Karadeniz Pet

Kuşlarım hakkında yorumlarınızı bekliyorum

• Konbuyu başlatan EMRETURKELİ
  • Başlangıç tarihi
E

EMRETURKELİ

Guest
rgzc0.jpg
[/url][/IMG]

rgz91.jpg
[/url][/IMG]

rgzf5.jpg
[/url][/IMG]

Evet arkadaşlar damızlık olarak aldığım çift her yeni kuş gibi ürkek davranıyor arada aşka gelen dişi öterek yavruluğa girip çıkıyor erkek birkaç kez onu takip etti ama genelde folluğa yakın duruyor girmiyor yemelerinde bir sıkıntı görmedim masallah iyi yiyorlar :) sizin yorumlarınız benim için önemli yorumlarınızı bekliyorum

kardeşim. erkek kuşun mükemmel ... dişi de güzel .. uyumlu bir çift ... yavru almak için seni yormayacaklar... kızıştırmana bile gerek yok. sadece biraz zaman tanı onlara . çünkü iki kuşunda tüye girmiş... banyoluk takıp ve salatalık verirsen sularına çok az avivit koyarsan. elma verirsen. yemlerine yulaf katmayı unutma yem oranında aspuru yoğun tut bu sayede tüy dökümünü rahat atlatırlar. mutlaka mineralli kuş kumu mineral blok gaga tayı kalamar keğimi olmalı. kafesinin tünek tüzeni uygun değil ve plastik tünek kullanmamanı onun yerine tahta tünek kullanmanı ve kafes tellerine sağlam olacak şekilde takmanı tavsiye ederim. kuşlara kızıştırıcı sakın verme tüye girmiş tüyden çıkması uzar. sularına 3 günde bir limon 2 damla limon damlatabilirsin... kafesinin tam ebatı belli değil en ideali 40 cm enli olanlar ... tüneğini enlemesine yuvaliğın deliğine doğru takarsan kuşlar rahat ederler,... kly gelsin ... bol şanslar. yuvalığın içine bir avuç Hamster talaşı koyup bekle. yuvalıkla çok oynama .. kuşların yerini değiştirme. çok ayak altı olmasın. rahat edecekleri cereyan almayan gün ışığı bol olan bir yerde dursunlar. dişi tüyden çıkınca kızışacak o zaman yumurta maması verirsin. mamaya kuvvet verici kızıştırıcı besinler katarsın.

Son düzenleme:
Kuşlar çok güzel. İnşallah kısa sürede yavru alırsınız. Tek söyleyebileceğim zaman :)

Cok Güzel Bir Çift Maşallah

kuşlar güzel. tüydeler galiba. tüyden çıkınca yavru alırsın inş.

Kuslarin cok guzel ve bakimli yavru almak icin bise yapmana gerek yok olmayacaksa zaten ne yaparsan yap olmuyor yanliz biraz rahat birakmani tavsiye ederim

kafes enlemesine 40 cm var boyu da 50 cm derinlik 30 cm tünekleri değiştirmek aklımda ama elim deymedi 2. günü bende daha rahat bırakmak konusuna gelince fazla yanlarına gitmiyorum uzak tan bakıyorum zaten dediğim gibi ürkek olduklarından sürekli gözleri bende ilk güne oranla kendilerini daha rahat hissettiklerinin farkındayım ötmeye oynamaya başladılar dişi kuş şu an bile yavruluğa girip çıkarak sürekli hareketli bir şekilde ötüyor erkek sürekli temkinli bir halde ama arada oda uyuyor dişiye bir önemli konuda ben kendilerini rahat hisstmelei için arada muhabbet kuşu sesi dinletiyorum sizce doğru yapıyormuyum

Muhabbet kusu sesı ıyı olur muzıgıde cok severler braz zaman sonra zaten alısacaklardır tahta tunek cok faydalı olacaktır yapabılırsen agac dalından kendınde yapabılırısn kendılerını daha rahat hıssedeceklerdır.Dısının folluga gırıp cıkması guzel...

kardeşler ben nasıl muhabbet kuşumu atarım yada size soru sorabilirim yardımcı olurmusunuz

Geri