petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım hastalandı.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Oğuz ATEŞ tarafından 31 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dişi kuşum bi kaç gündür hasta tüyleri kabarık ve tünekde falan durduğu zaman tüyleri v.s kabarık öyle duruyor kafes tabanında da aynı. Halsiz keyfi yok ve az birşey de ishali var gibi kafes tabanında kafasını arkaya dayayıp uyuyor sürekli arada yem yiyor ne yapmam lazım benim. Muhammet abim suluklarını 1 çay kaşığı uçu kadar kahve dök dedi döktüm ve öyle bekliyorum. Arkadaşlar vitaform tozu döktüm sularına değişen birşey yok tünekde tüyleri kabarık duruyor öyle.

#1 Oğuz ATEŞ, 31 Ekim 2013
    Son düzenleme: 1 Kasım 2013
  2. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    ağzına çok az aspirinle bal damlat. suyunuda sürekli yenile inş faydası olur. aspirin darı büyüklüğünde olsun en fazla.

3. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Küçük aspirimi toz haline getirip balın içine döküm öylemi verim.

4. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Aspirin önermiyorlar. Ekmeğin içini ver biraz, ishalini keser. Suyuna da mineral ve vitamin koy.

5. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    ama bu kuş üşümüş sanırım biraz.

6. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Petshopda adam akıllı vitamin kalmamış ki deep multisol aldım önce ondan oldu diye şüpheleniyorum ama (sarı böyle oda biraz koku v.s var ama vitaminde) Veterinere sordum oda bana vitaform verdi toz gibi suyuna karıştıracaksın ded, daha vermedim onuda bi danışım dedim önce.

7. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Geceleri kafesin üstünü battaniye ile örtmenizi öneririm bir de.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:41 -->-> Daha önceki mesaj 15:40 --

Ben Deep Multisol ile Sera Mineral Plus kullanıyorum, çok da memnunum.

8. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuş gidici. Vitaform iyi bir vitamindir. Kuşu sıcak tutmaya bakın.

9. Orhan Candaş

gecmıs olsun benım kusumda 10 gundur ıshal daha bı ıyılestıremedık :/

10. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam zaten akşam saat 7 oldugu zaman kafesin üzerini kapatıyorum üşümesinler diye üşüseler diğer kuşlarımda hasta olur ama , birde gagasının kenarında hafif sarı gibi birşey varda dün elime aldım yem kabukları yapışmıştı ona ıslak bez ile temizledim.

Sululkarına ne kadar vitaform koymam lazım.

Kafesim böyle akşamları her ikisinin üzerinide kapatıyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:45 --

Üst sıraya.

11. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    hocam elin kaynar su dökülse et mi bağlarsın diş macunu mu sürersin? hiçbirini yapmazsın ..ne ekmeği ne kahvesi ..kuşun durumu kritik vitaform kullanmaya başla acilen .Önce suluğu kaynar suda yıka suluğu tamamen doldur biraz ılıt sonra iki buğday tanesi büyüklüğünde karıştır sonra kuşu ağzına daya içer

12. Simge AKSOY

merhaba öncelikle benım kusumada aynısı basına geldı :( suan allaha şükür düzeliyor havalardan dolayı oluyo bence bı ısınıp bı soğuyor ben Şöyle bir taktik denedim .

avidiare oral çözelti kafes kuşları için veteriner bağırsak antibakteriyeli 5 ila 7 gün bunu kullan
    daha sonra avi-vit kullan 3 gün kendine gelir ama bu avidiare dedıgım ılac cok cabuk etki ediyor

13. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam dediğiniz gibi yaptım suluklarını iyice yıkadım temizledim Vitaform ilacı hazırladım suluklarına koydum ve hasta olan kuşumu elime aldım 2 damla çay kaşığı ile ağzına damlattım. İnşallah da düzelir.

14. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşum aynı değişen birşey yok tüyleri kabarı duruyor öyle , günşe çıkardım bugün güneşde düzeliyor evin içine geri getirdigim de aynı tüyleri geri kabarıyor. Diğer kuşlarımda bi sorun yok sadece resimdeki dişi mavi kuşumda var. Tünekde tüyleri kabarık gözleri kapalı duruyor.

15. Süleyman Aydın

Hocam babamın hayvanları var kuşumu kabarık gördü dediki Kabaran hayvana iyi bakmasan Rahmetliyi İyi bilirdik olur o kuşa iyi bak.

16. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşum daha iyileşmedi yine aynı resimdeki gibi ne yapmam lazım ?

17. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Kakasında ishal varsa ekmek verebilirsin. Şu aşamada yapabileceğin en güzel şey suyuna vitamin desteği yapmak. B grubu vitaminler de etkilidir. Avisol B al. Suluğu yarıma kadar doldur. İçine 10 damla Avisol-B kat. Bir de içine Sera Mineral Plus damlat 15 damla. 1 hafta devam et. Umarım düzelir. Dediklerimi yap mutlaka.

18. Oğuz ATEŞ

Oğuz ATEŞ New Member

Beğenileri:
    0
    Avisol-B yok Deep Multisol ve Vitaform var ?

19. Alper BAKİ

Benim erkek kuşumda aynı bunun gibi olmuştu yem yiyır ama tünekte fln kabarık duruyor vitamın koymustum suyuna ve sıcak yerde tutmustum 4. Günün akşamı konusmaya başlamıstı :) [​IMG] hasta hali şimdi çok iyi maşallah

20. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Sen dediklerimi al, B vitamini stresli ve halsiz kuşlara çok iyi gelir. Kıyamam ona ya, yerim o suratı.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kus suluguna üşümesin