Karadeniz Pet

Kuşlarım Kavga Ediyor yardım

• Konbuyu başlatan halil01500
  • Başlangıç tarihi
H

halil01500

Guest
Dün yeni bi erkek muhabbet kusu aldım tahmini 4 aylık dişiside 5 aylık olması lazım
2sini aynı kafese koyduğumda dişi sürekli erkeği dövüyor
şimdi ayırdım kafeslerini alt alta koydum

sizce ne yapmalıyım ayrı ayrı dursunlarmı ne kadar beklemeliyim erkek biraz küçük
kanatları yok uçamıyor önceden kesmişler

Yada alışamadılar yada sen sadece bir dişi bir erkek aldın onlarmı seçti eşleri senmi seçtin ???

-Muhabbet kuşları eşlerini kendi secmesi lazım tıpkı insanlar gibi :)

Ya vallahi nebileyim dişi eşini kendimi seçti yoksa erkeği sen mi aldın geldin ??

Ya vallahi nebileyim dişi eşini kendimi seçti yoksa erkeği sen mi aldın geldin ??

dişi vardı zaten 3 aydır bakıyorum çok cadı hep elimi ısırır kafesine dokundurmaz
erkeği dün aldım o biraz daha küçük erkek olan salıncağa oturunca dövüyor yaklaştırmıyor yanına bende kafeslerini ayırdım şuan ayrılar alt alta koyuyorum
psikojik bişi olmaz dimi yan yana dursalar falan

-vallahi piskolojiyi bilmemde halil dişi kuş eşi kendi seçmesi lazım pet shopa git erkeği geri ver sonra dişi kuşuda yanına al erkek kuşlarının yanına atar zaten adam onu hangisine gelirse yada hangisini severse onla mutlu olur

Elimden geldi kadar yardımcı oldum yinede sen bilirsin .

tmm sen bilirsin :) ama uzman değilim belkı bend eyanlıs bılıyorumdur :D

ayrı kafese koy yan yana 2 hafta birbirlerini görsünler sonra birleştir hala kavga ederlerse başka kuş al.

benim 8 9 ay arası bir erkek muhabbet kuşum var kendisini 2 aylık iken aldm ve özel bir cins degil iyi bir şekilde baktım gelişti ele geliyor uçuşları çok hareketli yerinde duramayan bir kuş ve kendisine eş almaya karar verdim bugün bir hollanda cinsi dişi aldım oda 1 yaşına yakınmış ve kafese koyar koymaz erkek hemen gagasını degdirip artık öpüyomu napıosa yanaştı çok sırnaştı fakat dişi karşılk vermedi dha sonra 3 5 dakka geçti artık erkek sürekli ısırmaya başladı kafesin içinde dişi olanı kovalamaya başladı dişide haliyle alışmadıgı için çok ürkek . yani baktım olmucak ayırdım kafeslerini.. bakıyorumda herkez 3 5 gn ayrı kalsın sonra birleştir yine olmazsa degiştir yda erkegi götür eş tuttur diyorlar.. sizce ne yapsam uygun olur biraz mühlet verip alışmalarını beklemeliyim

en iyi yöntem fırsat buldukça beraber uçur görececeksin birsüre sonra anlaşacaktırlar

Geri