Karadeniz Pet

Kuslarım hakkında

ikiside dişi kardes bence , ayrıca albino değil kuşun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:12 -->-> Daha önceki mesaj 22:10 --

ustalar daha iyi bilir ama erkek kızmıs degil dişin hazır

İkiside dişi ise sarı kuş sürekli yuva tabanını kemirip eşeliyorken mavi kuş neden hiç yuvaya girmiyo ve sarı kuşun sırtına cıkıyor.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:20 -->-> Daha önceki mesaj 20:16 --

Mavi kuş kur yapıp neden sarı kuşun üstüne erkek kuş gibi cikip erkek gibi çiftleşiyo bi cevap verin ya dişi olan sarı kuşun neden ceresi beyazladı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:57 -->-> Daha önceki mesaj 20:20 --

Cevaaap

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:27 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

Arkadaşım dişi kuş sürekli yuvayı kemirip eşeliyor ve cere rengi 2 haftada beyaz renge döndü yardım lütfen!

mavi kuşun dişi olması imkansız üstüne çıkıp çiftleşmeye çalışan kuş nasıl dişi oluyor ben arkadaşların yorumularını anlamış değilim, ikincisi kuşunuzun ceresinin beyazlaması kızışgınlığının geçiyor olması manasına geliyor bence

O yorumları Bende anlamış değilim. Millet bildiğinden değil ezberden konuşuyor işte. Bu kuşun kızışıklık durumu bitti ise yuva tabanını neden kemirir.

kuşun ceresinin beyazlaması kızgınlıgının gitmesidir arkadaşın dediği gibi.
gerçi benim kırık çek ceresi beyaz şuan yumurtada yatıryor paso çiftleşiyor:)
toğragım sen mama filan yapmaya devam et kesme.

İkisi de dişi mi?? Bilmiyorsanız yazmayın arkadaş

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Bencede herkes bilip bilmeden yazıyo belki biz biraz bilmesek koç gibi erkeği götürüp değiştireceğiz bunun gibiler yüzünden

Erkek tabi beyaz mavi kuşunuz mosmor cere pembemsi burun delikleri var onu beyaz sanıyor bazı arkadaşlar yanılgıya düşürüyorlar insanları

6a4e2ybu.jpg
y2u9epad.jpg

Dişinin kızgınlık gitmiş çiftleştiler mi acaba :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:58 -->-> Daha önceki mesaj 10:57 --

Tünek sayısını tek tüneğe düşürmekte yarar var ayrıca

Abdullah bey tüneğin teke indirilmesinin faydası nedir acaba öğrenebilirmiyiz

Kuşlar yuvaya ilgi duymaya başlar bu sayede çiftleşmeye teşvik edilir.

Daha bugün sabah erkek iş başında idi. Yaklaşık 15-20 sn belki daha fazla süre dişinin üstünde kalabildi. Ve son 3-4 gündür sürekli yuva dibini kemirip eşeliyor. Eskiden de kemiriyordu ama gün içinde bu kadar fazla yuvada kalmıyordu. Okadar kemirip eşeliyorki kaçma planımı yaptı acaba yuvanın dibini delerek diye düşünmeye başladım artık. :-D :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha bugün sabah erkek iş başında idi. Yaklaşık 15-20 sn belki daha fazla süre dişinin üstünde kalabildi. Ve son 3-4 gündür sürekli yuva dibini kemirip eşeliyor. Eskiden de kemiriyordu ama gün içinde bu kadar fazla yuvada kalmıyordu. Okadar kemirip eşeliyorki kaçma planımı yaptı acaba yuvanın dibini delerek diye düşünmeye başladım artık. :-D :)

O zaman şimdiden hayırlı olsun ..:) Mama yapmayı biliyor iseniz şimdiden yapmaya başlayın , yoksa ilerde yumurtaları kırıp , vitamin eksikliğini gidermeye çalışabilir. :)

Mama yapıp 2 günde bir veriyorum. Mama şu şekilde yapıyorum
yarım haşlanmış yımırta
Yımırta kabığı
1 çorba kaşığı İrmik
1 çorba kaşığı pirinç unu
3 adet Bebe bisküvisi
Yarım havuç
Bunlardan Başka birşey katılırmı?
Bu arada mamayı dişiden daha çok erkek yiyor hatta erkek mamaya bayılıyor.

herkesin mama yapma tarzı farklı genelde kullanılan malzemeler bunlar daha çeşitli şeylerde katan var elma maydonoz etimek gibi

Mama yapıp 2 günde bir veriyorum. Mama şu şekilde yapıyorum
yarım haşlanmış yımırta
Yımırta kabığı
1 çorba kaşığı İrmik
1 çorba kaşığı pirinç unu
3 adet Bebe bisküvisi
Yarım havuç
Bunlardan Başka birşey katılırmı?
Bu arada mamayı dişiden daha çok erkek yiyor hatta erkek mamaya bayılıyor.

Yeterli bunlar bence. Kalamar kemiği ile gaga taşı da mutlaka olmalı.. :) zaten vardır da ben her ihtimale karşı söyleyeyim..Bu arada sadece 1 çift mi kuş besliyorsunuz...

Evet 1 çift hobi olarak.
Mamayı hep erkeğin yemesi sıkıntı olurmu?
Birde erkeğin sağ ayak tırnaklarının 3 ünün şekli bozuk yamuk yani. Mantar mı diyeceğim ama diğer tırnaklar normal mantar olsa hepsine sıçrardı heralde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:48 -->-> Daha önceki mesaj 11:38 --

y7unugyq.jpg
du7a5upy.jpg
qa7usudy.jpg
pavuve5y.jpg
gevurymu.jpg

Geri