Karadeniz Pet

Kuşlarım kaç yaşında ve erkek mi dişimi hangisi erkek dişi bi baksanız

CNK TC

Emektar Üye
Kuşlarım sizce kaç yaşında ve erkek mi dişimi bilmiyorum bi baksanız ya fotoğrafları koyuyorum :) Söleyin lütfen. Bunlar sürekli cok ötüyor ve sürekli yuvalık taktım şu acık mavi olanda yuvaya girip cıkıyor içinde sunta talaşı koydum onlarla oynuyor herhalde sesler geliyor.Bunların ikisinin erkek olma ihtimali var mı arada öpüsüyorlar duyduguma göre kuslar hem cinsleriylede öpüsüyormus bizdede öpme gibi olaylar var sakın bunların ikiside erkek olmasın.

xY9z0Z.jpg

KPVXLO.jpg

eWPNAQ.jpg

eQnbby.jpg

Mavi olan erkek 1 yaşına yakın diğeri de dişi 8-10 aylık

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Sağol bunlar ürerlermi erkegi yeni aldım dişinin yanına sürekli öpüsüyorlar , sürekli birbirlerini kaşıyorlar dişi olan sürekli yuvalıga giriyor yuvalıgıda dün aldım girip cıkıyor içini karıştırıyor birşeyler yapıyor.

Maşaallah. Kuşlarınızın biri erkek biri dişi yuva ile oynaması da iyiye işaret yumurtlama öncesi hazırlık yapıyordur.. Kuşlarınızı hiç rahatsız etmeyin

Dişi beğenmiş kabullenmiş yavrular yakındır :) mama ve kalamar eksik olmasın

İnşallah alırız arkadaşlar yavru yuvalıgı takalı bunları yan yana koyalı daha bir hafta olmadı .
Bu arada kuşların yemliginde 1 cay kasıgının yarısı her iki yemlikte nijer tohumu bulunmakta ve ayrıca şimdi avisol vitamin sipariş ettim gelecek ondanda katkı sağlıyacagım. Arada marul veriyorum yiyorlar sakıncası yoktur umarım bunların.

Son düzenleme:
Siz rahatsız etmeyin yeter Allahın izniyle yavru alırsınız bu kuşlarınızdan

Tünekleri de tahta olsa daha iyi olur yanlız çiftleşme sağlam olur hem de daha sağlıklı :)

Valla artık bu kuşlar için herşey aldım yaklaşık kuşlarla beraber kafes kuş kumu gaga taşı kuş kumu kuş yemi avisol vitamin , nijer tohumu , avi sprey ne yuvalıgı felan yaklaşık bana 150 tl ye maal oldu artık dısardan değilde içerden bakmak istiyorum bu kuşlara , evde yapabileceğim kolay ve evde bulunan ürünlerden yapılan mama tarifleri önerirseniz onlardan da yaparım . Daha öncesi güvercin ürettiğim için az cok kuşların hal hareketlerinden birşeyler anlıyorum. Bunlarda yuvaya girmesi teşmesi duruşu felan anlaşılıyor güvercinler gibi az cok.

İshal olmalarından co k korkarım kuşlarımın maşallahı varki hiç susmuyorlar hele televizyonu actıgımda öyle bir canlanıyorlar ki rahatsız olmuyorlar cogu yerde sessiz ortamda kalırsa daha iyi olur diyor benmkiler sessiz ortamda cok sessiz kalıyorlar tüyleri kabarıp oturuyorlar . Tv yi actıgımda başlıyorlar öpüsmeye , yuvaya girip cıkmaya taklalar atmaya her ikiside böyle .

Ben şimdi bir mama tarifi buldum havuc , yumurta , etimek diyor etimek dedikleri ne onu da bilmem o etimek in yerine başka birşey koysam un gibi olmaz mı. Ya da sadece yumurta ile havuc rendeleyip azcık koysam

erkek genç duruyorda dişinin yaşı baya var gibi geldi bana burun ceresi baya kat kat olmuş buda yaşının büyük olduğuna işaret

Herşey tamam kalamar kemiği eksik :) mama olarak ta havuç, irmik,Mısır unu, bebek bisküvisi,bira mayası(aktarlarda bulunur), yumurta karışımı etkili olur normal un olmaz
İshal içinde ara da dal darı verin iyi gelir

erkek genç duruyorda dişinin yaşı baya var gibi geldi bana burun ceresi baya kat kat olmuş buda yaşının büyük olduğuna işaret

Dişinin ceresi sonradan böle oldu koyu kahverengi değildi önceden kahverengi fazla yoktu şimdi tam sardı ve kabuk actı renk değişirken cere sanmıyorum yaşının büyük olduguna herkes bu cereye kızışkın dişi oldugunu sölüyor. Ve ben bu kuşu petshoptan yavru diye aldım zaten yaşı büyük olsa petshop satmıyr anaç kuşları satsa bile ayrı fiyat istiyor büyük dişi kuşlar için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:58 -->-> Daha önceki mesaj 15:56 --

Herşey tamam kalamar kemiği eksik :) mama olarak ta havuç, irmik,Mısır unu, bebek bisküvisi,bira mayası(aktarlarda bulunur), yumurta karışımı etkili olur normal un olmaz
İshal içinde ara da dal darı verin iyi gelir

Mürekkep balıgı kemigi diye bişi aldık kalamarla aynımı oluyor bu

Son düzenleme:
Geri