petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım Kavga Ediyor yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve halil01500 tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. halil01500

Dün yeni bi erkek muhabbet kusu aldım tahmini 4 aylık dişiside 5 aylık olması lazım
    2sini aynı kafese koyduğumda dişi sürekli erkeği dövüyor
    şimdi ayırdım kafeslerini alt alta koydum

sizce ne yapmalıyım ayrı ayrı dursunlarmı ne kadar beklemeliyim erkek biraz küçük
    kanatları yok uçamıyor önceden kesmişler

2. Buğlem DEMIRKIR

Arkadaşım eşler birbirini sevemedi galiba

3. Buğlem DEMIRKIR

Yada alışamadılar yada sen sadece bir dişi bir erkek aldın onlarmı seçti eşleri senmi seçtin ???

4. Buğlem DEMIRKIR

-Muhabbet kuşları eşlerini kendi secmesi lazım tıpkı insanlar gibi :)

5. halil01500

vallahi ne yapıcağımı şaşırdım ayırdım şuan sizce doğrumudur çünkü baya dövüyor tüylerini falan yoldu erkeğin ayırdım bende

6. Buğlem DEMIRKIR

Ya vallahi nebileyim dişi eşini kendimi seçti yoksa erkeği sen mi aldın geldin ??

7. halil01500

dişi vardı zaten 3 aydır bakıyorum çok cadı hep elimi ısırır kafesine dokundurmaz
    erkeği dün aldım o biraz daha küçük erkek olan salıncağa oturunca dövüyor yaklaştırmıyor yanına bende kafeslerini ayırdım şuan ayrılar alt alta koyuyorum
    psikojik bişi olmaz dimi yan yana dursalar falan

8. Buğlem DEMIRKIR

-vallahi piskolojiyi bilmemde halil dişi kuş eşi kendi seçmesi lazım pet shopa git erkeği geri ver sonra dişi kuşuda yanına al erkek kuşlarının yanına atar zaten adam onu hangisine gelirse yada hangisini severse onla mutlu olur

9. Buğlem DEMIRKIR

Elimden geldi kadar yardımcı oldum yinede sen bilirsin .

10. halil01500

teşekkür ederim ama erkeği geri veremem :))) çok sevdim onu
    böyle yaşasınlar 1-2 ay sonra tekrar denerim birleştirmeyi

11. Buğlem DEMIRKIR

tmm sen bilirsin :) ama uzman değilim belkı bend eyanlıs bılıyorumdur :D

12. Agvaliemirhan

ayrı kafese koy yan yana 2 hafta birbirlerini görsünler sonra birleştir hala kavga ederlerse başka kuş al.

13. veyselayaz

benim 8 9 ay arası bir erkek muhabbet kuşum var kendisini 2 aylık iken aldm ve özel bir cins degil iyi bir şekilde baktım gelişti ele geliyor uçuşları çok hareketli yerinde duramayan bir kuş ve kendisine eş almaya karar verdim bugün bir hollanda cinsi dişi aldım oda 1 yaşına yakınmış ve kafese koyar koymaz erkek hemen gagasını degdirip artık öpüyomu napıosa yanaştı çok sırnaştı fakat dişi karşılk vermedi dha sonra 3 5 dakka geçti artık erkek sürekli ısırmaya başladı kafesin içinde dişi olanı kovalamaya başladı dişide haliyle alışmadıgı için çok ürkek . yani baktım olmucak ayırdım kafeslerini.. bakıyorumda herkez 3 5 gn ayrı kalsın sonra birleştir yine olmazsa degiştir yda erkegi götür eş tuttur diyorlar.. sizce ne yapsam uygun olur biraz mühlet verip alışmalarını beklemeliyim

14. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    en iyi yöntem fırsat buldukça beraber uçur görececeksin birsüre sonra anlaşacaktırlar

15. veyselayaz

Birlikte uçurmam işe yarar inşallah .Kanım ısındı dişiyi geri vermek istemiyorum çünkü. Yarın denicem teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş