Karadeniz Pet

Kuslarim kac aylik...

Mustafa Sayar

Meraklı Üye
Arkadaslar kuslari aldigimda 4,5 aylik falan denmisti.Ama bakiyorumda alinda pek cizgilerde mevcut degil.Acaba daha buyuk olabilirmi?
4de9375128d976a73f064ac77017e2c2.jpg

055ef18af125466b1d0a5d6a0714edb1.jpg

95d6d653c20242e0438a9e79d2abef9f.jpg

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah güzel kuşlarınız var sağlıklı günlerde besleyin, yalnız arkadaşlarında söylediği gibi 4,5 aylık filan değil sene doldurmuş kuşlar.

Birde ureticiden aldim bunlari kendi yavrularim demisti.Ne desem bilemedim simdi tovbe tovbe...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:56 --[/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

Tesekkur ederim arkadaslar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:59 -->-> Daha önceki mesaj 14:58 --

Maşallah güzel kuşlarınız var sağlıklı günlerde besleyin, yalnız arkadaşlarında söylediği gibi 4,5 aylık filan değil sene doldurmuş kuşlar.
Tesekkur ederim usta...

Son düzenleme:
Birde ureticiden aldim bunlari kendi yavrularim demisti.Ne desem bilemedim simdi tovbe tovbe...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:56 --[/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 14:57 --

Tesekkur ederim arkadaslar...

Bosver artik cok guzel kuslar:)

İkisi de bir yaşını aşmış kuşlar.Erkek sanki daha büyük.

Gecende 3 tane anac kanatlari kopmustu sordugumda tuye girmistir ikinci yavru tuyene girmediydi daha demisti.Dokulen anac kanatlarda bunlar.Bizde iste bilmedigimizden inaniyoruz her seye...
0cf3e45534e6f0c9b1ef87ee34a0dbb6.jpg

Kendi fikrimi söylüyorum kuşlar 1 yaş civarı veya daha büyük değiller küçükler. 7 8 aylık gibiler dişi daha da küçük olabilir maşaallah çok güzel kuşlar

1 yaş civarı ikisi de erkek 1 ay felan daha büyüktür . ama güzel kaliteli kuşlar göründüğü kadar tabi canlı olarak görmeden bilinmez tam olarak. hayırlı uğurlu olsun

arkadaşlar yapmayın lütfen bu kuşlara nasıl 1 yaşında dersiniz.bilmeden emin olmadan yorum yapmak kuşların üretcisini yalancı kuşları satan alanıda mutsuz yapar ve kuşlardan sogumasına yol acar.
mustafa bey üreticinin dedıgı tamamen dogru emin olun.ıkı kusta bebeklık tuylerını atmıslar asıl tuye gırmeye yakınlar.yani bı anlamda 2. tuylerını yakın zamanda gecırırler.tepeden kafalarına bakınca kafadakı cızgıler parcalı sekılde beyazlıklar var bu tuyden sonra kaybolacak ve kafaları belırlı bır yere kadar beyaz kalacak.siyah çizgiler tamamen yok olacak yani.3 resimdede bellı bu.en cokta 3.resime bılmeyenler baksın :)
tekrar söyluyorum kesınlıkle dogru soylemıs aldıgınız üretici emin olun
çokta güzel yetiştirmiş maşallah

Son düzenleme:
Bir yorumda ben yapiyim, kuslar 1 yaşında değil daha küçükler.
Kafa tüyünu tamamlamamis, belirtilen aylar dogrudur.
göz irisinin durumu her zaman yasi belirtmez.
Renk varyetesine göre değişiklik gosterir.

arkadaşlar yapmayın lütfen bu kuşlara nasıl 1 yaşında dersiniz.bilmeden emin olmadan yorum yapmak kuşların üretcisini yalancı kuşları satan alanıda mutsuz yapar ve kuşlardan sogumasına yol acar.
mustafa bey üreticinin dedıgı tamamen dogru emin olun.ıkı kusta bebeklık tuylerını atmıslar asıl tuye gırmeye yakınlar.yani bı anlamda 2. tuylerını yakın zamanda gecırırler.tepeden kafalarına bakınca kafadakı cızgıler parcalı sekılde beyazlıklar var bu tuyden sonra kaybolacak ve kafaları belırlı bır yere kadar beyaz kalacak.siyah çizgiler tamamen yok olacak yani.3 resimdede bellı bu.en cokta 3.resime bılmeyenler baksın :)
tekrar söyluyorum kesınlıkle dogru soylemıs aldıgınız üretici emin olun
çokta güzel yetiştirmiş maşallah
Tesekkur ederim Berkay bey yakinda ikinci tuyunede girerler o zaman bana denilene gorede ikinci tuyune girmemisler.Denilenler dogru o zaman...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 20:54 --

Bir yorumda ben yapiyim, kuslar 1 yaşında değil daha küçükler.
Kafa tüyünu tamamlamamis, belirtilen aylar dogrudur.
göz irisinin durumu her zaman yasi belirtmez.
Renk varyetesine göre değişiklik gosterir.
Tesekkur ederim Bunyamin bey..

gibi yada öyle sayılır demiyorum kesinlikle doğru söylemiş diyorum.kırık kuşlarınız saglıkla buyusunler masallah
keyıflı hobıler

Geri