam lazim. Ayruca forumda bircok mama tarifi vs. Var. Sizin onerebileceginiz mama varmu yoksa hazir mi alayim

Yumurta mamasi yapin iyidir. Avi vit vitamin ilaci avispry bit ilacidir.

Evet dediğim gibi dişi küçük eş tutarlar ama erkeğe karşı küçük olduğu için fazla istekli olmaz yani erkeğin ayağı için kremler olması lazım adını bilmiyorum petshop yada veterinere göster ama veterinerler bazen anlamıyor krem verir bence sürersin geçer.

Geri