Karadeniz Pet

Kuşlarım kavga ediyor

• Konbuyu başlatan Romeo
  • Başlangıç tarihi
R

Romeo

Guest
Merhaba buna benzeyen başka bir konu açmıştım.Ama çok birşey yazan olmadı.Dün albino bir dişi aldım.İlk kafese girdiğinde hemen öpüştüler.Daha sonra erkek dişiyi gagalamaya başladı.Erkek dişiden kaçıyor.Ama dün gece aynı tünekte uyudular.Bugünde dişi erkeğin yanına yaklaştımı erkek onu gagalıyor.Dişiyi daha dün aldım.Sizce zamanla alışırmı?Yoksa değiştireyimmi?

Kuşu yeni almışsınız henüz yeni yerine alışma sürecinde..

1 hafta 10 gün kadar bekleyin eğer alışırlarsa birbirlerine devam edersiniz.. Yok eğer yine kavga etmeye devam ederlerse yeni bir eş alırsınız yanına..

kavga çoksa değiştirin eger assa kuşları 1 hafta birbirini görecek şekilde ayırın

Zarar verecek düzeyde bir kavga değilse çok önemsemeyin.. benim kuşlar 2 hafta didiştiler sonra eş tuttu..

Bazı kuşlar hemen anlaşır, bazıları biraz zaman alır kavga edebilirler gözlemleyin çok aşırı bir kavga yoksa ayırmayın.

uzak kaldıkları için birbirlerini göre göre ötüşüyorlar birbirlerinin kafeslerine gitmeye calışıyorlar bnm kuşlarımda uygulamıştım sonra alıştılar

Genelde aynı tünekte duruyorlar.Ama dişi erkeğin yanına biraz yaklaştımı erkek onu gagalıyor

benimde ilk olarak 1 dişi kukum vardı ancak sonra yanına bir erkek aldım ilk başlarda sürekli kavga ettiler ancak zamanla alışıyorlar merak etme

Arkadaşlar kuşların birbirlerini sevmeleri için kızıştırıcı tohumlar kullansam faydası olurmu?

Snin anlattığına göre bnim kuşlarımda aynıydı bir kez öpüştüler hep erkek vurdu şuan 10. gündeler ve yuvalıkla ilgileniyolar merak etmeyin kuşlarınız anlşır zmn verin bnimkiler çok iyi anlaşıyolar erkek sürekli kur yapıyor herhalde yumurta olacak :D zaman verin !

Moderatör tarafında düzenlendi:
An ittibariyle kuşlarım öpüştü.Yada kavga etti.Birbirlerini sertçe gagalarını değdirdiler.Bu öpüşmekmi kavgamı?

zarar verircesine kavga etmiyorlar ise bırakın anlaşırlar. bizimkiler yavru cıkardıgı halde hala kavga ediyorlar :D

Geri