Karadeniz Pet

kuşlarım hakkında bilgi.

• Konbuyu başlatan Ali DOĞAN
  • Başlangıç tarihi
A

Ali DOĞAN

Guest
Merhabalar..
2 hafta once bır cıft kus aldım.
fakat aklımda bır kac soru var..
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

1- kuslarımın ırkı ve cınsıyetı nedır?
mavi olan kusumun burnu komple pembemsı veya arasıra ust taraflarından koyu mavı bır goruntu var. ve beyaz olana gore daha hareketlı ve agresıf.
beyaz olan kusumun burnu ıse beyaz ust tarafları hafıf mavımsı..

2- kuslarımın yaşı?

3-mavi olan kusumun tuylerınde dokulme ve bazı yerlerınde ara ara sankı yolunmus bır gorunum var.ayrıca kusumu ılk aldıgımda kanatlarının kesıldıgını farkettım.. bunun kusuma bır zararı olurmu?

4- beyaz olan kusum sureklı bır tıtreme halınde vıtamın verıyorum hem suyundan hem yemınden.. gereken butun gıda maddelerını vermeye calısıyorum.
hatta mama yapıyorum ama yemıyorlar.. bunuda anlamıs degılım.
bu konular hakkında bana bılgı verırsenız cok sevınırım.
tesekkurler ıyı aksamlar.

Merhabalar..
2 hafta once bır cıft kus aldım.
fakat aklımda bır kac soru var..

1- kuslarımın ırkı ve cınsıyetı nedır?
mavi olan kusumun burnu komple pembemsı veya arasıra ust taraflarından koyu mavı bır goruntu var. ve beyaz olana gore daha hareketlı ve agresıf.
beyaz olan kusumun burnu ıse beyaz ust tarafları hafıf mavımsı..

2- kuslarımın yaşı?

3-mavi olan kusumun tuylerınde dokulme ve bazı yerlerınde ara ara sankı yolunmus bır gorunum var.ayrıca kusumu ılk aldıgımda kanatlarının kesıldıgını farkettım.. bunun kusuma bır zararı olurmu?

4- beyaz olan kusum sureklı bır tıtreme halınde vıtamın verıyorum hem suyundan hem yemınden.. gereken butun gıda maddelerını vermeye calısıyorum.
hatta mama yapıyorum ama yemıyorlar.. bunuda anlamıs degılım.
bu konular hakkında bana bılgı verırsenız cok sevınırım.
tesekkurler ıyı aksamlar.

Kuşların yavuruluktan çıkmış mamaya yemezler

Tüylerinin dökülmesi çok kuş içinden yeni çıkması artık senle oldugu için kısa sürede düzelecektir

Bence 2'side dişi bana öyle geldi yani erkek olsa ayakları mavi olurdu sanırım bunlar penbe

Kanatlarının kesilmesi iyi değil ama senin için iyi yani hiç evde dişarı çıkarmadın ise çıkar fazla uçamayacaktır buda senın ona daha fazla yakın olmanı duvarlara çarpmamasını perdeden düşmemesini saglayacaktır

Allah saglıklı büyümelerini nasip etsin

tam ırklarını bilemeyeceğim ama 2 si de en fazla 2 aylık gibiler
soldaki sarı yüzlü yavru erkek , sağdaki beyazlı olan dişi gibi duruyor.
Sarı yüzlü ( yellow face ) denilen kuşlar çok güzel görünüyorlar inşallah bunların yavrularını alırsınız.
Tüyleri yeni yeni çıktığı için öyle dalgalanmalar görülebilir. Benim de başıma geldi , AVİSOL - B vitamini kullandım 5 yavrunun 5 i de düzeldi. Kesilen kanatlar da zamanla uzayacaktır. Benim yavrular da yuvadan atlayınca mama yemiyorlardı. Mamayı verirken yem kutusunu alın kafesten, ve ayrıca mamanın üzerine çok az miktarda yem serpiştirin. Zamanla alışacaklardır. Keza ben böyle yaptım sonucunu gördüm. Kolay gelsin

Geri