petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım hakkında bilgi

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve oguzhan59 tarafından 20 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. oguzhan59

oguzhan59 Guest

Sa arkadaşlar abilerim ablalarım kuşlarım için bana genel bir bilgi verebilirmisiniz[​IMG][​IMG][​IMG] kuslarım bunlar şimdiden teşekkür ederim.

2. Y.Emre Aydın

Aleykum selam.
    Öncelikle maşaAllah diyelim.
    Sarı olan : erkek
    Yeşil olan: dişi
    Irkları: yerli
    Yaşaları: fotolar beni yanıltmıyorsa erkek biraz daha büyük olmakla birlikte 1 yaş civarındalar.

Erkek olan kızışmış. Çiftleşmeye hazır . Dişi olansa çiftleşmeye henüz hazır gibi durmuyor. Mama ve vitamin takviyesi yapabilir, kızıştırmak için de Nijer tohumu ile destekleyenilirsiniz.
    Temizliklerinedikkat edip, iyi bakarsanız güzel yavrular alırısınız. Spangle veya parçalıyavru verebilirler.

#2 Y.Emre Aydın, 20 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ekim 2014
  3. cabbaraga59

cabbaraga59 New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekür ederim mama ve vitamin takviyesi ni nasıl yapcam bide nijeri her kuşçular satıyormu ?

4. Y.Emre Aydın

Sularına vitamin koyabilirsiniz.Tanıdığınız bir Kuşçu'ndan veya petshop lardan alabilirsiniz.. 2-3 günde bir sularına katmak kaydı ile kullanabilirsiniz. . Böylece sularını da tazelemiş olursunuz. Bu arada sularını mümkünse hazır su Kullanmanızı öneririm.
    Nijer tohumunu (kızıştırıcı da diyebilirsiniz)Kuşçudan veya petshop lardan alabilirsiniz. Ancak mümkünse tanıdığımız güvendiğiniz yerlerden almaya çalışın. Para kazanmak Uğruna alavere dalavere yapan bir sürü petshop var . Fırsatçılara dikkat .

Mama için de sitede veya internette bir çok örnek bulabilirsiniz. Kendinizin de kolayca yapabileceğiniz kuşlarınızın da çok seveceği mamal tarifleri var.. Bu mamalar kuşlarınızın Hem gelişimlerine faydası olur hemde ek takviye olur. Ilave olarak dal darısı verebilirsiniz. Muhabbet kuşları dal darısını çok severler. Artı olarak yağ biberi verebilirsiniz. Yağ biberi hem sağlıklıdır , hemde kuşlarınızı ishal gibi bağırsak enfeksiyonlarından korumaya yardımcı olur.

Mamalarını ve takviyeleri düzenli vermenizi öneririm. 1 kere verip 2 hafta vermezlik yapmayın. Rutin Aralıklarla vermeye çalışın.
    Biraz uzun bi cevap oldu ama umarım faydasını görürsünüz.

#4 Y.Emre Aydın, 20 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ekim 2014
  5. Mubiş5

Mubiş5 New Member

Beğenileri:
    0
    erkek kızışmış dişi kızışmamış yuvalığa girmesi çiftleşme belirtisi

6. cabbaraga59

cabbaraga59 New Member

Beğenileri:
    0
    çok teşekür ederim emre abi

7. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    Yağ biberi nedir ilk defa duydum emre bey

8. cabbaraga59

cabbaraga59 New Member

Beğenileri:
    0
    ben ballı kraker aldım ama kuşlarım yemiyo onun yerine yemliklerine yem koyup biraz bal atsam olurmu ?

Sayfayı Paylaş