petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşlarım hakkında bilgi almak istiyorum

Konusu 'Sorularınız ve Cevaplarımız' forumundadır ve murat46 tarafından 29 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    arkadaşlar kuşlarımı koydugum yerde pençere var hemen yanlarında ve pençere acık 2 cift kuşum var pençerenin acık olması dışarıdan ses gelmesi rüzgarda geliyor bu durum ciftleşmelerini etkiler mi ciftleşmeye hazır kuşlarım bu durumun ne gibi bi eksisi veya artısı olabilir oturdugumuz içerideler fakat yaz ayları orda oturmuyoruz yalnızlar yani yem su temizlik hariçinde yanlarına yaklaşmıyorum bi bilgi verirseniz sevinirim yerlerini değiştireyimmi yoksa orda kalsınlarmı oldukça serin yerleri aşırı sıcak olmuyor cam acık oldugu zaman [​IMG][​IMG]

2. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Şimdi öncelikle şunu belirteyim;Pencere kenarında güneş ışığına maruz kalan kuşlar kolay kızışırlar.Temiz hava da önemlidir kesinlikle.Dışarıdaki kuş sesleriyle de irtibat kurdukları için daha hareketli olurlar ama çift kuşlar için ne kadar iyi bir durum bilemem.Bunlar pencere kenarının yararlarından diyebiliriz.
    Ancak şu var ki rüzgar ve cereyan muhabbet kuşları için büyük bir tehdittir.
    Eğer yapabilirseniz güneş ışığı alan bir yer seçip rüzgar alıp almamasına göre kafesi oraya yerleştirin.Olmazsa sadece sıcak ve rüzgarsız günlerde pencereyi açarsınız.Eğer bunu da yapamıyorsanız pencere kenarında olmayan bir yer seçin.
    Çünkü muhabbet kuşları soğuğa çok duyarlı ve bu durum ishalle başlayıp halsizlikle devam edip ölüme kadar gidiyor.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    rüzgar direk olarak kuşlara vurmuyor hatta hiç vurmuyor diyebilirim güneşe gelinçe malasef güneş ışıgı vuran bi odam yok şöyle söyleyeyim sabah 7 den akşam 7 ye kadar evde yalnızlar gerekirse pençereyi kapatır giderim o sorun olmaz akşamda damda oturuyoruz yine yalnızlar

4. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Zaten eğer yavru istiyorsanız yanlız olmaları en iyisi.Rüzgar vurmuyorsa da sıkıntı yok o halde.Güneş ışığı da direk vurması gerekmiyor aslında,odayı aydınlatsa yeter.Evde olmadığınız zaman pencereyi kapatırsınız en uygunu o olur.

5. Özer ÇAĞLAR

Özer ÇAĞLAR Active Member

Beğenileri:
    87
    Kafesinizi çok beğendim:) inşallah sağlıklı yavrular alrsınız.

6. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    gündüzleri let ışıklarını yakıp gidiyorum akşamda 7. 8 civarı söndürüyorum onun bi zararı olurmu oda pek aydınlık olmuyor gündüzleri doğal olarak kafesin içide karanlık oluyor bende led i yakıyorum bi sorun olur acaba sencer bey

#6 murat46, 30 Haziran 2016
    Son düzenleme: 30 Haziran 2016
  7. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    teşekkür ederim özer bey

8. SencerSancak

Beğenileri:
    54
    Led de güneş ışığı yerine kullanılıyor.Ancak ledin açılma ve kapanma saatleri ahenkli bir biçimde güneşin doğup batma saatiyle beraber ilerlemeli.Bunun için cihazlar geliştirilmiştir.Rahatça bulabilirsiniz.Eğer bu ahenk olmazsa ve aniden açılıp kapanma tarzında olursa kuşlar strese girebilir.Bu stresin sebebini doğadaki kuşların güneşinin ışığını bir anda kapattığımızda olacakları düşünerek anlayabiliriz.

9. murat46

murat46 Member

Beğenileri:
    25
    teşekkür ederim sencer bey dediklerinizi uygulayacagım

#9 murat46, 30 Haziran 2016
    Son düzenleme: 30 Haziran 2016
  10. SencerSancak

Beğenileri:
    54