Karadeniz Pet

Kuşlarım hakkında

• Konbuyu başlatan hurkanaras
  • Başlangıç tarihi
H

hurkanaras

Guest
Merhabalar,
uzun zamandır forumu ziyaretçi olarak takip ediyordum yeni üye oldum keyifle forumu takip edeceğime eminim çünkü çok faydalı konular var.

1 ay önce fotoğraflarda da göreceğiniz gibi mavi kuşu aldım ( erkek olduğunu söylediler ) 1 hafta öncede kuşun canı sıkılmasın diye yanına dişi bir kuş aldım ( Dişi olduğunu söylediler ).Bu konularda oldukça acemiyim ve kuş bakımı konusunda ilk tecrübem.Sizlerden ricam kuşlarımın cinsiyeti ve yaşları hakkında bilgi vermeniz.Kuşların aldığım petshop çok iyi koşullarda bakmıyor kuşlara ve çokta güvenilir biri olduğunu söyleyemem bu yüzden tecrübeli arkadaşların fikrini almak istedim.

Garden mix ( yeşil paket ) yem kullanıyordum bittikten sonra versele laga + garden mix karıştırıp veriyorum bu konuda bir sıkıntı olur mu?
+olarak kuşun ben öpücük attığını düşünüyordum meğersem öksürüyormuş :) bu konu hakkında ve kafes,içindekiler vs tavsiyeleriniz olursa ve benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

glGNAb.jpg

9X765r.jpg

qqDglQ.jpg

MYZzy2.jpg

QXnklG.jpg

XWgnoj.jpg

sarı dişi mavi erkek sarı yavruluktan çıkmak uzere mavi ondan 30 40 gün küçük gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:47 -->-> Daha önceki mesaj 15:46 --

Ayrıca kuşlar guzel mavi olan benim kuşa benziyo saglikli duruyo

sarı dişi mavi erkek sarı yavruluktan çıkmak uzere mavi ondan 30 40 gün küçük gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:47 -->-> Daha önceki mesaj 15:46 --

Ayrıca kuşlar guzel mavi olan benim kuşa benziyo saglikli duruyo

teşekkür ediyorum yorumunuz için.Elimden geldiğince memnun etmeye çalışıyorum.Kendimce bir oyun alanı bile yaptım sürekli kafes dışındılar çok alıştılar bazen kafese sokmakta zorlanıyorum.Mavi kuş saat 8 oldumu kendisi kafese girip uyumaya başlıyor ama sarı kuş geldiğinden beri oda pek girmek istemiyor kafese :)

Bu arada hoş geldin dostumm :)

mavi sariya göre küçük daha fazla uyur yavrular genelde aksam kafesten çıkmak istemez gündüzde kafeste tutamazsin .) benim kuşta öyle

mavi sariya göre küçük daha fazla uyur yavrular genelde aksam kafesten çıkmak istemez gündüzde kafeste tutamazsin .) benim kuşta öyle

Mavi kuşumuz eve daha önce geldiği için kafesi ve odayı sahipleniyor sanırım.Bazen ufak tartışmaları olsada iyi anlaşıyorlar.Merak ettiğim bir konu daha var kafeste mürekkep balığı kemiği var bir yanı çok sert diğer yanı yumuşak acaba kuşlara dönük olan kısmı hangisi olmalı sert yumuşak?

Arkadaşlar gerekenleri söylemiş.. ek olarak dişi kuşunuz tüye girmiş.. Bu dönemde ona yulaf ve vitamin verin.. Tüye girmesini problem olarak algılamayın, kuşunuz muhtemelen 4.ayını dolduruyor.. 4-5. aylar kuşların tüy değişimi dönemleridir. Kolay gelsin, iyi forumlar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:44 -->-> Daha önceki mesaj 21:42 --

Mavi kuşumuz eve daha önce geldiği için kafesi ve odayı sahipleniyor sanırım.Bazen ufak tartışmaları olsada iyi anlaşıyorlar.Merak ettiğim bir konu daha var kafeste mürekkep balığı kemiği var bir yanı çok sert diğer yanı yumuşak acaba kuşlara dönük olan kısmı hangisi olmalı sert yumuşak?

ön yüzü yani sert olan taraf olsun.. diğer türlü farkeder mi dersen, farkeder.. kuslar 2 günde un ufak yaparlar, yenisini almak zorunda kalırsın :D

Arkadaşlar gerekenleri söylemiş.. ek olarak dişi kuşunuz tüye girmiş.. Bu dönemde ona yulaf ve vitamin verin.. Tüye girmesini problem olarak algılamayın, kuşunuz muhtemelen 4.ayını dolduruyor.. 4-5. aylar kuşların tüy değişimi dönemleridir. Kolay gelsin, iyi forumlar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:44 -->-> Daha önceki mesaj 21:42 --

ön yüzü yani sert olan taraf olsun.. diğer türlü farkeder mi dersen, farkeder.. kuslar 2 günde un ufak yaparlar, yenisini almak zorunda kalırsın :D

evet etrafta gördüğüm tüyler bundan dolayı o zaman bende bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başlamıştım.Sert olan tarafını çevirdim teşekkürler :)

Rica ederim.. petshoplardan yulaf temin edin.. bir yemliğe koyun.. 1 gün normal yem yesin.. 1 gün yemleri cıkarıp yulaf verin.. suluguna vitamin damlası damlatın..

Rica ederim.. petshoplardan yulaf temin edin.. bir yemliğe koyun.. 1 gün normal yem yesin.. 1 gün yemleri cıkarıp yulaf verin.. suluguna vitamin damlası damlatın..

Kafeste ve hali hazırda bulunan besin ve diğer ürünleri yazıyorum ekstra olarak hali hazırda ne bulundurmamı tavsiye edersiniz ? + vitamin olarak tavsiye edebileceğin güvenilir bir marka var mı?

- Versele Laga + Garden Mix Yem
- 3 suluk
- 3 yemlik
- dal darı
- ballı kraker
- mürekkep balıgı kemigi
- gaga taşı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri