Karadeniz Pet

Kuşlarım hakkında ?

Erhn

Yeni Üye
IMG_7917.JPG
IMG_7921.JPG
IMG_7923.JPG
IMG_7915.JPG
IMG_7916.JPG
Öncelikle merhaba

40x35 ebatında 2 kafesim var üst üste alt katında çiftim var erkek 6 yaşında dişi 3 civarı. Üst katında ise bir aylıkken aldığım dişi yavrum şu anda 13 aylık civarı.

Çiftim 2-3 günde bir çiftleşiyorlar şahit oluyorum ama yuvalığa giren çıkan yok iyide anlaşıyorlar mamalarınıda yapıyorum sürekli sizce nezaman yumurta yaparlar?

Birde çiftimi bayadır salamıyorum salınca direk üstteki kuşun yanına gidiyorlar ve bütün vakitleri orda geçiyo e tabi yavrumda çıkamayınca oda deliriyo içerde onuda çıkarırsaö bu sefer diğerlerini baya hırpalıyor. Oyüzden sadece tek olan kuşu salıyorum çünkü bana alışık ve onların yanlarına gitmiyor benimle ilgileniyor. Bir ara odaları ayırdım baya ayrı kaldılar ama çiftim odada yalnız olduğu için sıkıldığını düşündüm diğerinin yanına salona geri getirdim. Sorum şu kuşlarım nezaman yumurta yapar hızlandırmak için neler yapmalıyım ?
Resimler aşağıda (maaşAllah demeyi unutmayalım)

Çift kuşlarınızın yaşından eminmisiniz bence erkek 6 yaşında değil dişide 3 değil gibi geldi 6 yaşında erkekten üreme konusunda performans almanız bi hayli zor

Çift kuşlarınızın yaşından eminmisiniz bence erkek 6 yaşında değil dişide 3 değil gibi geldi 6 yaşında erkekten üreme konusunda performans almanız bi hayli zor

Erkek 6 yaşından fazlada olabilir ama 6 yı geçik olduğuna kesin eminim

Dişiye emin değilim doğruyu söyliyim 1,5 sene önce sokakta yağmurun altında buldum ve baya uğraşlar sonucu iyleştirdim ondan öncede erkeğimin eşi ölmüştü iyleşince erkeğin yanına attım

Geri