Karadeniz Pet

Kuşlarım hastalandı.

Oğuz ATEŞ

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar dişi kuşum bi kaç gündür hasta tüyleri kabarık ve tünekde falan durduğu zaman tüyleri v.s kabarık öyle duruyor kafes tabanında da aynı. Halsiz keyfi yok ve az birşey de ishali var gibi kafes tabanında kafasını arkaya dayayıp uyuyor sürekli arada yem yiyor ne yapmam lazım benim. Muhammet abim suluklarını 1 çay kaşığı uçu kadar kahve dök dedi döktüm ve öyle bekliyorum. Arkadaşlar vitaform tozu döktüm sularına değişen birşey yok tünekde tüyleri kabarık duruyor öyle.

16adt11.jpg

124esky.jpg

28ahv86.jpg

Son düzenleme:
ağzına çok az aspirinle bal damlat. suyunuda sürekli yenile inş faydası olur. aspirin darı büyüklüğünde olsun en fazla.

Aspirin önermiyorlar. Ekmeğin içini ver biraz, ishalini keser. Suyuna da mineral ve vitamin koy.

Aspirin önermiyorlar. Ekmeğin içini ver biraz, ishalini keser. Suyuna da mineral ve vitamin koy.

Petshopda adam akıllı vitamin kalmamış ki deep multisol aldım önce ondan oldu diye şüpheleniyorum ama (sarı böyle oda biraz koku v.s var ama vitaminde) Veterinere sordum oda bana vitaform verdi toz gibi suyuna karıştıracaksın ded, daha vermedim onuda bi danışım dedim önce.

Geceleri kafesin üstünü battaniye ile örtmenizi öneririm bir de.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:41 -->-> Daha önceki mesaj 15:40 --

Ben Deep Multisol ile Sera Mineral Plus kullanıyorum, çok da memnunum.

Kuş gidici. Vitaform iyi bir vitamindir. Kuşu sıcak tutmaya bakın.

gecmıs olsun benım kusumda 10 gundur ıshal daha bı ıyılestıremedık :/

Hocam zaten akşam saat 7 oldugu zaman kafesin üzerini kapatıyorum üşümesinler diye üşüseler diğer kuşlarımda hasta olur ama , birde gagasının kenarında hafif sarı gibi birşey varda dün elime aldım yem kabukları yapışmıştı ona ıslak bez ile temizledim.

Sululkarına ne kadar vitaform koymam lazım.

Kafesim böyle akşamları her ikisinin üzerinide kapatıyorum.

a9uu4h.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:45 --

Üst sıraya.

hocam elin kaynar su dökülse et mi bağlarsın diş macunu mu sürersin? hiçbirini yapmazsın ..ne ekmeği ne kahvesi ..kuşun durumu kritik vitaform kullanmaya başla acilen .Önce suluğu kaynar suda yıka suluğu tamamen doldur biraz ılıt sonra iki buğday tanesi büyüklüğünde karıştır sonra kuşu ağzına daya içer

merhaba öncelikle benım kusumada aynısı basına geldı :( suan allaha şükür düzeliyor havalardan dolayı oluyo bence bı ısınıp bı soğuyor ben Şöyle bir taktik denedim .

avidiare oral çözelti kafes kuşları için veteriner bağırsak antibakteriyeli 5 ila 7 gün bunu kullan
daha sonra avi-vit kullan 3 gün kendine gelir ama bu avidiare dedıgım ılac cok cabuk etki ediyor

hocam elin kaynar su dökülse et mi bağlarsın diş macunu mu sürersin? hiçbirini yapmazsın ..ne ekmeği ne kahvesi ..kuşun durumu kritik vitaform kullanmaya başla acilen .Önce suluğu kaynar suda yıka suluğu tamamen doldur biraz ılıt sonra iki buğday tanesi büyüklüğünde karıştır sonra kuşu ağzına daya içer

Hocam dediğiniz gibi yaptım suluklarını iyice yıkadım temizledim Vitaform ilacı hazırladım suluklarına koydum ve hasta olan kuşumu elime aldım 2 damla çay kaşığı ile ağzına damlattım. İnşallah da düzelir.

Arkadaşlar kuşum aynı değişen birşey yok tüyleri kabarı duruyor öyle , günşe çıkardım bugün güneşde düzeliyor evin içine geri getirdigim de aynı tüyleri geri kabarıyor. Diğer kuşlarımda bi sorun yok sadece resimdeki dişi mavi kuşumda var. Tünekde tüyleri kabarık gözleri kapalı duruyor.

Hocam babamın hayvanları var kuşumu kabarık gördü dediki Kabaran hayvana iyi bakmasan Rahmetliyi İyi bilirdik olur o kuşa iyi bak.

Kuşum daha iyileşmedi yine aynı resimdeki gibi ne yapmam lazım ?

Kakasında ishal varsa ekmek verebilirsin. Şu aşamada yapabileceğin en güzel şey suyuna vitamin desteği yapmak. B grubu vitaminler de etkilidir. Avisol B al. Suluğu yarıma kadar doldur. İçine 10 damla Avisol-B kat. Bir de içine Sera Mineral Plus damlat 15 damla. 1 hafta devam et. Umarım düzelir. Dediklerimi yap mutlaka.

Avisol-B yok Deep Multisol ve Vitaform var ?

Benim erkek kuşumda aynı bunun gibi olmuştu yem yiyır ama tünekte fln kabarık duruyor vitamın koymustum suyuna ve sıcak yerde tutmustum 4. Günün akşamı konusmaya başlamıstı :) hasta hali şimdi çok iyi maşallah

Sen dediklerimi al, B vitamini stresli ve halsiz kuşlara çok iyi gelir. Kıyamam ona ya, yerim o suratı.

Geri