petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım kavga ediyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Romeo tarafından 22 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Romeo

Romeo Guest

Merhaba buna benzeyen başka bir konu açmıştım.Ama çok birşey yazan olmadı.Dün albino bir dişi aldım.İlk kafese girdiğinde hemen öpüştüler.Daha sonra erkek dişiyi gagalamaya başladı.Erkek dişiden kaçıyor.Ama dün gece aynı tünekte uyudular.Bugünde dişi erkeğin yanına yaklaştımı erkek onu gagalıyor.Dişiyi daha dün aldım.Sizce zamanla alışırmı?Yoksa değiştireyimmi?

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Kuşu yeni almışsınız henüz yeni yerine alışma sürecinde..

3. Romeo

Romeo Guest

Fakat sorun yaratan erkek :/

4. muhabbetkusu

Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Erkek kuşunuzda yeni arkadaşına alışma sürecinde :)

5. Romeo

Romeo Guest

İnşallah.Bir arkadaşım dişi kuş almış erkeğe.Erkekle dişi hemen kaynaşmışlar.Bende o yüzden endişelendim

6. muhabbetkusu

Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    1 hafta 10 gün kadar bekleyin eğer alışırlarsa birbirlerine devam edersiniz.. Yok eğer yine kavga etmeye devam ederlerse yeni bir eş alırsınız yanına..

7. Romeo

Romeo Guest

Başka görüşü olan yokmu?

8. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    kavga çoksa değiştirin eger assa kuşları 1 hafta birbirini görecek şekilde ayırın

9. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Zarar verecek düzeyde bir kavga değilse çok önemsemeyin.. benim kuşlar 2 hafta didiştiler sonra eş tuttu..

10. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Bazı kuşlar hemen anlaşır, bazıları biraz zaman alır kavga edebilirler gözlemleyin çok aşırı bir kavga yoksa ayırmayın.

11. murat özmen

Beğenileri:
    0
    ayrı kafeslere koy sonra yanyana koy alışırlar

12. Romeo

Romeo Guest

Kulağa mantıklı geliyor.Fakat merak ettiğim ayrı kafesten tekrar aynı kafese geçtiklerinde nasıl alışıyor?

13. murat özmen

Beğenileri:
    0
    uzak kaldıkları için birbirlerini göre göre ötüşüyorlar birbirlerinin kafeslerine gitmeye calışıyorlar bnm kuşlarımda uygulamıştım sonra alıştılar

14. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Bence ayırmadan biraz daha aynı kafeste tutun ve gözlemleyin.

15. Romeo

Romeo Guest

Genelde aynı tünekte duruyorlar.Ama dişi erkeğin yanına biraz yaklaştımı erkek onu gagalıyor

16. kivi55

kivi55 Guest

benimde ilk olarak 1 dişi kukum vardı ancak sonra yanına bir erkek aldım ilk başlarda sürekli kavga ettiler ancak zamanla alışıyorlar merak etme

17. Romeo

Romeo Guest

Arkadaşlar kuşların birbirlerini sevmeleri için kızıştırıcı tohumlar kullansam faydası olurmu?

18. Furkan YILDIZ

Snin anlattığına göre bnim kuşlarımda aynıydı bir kez öpüştüler hep erkek vurdu şuan 10. gündeler ve yuvalıkla ilgileniyolar merak etmeyin kuşlarınız anlşır zmn verin bnimkiler çok iyi anlaşıyolar erkek sürekli kur yapıyor herhalde yumurta olacak :D zaman verin !

#18 Furkan YILDIZ, 25 Mayıs 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Mayıs 2014
  19. Romeo

Romeo Guest

An ittibariyle kuşlarım öpüştü.Yada kavga etti.Birbirlerini sertçe gagalarını değdirdiler.Bu öpüşmekmi kavgamı?

20. Gokay Akgul

zarar verircesine kavga etmiyorlar ise bırakın anlaşırlar. bizimkiler yavru cıkardıgı halde hala kavga ediyorlar :D

Sayfayı Paylaş