Karadeniz Pet

Kuslarım hakkında

Benim kuşlar mama yemiyorlar, karışık yem alıyorum sadece darılarını yiyorlar bunlara darı haricinde başka birşey yediremem mi? Bunları aç bıraksam bu dediklerimi yerler mi? 2 gün aç kalsalar mesela?

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aman hocam ne yaptın 2 gün aç bırakma sakın kuşları

a. bırakmayın yemligi koyun o gene darıları ayıklasın digerlerini döksün degistirmeyin yem yerde kalsın döktüğü o darı bitince mecbur kalıcak o yemediklerinide yiyecektir emin olun ac bırakmayın sadece yem kutusundaki yemin hepsini bitirene kadar bekleyin o ackalınca sevmedigi yemi yiyecektir zaten

Peki mama ya nasıl alıştıracagız? Mamayı koyduğum günlerde yemi cıkarayımmı? Veya Mamayı yemliğemi koyum?

veteriner ve kuş birbirine zıt veteriner kuslar hakkında hiç bişey bilmio işleri güçleri kedi köpek sitede reklam yapmayı kendinize yakıstırıyorsanız ne mutlu size

Abiler benim erkek kuş mamadan yemeye başladı ama dişi de hiç tık yok.
edeqygy5.jpg

atumeban.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:04 -->-> Daha önceki mesaj 16:56 --

Bu arada mamayı şu şekilde hazırladım
Bir haşlanmış yumurta
Petibör büskivit 2,3 tane evde Bebe büskiviti yoktu onun için Petibör
Bir tutam maydeniz
3 kaşık irmik
Rondoda çekildi üzerine biraz bal yarım çay kaşığı susam ve birkaç tane darı dökülerek hemen önlerine takıldı.
Şuan erkek kovalıyor dişi yuvaya kaçıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:11 -->-> Daha önceki mesaj 17:04 --

Arkadaşlar benim kuşlar hala darıdan başka birşey yemiyor. Resimde yemden arta kalanları göreceksiniz ve benim kuşların son durumları çiftleşme haricinde herşeyi yapıyorlar dişinin cere rengide beyazlaşmaya başladı
qame4u3a.jpg

7ehurapu.jpg

azura4em.jpg
a7y4uba5.jpg

güzel kuslar neden almayacsın kardeşim tertemizler bol üretimler biri albino diğer çekinik parçalı

Şimdi bu yemlikte kalanları yermi bu kuşlar keten tohumunu v.s.

Bu yemlikte kalanlar ne yem değilmi. Hep darı yiyor sanki bunlar yada bana öyle geliyor!

Yani şimdi ben bunları yemesini bekleyim mi yoksa yem takviye edeyimmi?

Yemlikte kabuklar çoğalınca ben şöyle yapıyorum:
Yemliği alıp üflüyorum, kabuklar uçuyor. Altta kalan sağlamları bir kenara boşaltıyorum. Yemi yemi doldurup üzerine kalan sağlamları ekliyorum.
Tabi herkes bildiği gibi yapabilir. Ancak o yemlik boş arkadaşım, onlarla kuş doymaz.

keten tohumu felan pek yemiolar hep dipde kalır onlar genelde kusa göre degisir ama:D hayırlısı:D

Dur bakalım yarın akşama kadar kalsın yiyeceklermi görelim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:33 --

Yemediler açlıktan öleceklerdi yine Yemediler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:47 -->-> Daha önceki mesaj 20:45 --

Dur bakalım yarın akşama kadar kalsın yiyeceklermi görelim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:33 --

Yemediler açlıktan öleceklerdi yine Yemediler dayanamadım yemi verdim 5 dakika yem yediler nerdeyse allah açlıkla kimseyi terbiye etmesin...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 20:47 --

Lütfen Şu Konuya Bir Bakın Zor Durumdayım

Ben dişi bir muhabbet kuşu almıştım ama daha cinsini felan bilmiyordum cinsi iyi değilmiş kuşculara göre yavru felan vermezmiş ama ben genede gittim süper bir erkek aldım dişi seçmişti eşini anlaşıyorlardı ama daha sonra ben dişiyi sattım yerine kendim sevdim diye anaç diye bir dişi aldım.

Erkek Muhabbetle Dişi Muhabbet hiç Anlaşamıyorlar Kafeste Ayrı Yerlerde Duruyorlar Sürekli. Sanırım Dişi Büyük Erkekten.

Bülbül gibi şakıyan erkek muhabbetin sesi çıkmaz oldu arada sırada konuşur oldu acaba ne yapmam gerekir birbirlerine alışmaları için.

Günde 1 Ballı Kraker Yiyen Erkek Hiç Yemez Oldu.

LÜTFEN Cevap Verin Çok Zor Durumdayım.:(:(:(:(:(:(:(:(

Arkadaşlar benim dişi kuşun ceresinin rengi iyice açıldı beyazlaştı acaba neden böyle oldu
8yjyqu4e.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:58 -->-> Daha önceki mesaj 12:55 --

uja9ydum.jpg
y3yquqyt.jpg

Mavi olan ozaman niye dişinin beline ayağını atıp sırtına çıkıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:48 -->-> Daha önceki mesaj 13:06 --

Arkadaşlar benim dişi kuşun ceresi niye beyazladı yokmu bilen

Geri