petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım hakkında ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Erhn tarafından 9 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Erhn

Erhn New Member

Beğenileri:
    1
    IMG_7917.JPGIMG_7921.JPGIMG_7923.JPGIMG_7915.JPGIMG_7916.JPG Öncelikle merhaba

40x35 ebatında 2 kafesim var üst üste alt katında çiftim var erkek 6 yaşında dişi 3 civarı. Üst katında ise bir aylıkken aldığım dişi yavrum şu anda 13 aylık civarı.

Çiftim 2-3 günde bir çiftleşiyorlar şahit oluyorum ama yuvalığa giren çıkan yok iyide anlaşıyorlar mamalarınıda yapıyorum sürekli sizce nezaman yumurta yaparlar?

Birde çiftimi bayadır salamıyorum salınca direk üstteki kuşun yanına gidiyorlar ve bütün vakitleri orda geçiyo e tabi yavrumda çıkamayınca oda deliriyo içerde onuda çıkarırsaö bu sefer diğerlerini baya hırpalıyor. Oyüzden sadece tek olan kuşu salıyorum çünkü bana alışık ve onların yanlarına gitmiyor benimle ilgileniyor. Bir ara odaları ayırdım baya ayrı kaldılar ama çiftim odada yalnız olduğu için sıkıldığını düşündüm diğerinin yanına salona geri getirdim. Sorum şu kuşlarım nezaman yumurta yapar hızlandırmak için neler yapmalıyım ?
    Resimler aşağıda (maaşAllah demeyi unutmayalım)

2. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    77
    Çift kuşlarınızın yaşından eminmisiniz bence erkek 6 yaşında değil dişide 3 değil gibi geldi 6 yaşında erkekten üreme konusunda performans almanız bi hayli zor

3. Erhn

Erhn New Member

Beğenileri:
    1
    Erkek 6 yaşından fazlada olabilir ama 6 yı geçik olduğuna kesin eminim

Dişiye emin değilim doğruyu söyliyim 1,5 sene önce sokakta yağmurun altında buldum ve baya uğraşlar sonucu iyleştirdim ondan öncede erkeğimin eşi ölmüştü iyleşince erkeğin yanına attım

Sayfayı Paylaş